۱۴ نکته آرایشی که باید بدانید

14 نکته آرایشی که باید بدانید

14 نکته آرایشی که باید بدانید۱. اگر در سنی هستید که هنوز آثار جوش های غرور جوانی روی پوست شما نمایان است و دوست دارید با کرم پودر و پنکیک آنها را بپوشانید، بهتر است از ضد آفتاب های مخصوص پوست تان (چرب، خشک، مختلط) که دارای کرم پودر هم هستند استفاده کنید، چرا که شاید الان شما با زدن هر کرم پودر یا پنکیکی، پوستی صاف برای آرایش داشته باشید اما به مرور زمان و تنها در سه، چهار سال آینده پوست شما این زیبایی را از دست خواهد داد و برای شل شدن و پیری زودرس آماده می شود و لکه ها خیلی زودتر از وقت خود روی پوست شما نمایان خواهند شد.
۲. در صورت علاقه زیاد به زدن کرم پودر و پنکیک می توانید در مجالس خاص روی ضد آفتاب تان کمی از آنها بزنید و حتماً بعد از تمام شدن مهمانی، با شیر پاک کن آنها را از روی پوست پاک کنید و هیچ گاه شب با آرایش نخوابید.
۳. در مورد چشم ها بهتر است تنها از ریمل، آن هم بدون خورده مژه و با کشیدن چند بار آرام تنها روی مژه ها بالا به طور کاملاً طبیعی، چشمانتان را جذاب کنید.
۴. در صورت تمایل به خط چشم نیز بهتر است از یک خط بسیار نازک در پشت چشم که آن هم از چشم بیرون نزده باشد، به چشمان تان به طور طبیعی فرم دهید.
۵- سعی کنید بعد از حمام به مژه ها فر مژه بزنید تا از شکستگی مژه ها جلوگیری شود و از بغل، مژه ها زاویه دار به نظر نیاید و بعد چند بار ریمل را به آرامی به طور افقی و کمی هم به سمت بالا بزنید. در صورت چسبندگی مژه ها بهتر است از یک برس ریمل جداگانه که مخصوص شانه کردن مژه هاست یا از سنجاق گرد استفاده کرده و تا کاملاً خشک نشده اند، آنها را از هم جدا کنید تا مشکل طبیعی تری داشته باشد.
۶- به این نکته توجه داشته باشید که برای دختران جوان، تنها آرایش پلک بالا بسیار جذاب تر و زیباتر خواهد بود و خط زیر چشم را بهتر است در سنین بالاتر اضافه کنند.
۷- در صورت تمایل به زدن سایه – که اصلاً توصیه نمی شود چون بعضی از انواع سایه ها چشم ها را ریزتر نشان می دهند – می توانید از مدادهای رنگی مطابق رنگ پوست و لباس تان مثل سبز یا آبی بسیار مات و ملایم در پشت چشم، یک خط لب به جای خط چشم بزنید که با کمی ریمل، چشم ها را جذاب تر خواهد کرد و از زدن سایه های رنگارنگ که چهره را بسیار زنانه نشان می دهد خودداری کنید.
۸- اگر چشمان بسیار درشتی دارید که ممکن است با خط پشت چشم زیاد جالب نشود، بهتر است از یک مداد سیاه که داخل چشم می کشید، حالت بهتری به چشم ها بدهید البته نه خیلی پررنگ و غلیظ، و بعد ریمل را افقی روی مژه ها به آرامی بکشید.
۹- امروزه اکثر دختران جوان برای به اصطلاح مرتب کردن ابروها حتماً به آرایشگر مراجعه می کنند – که البته شاید اوایل دخترانه به نظر آید – اما به مرور زمان و با هربار مراجعه، یک ردیف از ابروها کم خواهد شد و به مرور با کم پشت شدن و تغییر جهت خواب ابروها مواجه خواهید شد و گاهی هم جاهایی از ابروی شما خالی خواهد شد. توصیه ما این است که تا پر شدن ابروها به آنها دست نزنید و تنها حاشیه های اطراف آنها را تمیز کنید و توجه داشته باشید که رنگ ابرو در ریزش هر چه سریع تر ابروها کمک می کند. در ضمن برداشتن زود به زود ابروها باعث شل شدن و افتادگی پلک ها خواهد شد.
۱۰- مهمترین نکته قابل توجه برای دختران در سنین پایین که دوست دارند ابروهاشان را تاتو کنند این است که چون این کار تقریباً کاری است جبران نشدنی و هیچ گاه شما دیگر ابروی اولیه را نخواهید داشت، تنها زمانی دست به این کار بزنید که جاهایی از ابروی شما ریخته یا شکستگی دارد و مشخص است. در این باره نیز از متخصص بخواهید تا تنها جاهای خالی را برای شما با چند نقطه پر کند و تمام ابروی شما را خط نیندازد تا ابرویی کاملاً طبیعی و در عین حال مرتب و زیبا داشته باشید. لازم به ذکر است که ابروی تاتو شده سن افراد را چندین برابر بالا می برد.
۱۱- بهترین رژ گونه ای که برای دختران توصیه می شود در کنار هماهنگی با لباس رنگ های صورتی خیلی روشن یا مات کمرنگ و در عین حال شیک هستند می باشد و بهتر است با رژ لب نیز که از همین گروه است مطابقت داشته باشد.
۱۲. با رژ گونه و رژ لب صورتی، سایه های نیلی، آبی کمرنگ و خاکستری هماهنگی دارد و با رژ گونه و رژلب بژ و طلایی، سایه های آجری رنگ و قهوه ای مات کمرنگ. سعی کنید رژ لب تان را به صورت خنده و دهان نیمه باز بزنید تا یکدست و صاف و تمیز دیده شود.
۱۳. موی یک دختر شرقی با رنگ طبیعی و بلند یکدست، زبانزد بوده و جذابیت خاص خود را دارد و این گروه مو را معمولاً همه بیشتر از موهای لایت و لولایت شده می پسندند، اما گاهی عجول بودن دختران ایرانی برای زیبا شدن، آنها را از شکل طبیعی خارج می سازد و وادارشان می کند که بلایی بر سر این ایده های زیبا بیاورند که دیگر قابل جبران نباشد، چرا که هر چه موها زودتر رنگ شوند، به همان نسبت زورتر هم با ریزش و سفیدی مو مواجه خواهند شد و گاهی حتی حالت زیبای اولیه خود را نیز از دست خواهند داد. پس چه بهتر که به جای های لایت و مش در مجالس و مهمانی ها، از ریمل های مو که به رنگ های مختلف، هماهنگ با لباس، در اکثر لوازم آرایشی ها موجود است استفاده کنید و بعد از شستشو آنها را از روی موها پاک کنید و مو طبیعی خودتان  را سالم و شاداب حفظ کنید.
۱۴. برای دختر خانم هایی که موهای فر دارند توصیه می شود به جای استفاده از واکس ها و کرم های مو برای ثابت نگه داشتن فر در مهمانی ها، هم می توانید از کتیرا استفاده کنید و هم بعد از حمام مقداری آبلیمو به نوک انگشتانتان زده و پایین موها را چنگ بزنید و برای براق شدن آنها، هم در مورد موهای صاف و هم موهای فر، از کمی روغن زیتون بی بو استفاده کنید که با استفاده از این موارد طبیعی نه تنها به موهای تان ضرری وارد نشده بلکه آنها را عین زیباتر کردن، تقویت هم کردید ناگفته نماند که زدن آبلیمو به محکم شدن ناخن های شما نیز کمک خواهد کرد.
منبع:کوچه ما شماره ۷.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0