۸ نقطه از بدن که هرگز نباید عطر بزنید

۸ نقطه از بدن که هرگز نباید عطر بزنید

نقاطی از بدن که بطور معمول برای زدن عطر استفاده می شود مچ دستها، پشت گوش و گردن است که این نقاط به دلیل داشتن نبض باعث پخش شدن اسانس عطر می شود. حال برخی افراد علاوه بر استفاده از عطر شروع به زدن عطر در همه نقاط بدن می کنند که گاها موجب ایجاد حساسیت های خفیف تا حتی شدید در افراد می شود. نکته لازم در استفاده از عطر این نیست که با زدن عطر و استفاده زیاد از آن ماندگاری عطر بیشتر می شود بلکه دقت در انتخاب نوع عطر که قبلا در مقاله همه چیز راجع به عطر به تفصیل در مورد آن توضیح دادیم و نقاط استفاده درست موجب ماندگاری بیشتر عطر خواهیم شد. در این مقاله سعی داریم تا به معرفی نه نقطه از بدن که هرگز نباید عطر بزنید و خطراتی را برای سلامتی در پی دارد به شما خوانندگان عزیز مجله مو تن رو معرفی کنیم.


پیشنهاد نویسنده: چگونه می توان لباس مناسب پوشید؟


جاهایی-ک-عطر-نباید-زد

  • روی لباس عطر نزنید

اشتباهی که بسیاری انجام می دهند پاشیدن عطر روی لباس است این موضوع علاوه بر اینکه موجب به جا ماندن عطر بر روی لباس و لک شدن می شود از پخش شدن عطر به طور مناسب هم جلوگیری می کند.

یکی از نقاطی که بوی عطر را بسیار خوب پخش می کنند موهاست چرا که رشته های مو اسانس عطر رابه خوبی منتشرمی کنند اما نکته اینجاست که الکل موجود در عطر  موجب خشک شدن موها و آسیب به موها می شود. برای پیشگیری از این موضوع و اینکه گاهی اوقات و هنگام رفتن به مهمانی هایی که برایتان اهمیت زیادی دارد بهتر است عطر را بر روی مو برس بزنید و آن را در حالیکه به ریشه مو نرسد به موها بکشید. و یا اینکه از فاصله دور و کم بر روی موها بپاشید.

نقاطی-ک-نباید-عطر-زد

  • قسمت بالایی لاله گوش

لاله گوش نقطه ای است که بوی عطر را به خوبی پخش می کند اما اگر این بخش از بدن خشک باشد حس سوزش بر روی پوست را خواهید داشت لذا برای جلوگیری از این امر بهتر است که مقداری مرطوب کننده را بر روی پوست بزنید.

گردن جای بسیار خوبی برای زدن عطر است اما برای افرادیکه پوست حساس دارند این روش توصیه نمی شود چراکه باعث سوزش شدید پوست می شود. لذا در هنگام زدن عطر به این نکته حتما دقت کنید.عطر مردانه بلو شنل

 

خرید عطر مردانه بلو شنل 

نقاط پالس قسمت هایی از بدن است که رگهای آن نزدیک به پوست است. این لکه ها گرما را به وجود می آورند، که باعث می  شود عطر سریع تر پخش شود. مکان های معمولی برای عطر و بوی اسپریتس در زیر این دسته قرار می گیرند: گردن، مچ دست، پاره شدن. با این حال، در داخل آرنج نیز یک نقطه داغ برای رول کردن عطر است.

کاربرد ناف بدن بجز اینکه برای سوراخ کردن و آویز استفاده می شود به محل مناسبی برای پخش شدن بوی عطر است اما نه در داخل حفره ناف. عطر را در نواحی اطراف ناف استفاده کنید و هرگز به طور مستقیم به ناف نزنید.

عطر-مارک

منطقه نرم در پشت زانو یکی دیگر از نقاط پالس مناسب برای عطر است. در طول روز، هنگامی که پاهای خود را متصل می کنید و در اطراف حرکت می کنید، بویژه اگر شما لباس پوشیدید، عطر آن را می شکند. استفاده از عطر در این ناحیه از زانوها برای تابستان مناسب هستند “عقب زانو گرم تر و نرمتر است و بنابراین عطر و بوی قوی را جذب می کند.

از پاشیدن عطر بر روی قفسه سینه جلوگیری کنید چراکه موجب ایجاد حساسیت شدید می شود و برای تنفس هم مضر است.

عطر آمتیس

خرید عطر آمتیس 

نویسنده: نجمه باقدرت

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0