چگونه مقصد خوبی برای مسافرت انتخاب کنیم؟

چگونه مقصد خوبی برای مسافرت انتخاب کنیم؟

انتخاب مقصد مناسب برای مسافرت، زمانی که فرصت سفر کردن دارید می تواند گاهی اوقات شما را به فکر فرو ببرد. با این حال، شما به راحتی می توانید با یک رویکرد اندیشمندانه انتخاب های خود را محدود کنید.

توجه به نگرانی های اساسی مسافرت مانند: آنچه که شما و هر کس دیگر همراه شما از انجام آن لذت می برد، به عنوان نخستین گام مهم است. بعد از آن، بررسی مقدار پول و زمانی که شما دارید کمک بیشتری خواهد کرد که بین مقاصد خود یکی را انتخاب نمایید. در نهایت، انتخاب های نهایی خود را بر اساس اصول دیگری مقایسه کنید، مانند: زمانی از سال که مسافرت می کنید و سهولت مسافرت، که کمک خواهد کرد که شما بین انتخابهایتان تصمیم بگیرید.

روش اول: تعیین اهداف و خواسته های خود

  • علایق خود را در نظر بگیرید. یک لیست از فعالیت هایی که لذت می برید، بنویسید. گزینه های مقصد خود را با دانستن اینکه دقیقا شما انتظار دارید چه چیزی در آنجا وجود داشته باشد، محدود کنید. این فعالیت ها می تواند شامل:

– سرگرمی های فیزیکی، مانند پیاده روی، شنا، یا اسکی باشد.

– فعالیت های فرهنگی، مانند موزه ها، ناهارخوری، و تئاتر باشد.

– استراحت و تمدد اعصاب، مانند درمان های آبگرم و یا به سادگی خواندن یک کتاب کنار استخر باشد.

  • نیازهای فعلی خود را فاکتور کنید. حالا که شما لیستی از چیزهایی که به طور کلی از آنها لذت می برید ایجاد کرده اید، یک گام به عقب برگردید. زندگی و وضعیت امروز خود را بررسی کنید . از خود بپرسید که درحال حاضر شما از یک مسافرت بیشتر چه چیزی می خواهید. سپس فهرست خود را مرور کنید و فعالیت هایی که برای نیازهای شما در حال حاضر مناسب نیست را حذف کنید.
  • از مسافران همراه خود بخواهید در گزارش شما شریک شوند. اگر کسی می خواهد با شما سفر کند )مانند: اعضای خانواده و یا فرد قابل توجه دیگری(، از آنها بخواهید از سرگرمی های ارجح خود بنویسند. لیست خود را به عنوان یک گروه به اشتراک بگذارید. کشف کنید که هر کس چه فعالیت هایی را میخواهد تجربه کند تا شما بتوانید مقصدی را برای سفر انتخاب کنید که همه را خوشحال کند .

– اگر یک شخص عجیب و غریب در گروه دارید که علایقش با هیچ کس مطابقت ندارد، از آنها بخواهید علایق خود را اولویت بندی کنند تا حداقل برخی از انتظارات آنها برآورده شود. برای مثال، اگر اولویت اول آنها پیاده روی است، در حالی که بقیه بیشتر علاقه مند به موزه ها، خرید و تئاتر هستند، شهری را برای رفتن در نظر بگیرید که تورهای پیاده روی بسیاری ارائه می دهد.

– اگر فقط شما و فرد مهم دیگری در حال رفتن به سفر هستید، و لیست علایقتان با هم مطابقت ندارد، اجازه دهید یک نفر برای این سفر تصمیم گیری کند و سپس برای سفر بعدی اجازه دهید دیگری تصمیم گیری کند.

مسافرت 1

  • در مورد مقصدهای سفر خود تحقیق کنید. از مشاوره های آنلاین و نشریات چاپی برای پیدا کردن مکان هایی که نیازهای مورد جستجو شما را ارائه می دهند، کمک بگیرید .از وب سایت های گردشگری، وبلاگهای مسافرتی و راهنماهای سفر برای به دست آوردن یک ایده از آنچه در آنجا وجود دارد، استفاده کنید. بر اساس مکان (مثلا ایتالیا ( یا علایق خود (مانند : ۱۰ مقصد برتر برای سنگ نوردی) جستجو کنید. از دوستان، خانواده، و یا دیگر همکاران خود بر اساس مسافرتهایی که رفته اند، توصیه ها و هشدارهای لازم را بپرسید. با این حال در هنگام تحقیق شک و تردید لازم را داشته باشید. در موارد زیر دقت داشته باشید:

– منابعی که در حال تلاش برای فروش چیزی به شما هستند.

