کالکشن ریزورت ۲۰۲۰ دیور

کالکشن ریزورت ۲۰۲۰ دیور

ماریا چیوری برای رونمایی از مجموعه زیبای ریزورت ۲۰۲۰ برند دیور در حیاط قصر مجلل البدیع مراکش میزبان مهمانانش بود. در ادامه مطلب مجله دنیای مد نگاهی به مجموعه کروز دیور می‌اندازیم.

مجموعه ریزورت برند دیور برای سال ۲۰۲۰ با نام سرزمین مشترک با ایده‌های جذاب و گوناگون از فرهنگ‌های مختلف طراحی شد و ماریا آن را به بهترین شکل ممکن به تصویر کشید.

ماریا گراتزیا چیوری (Maria Grazia Chiuri)، مدیر خلاقیت دیور ، با طراحی این کالکشن می‌خواست به تعاملی بین طبیعت مدیترانه‌ای اروپایی، افریقایی و تصویر رویایی از آن برای دیگران برسد. چیوری درباره دلیل انتخابش گفت: “می‌خواستم بگویم که فشن تمام فرهنگ‌ها را دوست دارد و می‌تواند با بقیه فرهنگ‌ها کار کند.”

کالکشن ریزورت ۲۰۲۰ دیور
کالکشن ریزورت ۲۰۲۰ دیور

منابع مورد الهام چیوری برای این مجموعه کروز بسیار غنی و متفاوت بودند. او در ادامه می‌گوید “صنایع دستی یکی از میراث ماست و ما به عنوان یک خانه‌ی مد باید درباره‌ی آن به روش معاصر صحبت کنیم.”

در مجموعه کروز ۲۰۲۰ دیور از تکنیک طراحی و چاپ موم افریقایی روی پارچه‌های لباس و طرح‌هایی از کارت های تاروت استفاده شده است. ماریا برای این کار از طراحان و هنرمندان بومی و همچنین از کارخانه یونی وکس و استودیویی در ساحل عاج نیز کمک گرفته بود.

کالکشن ریزورت ۲۰۲۰ دیور
کالکشن ریزورت ۲۰۲۰ دیور

ماریا در پارچه‌های مجموعه از طرح ابر و قو، طرح‌های اساطیری و تاریخی و مینیاتورهای چینی، منجوق دوزی با شیشه در طراحی لباس های فاخر استفاده کرده که نمودی از فرهنگ و سنت پوشاک افریقا و ملل دیگر است.

شنل جلو باز و بدون دکمه با آستین‌های بزرگ، دامن‌هایی بلند و با چین ریز، پیراهن و کت و دامن هایی مزین به نقش و نگارهای افریقایی، لباس‌هایی با آستین بلند و طرح های ساحلی از مدل‌هایی این مجموعه ریزورت برای سال ۲۰۲۰ است.

کالکشن ریزورت ۲۰۲۰ دیور
کالکشن ریزورت ۲۰۲۰ دیور

لباس‌ها به رنگ‌های سفید، کره‌ای، سبز ارتشی، اخرایی، لاجوردی و قهوه‌ای، تزییناتی با موتیف‌های بومی افریقا و نقوش گیاهی و جانوری، یک مجموعه پر راز و رمز با تم سافاری به نمایش در آمد.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0