۱۰ خطای آرایشی که برای هر خانومی ممنوع است!

۱۰ خطای آرایشی که برای هر خانومی ممنوع است!

معمولا هر خانومی تست های آرایشی، مختلفی را بر روی صورت خود انجام داده است که بتواند به نتیجه‌ی دلخواهی برسد و گاهی ممکن است ساعت‌ها جلوی آیینه بایستد و با الهام گرفتن از آخرین متد های آرایشی دنیا، خود را آراسته کند اما در آخر به نتیجه‌ای که مد نظر بوده است نرسد. در ادامه قصد داریم برخی از اشتباهات رایج آرایشی که ممکن است چهره‌ی شما را خسته، پیرتر و یا زشت تر نشان دهد، می پردازیم.

سایه‌های غلیظ

با انتخاب رنگ سایه متناسب با صورت می‌توانید حالتی جذاب و دلربا به چشمان خود هدیه دهید، همچنین اگر سایه‌های غلیظ، اصولی و با مهارت خاص زده شوند بسیار زیبا هستند به یاد داشته باشید که در آرایش چشم باید نوع چشم و حالت آن را بدانید تا مدل سایه‌ای که می‌کشید متناسب با فرم چشمان شما باشد. سایه‌های غلیظ بر خلاف تصور افراد می تواند چشم‌ها را کوچک‌تر و فرو رفته تر نشان دهد اگر چشمانی کوچک و بادامی شکل دارید نباید از سایه‌های غلیظ استفاده کنید زیرا چشم‌ها را خسته و بی حال خواهد کرد، در صورتی که می توانید با سایه‌های ملایم و کمرنگ، چشمانی گیرا و زیبا داشته باشید.

خط چشم‌های مات

با قرار گرفتن پوست صورت، در معرض آفتاب دچار گرمای زیاد و تعریق می شوید، بنابراین به نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که از خط چشمی استفاده کنید که در اثر تعریق زیاد پخش نشود و چهره‌ی نامناسبی را برای شما ایجاد نکند، همچنین می توانید قبل از کشیدن خط چشم، با قلموی نازکی، سایه‌ی مشکی ملایمی در پشت پلک خود بکشید و بعد خط چشم خود را طراحی کنید تا ثابت بماند.

ابروهایی بیش از اندازه باریک

ابرو در صورت هر فردی نقش کلیدی را ایفا می کند به طوری که می‌تواند چهره‌ی شما را اخمو، شاد، مهربان و یا خشمگین نشان دهد. ابروهایی که خیلی باریک هستند و یا در هنگام اصلاح بیشتر از حد معمول تیغ می‌خورند بسیار نامتناسب هستند و سن فرد را از آنچه که هست بیشتر نشان می‌دهد. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید با سایه ابرو داخل ابروهایتان را پر کنید و به چهره‌ی خود فرم دهید.

برق لب فراوان

لب‌های براق همیشه جلوه‌ی خاصی را به صورت شما می‌دهد اما براق شدن بیش از حد لب های شما، ممکن است ظاهر شما را نامناسب نسبت با شرایط و مکانی که هستید جلوه دهد و کاملا غیر طبیعی باشد. بهتر است رژ لبی که می‌خواهید استفاده کنید را در یخچال نگهداری کنید تا خنک شود و بعد از آن یک لایه ملایم برق لب بزنید تا ظاهری مرتب‌تر و صورتی آراسته‌تر داشته باشید.

استفاده از سایه‌های غیر طبیعی چشم

هر خانمی ممکن است در طول روز از سایه چشم استفاده کند، سایه چشم نباید خیلی تیره و یا غلیظ باشد زیرا باعث نامتعارف بودن آرایش با صورت خواهد شد. برای رفع این مشکل می توانید با یک پنبه و یا دستمال مرطوب به آرامی روی سایه ترسیم شده بکشید تا کمرنگ‌تر شود و به رنگ پایه،سایه شما برسد. این نکته یکی از ترفندهایی است که سبب می شود چشمانی گیرا و جذاب‌تر داشته باشید.