– اطلاعات تاریخ گذشته

– بررسی بر اساس مجموعه های متفاوت از معیارهای شما.

روش دوم: ارزیابی مالی و زمانی

  • بودجه خود را مشخص کنید. مشخص کنید که دقیقا چه مقدار شما می توانید برای سفرتان هزینه کنید. در همان زمان، تعیین کنید چه تجملاتی شما می توانید و نمی توانید انجام دهید. با این اطلاعات، لیست مقصدهای خود را بیشتر با توجه به هزینه محدود کنید.

– از خود بپرسید که آیا مایل به اجاره ویلا و اقامتی راحت و آسان هستید یا ترجیح می دهید با اقامت در خوابگاه یا هاستل هزینه کمتری برای محل اقامت خود پرداخت کنید.

– در مورد مواد غذایی نیز همین سوال را بپرسید: آیا غذای بیرون بخشی جدایی ناپذیر از تعطیلات رویایی شماست، و یا شما مایل به خوردن ساندویچ کره بادام زمینی به منظور کاهش هزینه هستید.

  • هزینه های زندگی را بررسی کنید. در ابتدا یک لیست از مواردی که انتظار دارید در سفر خریداری کنید تهیه کنید. سپس، برای هر مقصدی که شما دارید، تحقیق کنید که هزینه های آنها از بودجه شما تجاوز نکند.

– اقلام اساسی را فاکتور کنید. (مانند: ساندویچ ژامبون تنوری که خیلی به آن علاقه دارید) و همچنین موارد خاص سفرتان مانند: بلیط تئاتر.

– اگر شما به کشورهای دیگری میخواهید سفر کنید، همچنین در این بین نرخ تبدیل پول خود و آنها را در نظر بگیرید.

– همچنین در نظر بگیرید که هر یک از مقاصدتان یک فصل گردشگری دارند یا خیر، زیرا در این فصول هزینه ها ممکن است بالاتر از هنجار فصل خود افزایش یابند.

مسافرت 2

  • مشخص کنید که چقدر زمان برای مسافرت دارید. حالا که شما بودجه ثابتی دارید، حساب کنید که تا چه مدت طول می کشد تا تمام شود. تعیین کنید که چه تعداد روز  (از جمله مدت سفر) شما دور از خانه خواهید بود. این زمان را در نظر بگیرید تا بهتر تصمیم بگیرید که روی کدام فعالیت ها می خواهید تمرکز کنید و چه مقدار پول شما برای آنها به مصرف میرسد.

– یک سفر کوتاه (مانند یک یا دو هفته) ممکن است شما را قادر به صرف بیشتر در تجملات مانند: ناهار خوب و اقامت در مکان خوب کند. یا ممکن است داشتن یک رژیم ثابت بیشتر شدنی باشد بنابراین شما می توانید پول خود را در مواردی مثل غواصی و یا خرید زیاد مصرف کنید.

– سفر طولانی تر از چند هفته به شما اجازه بازدید از مکان های متعدد می دهد، از جمله همه هلند به جای فقط آمستردام را میتوان دید. شما ممکن است برخی از تجملات را به منظور کشش بودجه خود قربانی کنید، اما با زمان زیادی که در اختیار شماست، همچنین می توانید گزینه های دیگری برای کاهش هزینه، مانند پروازهای غیر مستقیم را استفاده کنید.

  • معاملات سفر را در نظر بگیرید. معاملات فراگیر و یا جزئی فراگیر در مسافرت که هزینه پایه برای مواردی مانند: کرایه سفر، اقامت، و مواد غذایی است را در نظر بگیرید. برای آگاهی از اطلاعیه های شرکت ها در مورد ارائه سفرها یا هتل های با تخفیف ثبت نام کنید. اگر شما به طور منظم برنامه ریزی برای مسافرت می کنید، شرکت هایی را پیدا کنید که برای وفاداران خود برنامه های متعددی ارائه می دهند.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0