کالکشن ریزورت یا کروز چیست؟

کالکشن ریزورت یا کروز چیست؟

اگر از علاقمندان دنیای مد و فشن باشید، حتما اصطلاح کالکشن کروز یا هالیدی و ریزورت را شنیده اید. باید بدانید که هر ۳ عبارت دقیقا به یک موضوع اشاره دارند. در مطلب امروز دنیای مد به تعریف کالکشن کروز می‌پردازیم.

کالکشن کروز یا هالیدی

ریزورت ( Resort ) یا کروز ( Cruise ) مجموعه‌ای فرعیست که بین دو کالکشن اصلی برندها، “بهار-تابستان” و “پاییز-زمستان” رونمایی می‌شود. دلیل نامگذاری این مجموعه نیز همین می‌باشد کروز به معنای سفر دریایی است.

کالکشن ریزورت یا کروز چیست؟

در نتیجه کالکشن کروز یا هالیدی (ریسورت) به مجموعه هایی اطلاق می گردد که هدفشان ارائه لباس‌های سفر و تعطیلات است و برای مقاصد بین فصلی طراحی می‌شوند. مشتریان هدف این مجموعه، کسانی هستند که در فصل زمستان قرار است به مکان‌های گرمسیری سفر کنند.

ویژگی اصلی کالکشن ریزورت

عموما این لباس‌ها راحت و سبک و شیک هستند. طراحان کالکشن کروز معمولا لباس‌های این مجموعه‌هایشان از پارچه‌هایی نازک و ملایم تر نظیر لنین ، پنبه ای ، دنیم و ابریشم استفاده می‌کنند. همچنین انواع و اقسام کلاه، مایو و لباس‌های شنا نیز در این کالکشن‌ها به نمایش در می‌آیند.

کالکشن ریزورت یا کروز چیست؟

زمان عرضه لباس های ریزورت و کروز

محدوده‌ی زمانی کالکشن های هالیدی و کروز ، ماه نوامبر در امریکاست که این زمان می‌تواند برای سایر کشورها بین ماه‌های نوامبر و دسامبر تا حتی فوریه متغیر باشد.

برندهای کالکشن کروز

مهره‌های اصلی دنیای مد و برندهای معتبر Ready To Wear ، یعنی دیور ، گوچی ، شنل ، رالف لورن و مارک جیکوبز از طراحان همیشگی کالکشن ریزورت هستند.

کالکشن ریزورت یا کروز چیست؟

کالکشن کروز بیشتر برای خانم ها طراحی می‌شوند. در این بین، تعدادی برند، از جمله: بربری، پرادا، زنیا، جورجیو آرمانی، اترو و دی اند جی، کالکشن کروز مردانه نیز به نمایش می‌گذارند.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0