خط لب خارج از لب

لب‌ها مهمترین نقطه‌ی آرایشی در صورت هر فردی می‌باشند، به طوری که رنگ آن می‌تواند آرایش را براق یا مات نشان دهد، بنابراین باید خط لب و رژلبی را که انتخاب می‌کنید رنگ‌های همسان داشته باشند زیرا اختلاف رنگ بیش از اندازه باعث مصنوعی بودن آرایش خواهد شد و خط لب حتما باید در محدوده‌ی لب، و درست بر روی لب کشیده شود، خط لبی که بالاتر از لب‌ها کشیده شود غیر طبیعی خواهد بود و جلوه ی زیبایی نخواهد داشت.

مژه‌های بهم چسبیده

هنگام ریمل زدن باید مراقب باشید که بیش از اندازه ریمل نزنید زیرا مژه‌ها بهم میچسبند و جلوه‌ای مصنوعی برای فرد ایجاد می‌کند، اگر می‌خواهید مژه‌هایی پر و بلند داشته باشید می‌توانید قبل از ریمل زدن با فرچه‌های ریمل ابرو و یا فرچه‌ی یک ریمل استفاده شده، یک لایه نازک کرم مرطوب کننده بزنید و با یک برس مارپیچی ریملی، روی مژه‌ها بکشید تا چشم‌ها مرتب تر و زیباتر نشان داده شود.

ناهماهنگ بودن کرم پودر با پوست صورت

استفاده از کرم پودر مناسب برای هر خانمی در اولویت خرید لوازم آرایش قرار دارد، بنابراین باید کرم پودری را انتخاب کنید که علاوه بر ویتامینه کردن پوست از پوشانندگی بالایی برخوردار باشد و نکته مهمی که باید رعایت شود رنگ کرم پودر منتخب است که باید با رنگ پوستمان در یک طیف رنگی قرار گرفته باشد. در غیر این صورت تضاد زیادی ایجاد می‌کند و این اختلاف رنگ باعث می‌شود آرایش شما جلوه‌ایی نازیبا و مصنوعی پیدا میکند.

استفاده از سایه‌های بی‌کیفیت

در فصل های گرم سال بهتر است از سایه‌های مات و با‌کیفیت استفاده کنید تا در بیرون از خانه و حتی در مجالس بعد از فعالیت‌های زیاد سبب پخش شدن سایه زیر چشم هایتان نشود، زیرا این مسئله باعث میشود صورت شما کثیف و آرایش شما خراب شود و هر فردی این مسئله را یکی از دغدغه‌های اصلی روزانه خود میداند. قبل از کرم پودر زدن باید از پرایمر سایه چشم استفاده کنید و بعد از اتمام آرایش، فیکساتور بزنید تا به همان حالت اولیه ثابت بماند.

لنزهای عجیب

هنگامی که می‌خواهیم آرایش را شروع کنیم اولین گزینه‌ای که به ذهنمان می‌رسد استفاده از لنزهای رنگی است. لنزهای آرایشی میتوانند تکمیل کننده‌ی آرایش شما باشد اما به شرطی که متناسب با رنگ پوست، نوع آرایش و حالت چشم باشد. امروزه در دنیای آرایشی لنزهای مختلفی وجود دارد لنزهایی با رنگ‌های متفاوت که جز لنزهای عجیب محسوب می‌شوند و چهره‌ی شما را از حالت طبیعی خارج می‌کنند برخی از این لنزها با اشکال مختلف و رنگ‌های تضاد طراحی شده‌اند که به لنزهای عروسکی معروف هستند که علاوه بر خطرهای احتمالی برای چشم، باعث نامتقارن بودن آرایش شما و چهره‌یتان خواهد شد.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0