۸ روش برای داشتن موی سالم و شفاف

8 روش برای داشتن موی سالم و شفاف

8 روش برای داشتن موی سالم و شفاف– موی خود را به طور مرتب بشویید:به طور معمول دو تا سه بار در هفته با استفاده از شامپوی مناسب موی خود را بشویید.فواصل شست وشو برای موی چرب کمتر و برای موی خشک بیشتراست.برای نظافت مو ابتدا موی خود را با آب گرم کاملا خیس کنیدسپس مقداری شامپو در کف دستان بریزید و پوست سر را به آرامی با نوک انگشتان به طور دورانی ماساژدهیدساقه ای مو را به طور ملایمت بشویید و سپس آب کشی کنید.هر گز برای آب کشی موی خود از آب داغ استفاده نکنیدزیرا بر رنگ موی شما اثر نامطلوبی دارد.

۲- موی خود را تقویت کنید:برای این کار می توانیداز محصولات تقویت کننده استفاده کنید.چنان چه موی شما خشک و شکننده است پس از شستن از نرم کننده و یا کرم های ویتامینه ی مخصوص موی خشک مانند بوناول و برای موی چرب از کرم های ویتامینه ای مخصوص موی چرب مانند هارکور استفاده کنید.

۳- با برس و شانه معمولی مو را شانه کنید:از برس نایلونی استفاده نکنید و هرگز موی خیس را شانه نزنید.

۴- سر خود را ماساژ دهید:ماساژ برای تقویت ریشه ی مو و افزایش جریان خون موثر است با انجام ماساژمی توان سرعت جریان خون را زیاد کرد.که این کار باعث افزایش رشد مو می شود .ماساژ را در تمتم نقاط پوست با سر انگشتانتان دست به طور دورانی به مدت ۱۵ دقسقه انجام دهید.

۵- هرگز از سشوار قوی و حرارت زیاد برای خشک کردن مو استفاده نکنید:می توانید مو را فقط با فشار دادن حوله روی آن خشک کنید.

۶- برنامه ای غذای مناسب داشته باشید:از میوها وسبزی های تازه و خام ماهی روغن زیتون و…….بیشتر استفاده کنید.

۷-از استرس و هیجان و کم خوابی بپرهیزید.

۸-از مواد طبیعی برای شفافیت موی خود استفاده کنید:برای داشتن موی شفاف یک چهارم پیمانه آب لیمو را با نصف پیمانه آب بر روی موی روشن و یک چهارم پیمانه سرکه را با نصف پیمانه آب برای موهای تیره با هم مخلوط کنید.سپس مورا بشویید و با این مخلوط آب کشی کنید.

تاثیر میوه و گیاهان برپوست
۱- خاصیت شفاف کنندگی:برخی گیاهان و میوه ها مانند پرتغال خیار و تمشک علت دارا بودن ترکیبات ویتامین a b c موجب تقویت و شفایت پوست می شوند.
۲- رفع خشکی پوست:برخی گیاهان رطوبت پوست را افزایش می دهند و در نتیجه باعث نرم و لطیف شدن می شوندهلو بادام خیار گل سرخ از این دسته اند.
۳- رفع جوش:مهمترین گیاهان و میوه های که خاصیت ضد عفونی و تمیز کنندگی دارند عبارتند از :لیمو ترش جعفری سیر سیب نعناع و بابونه سیب به علت دارا بودن ویتامینهای مختلف در تقویت پوست جلو گیری از چین چروک و رفع جوش نقش بسزای دارد.
۴- رفع لک پوست:آب لیمو ترش و آب جعفری پوست را سفید می کند و لک ها را نیز از بین می برد.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0