چگونه مشکل کفش‌‌های دردناک را برطرف کنیم؟

چگونه مشکل کفش‌‌های دردناک را برطرف کنیم؟

بعضی از کفش ها هنگامی که آنها را می پوشیم خیلی پا را اذیت می کنند و دردناک هستند، اما آنها همیشه به این صورت نمی‌مانند. قبل از اینکه شما خودتان را در معرض شکنجه درد، خراش پوست و تاول پا قرار دهید، سعی کنید برخی از راهنمایی ها و ترفندهای تشریح شده در این مقاله را مطالعه کنید. به خاطر داشته باشید با این حال، برخی از کفش ها ممکن است بدنه ضعیفی داشته باشند و رفع کامل مشکل آنها غیر ممکن است. با خواندن این مقاله یاد میگیرید که چگونه کفش های دردناک خود را بدون درد بپوشید، و یا حداقل آنها را کمی قابل تحمل‌تر کنید. در صورتی که در ناحیه پا دچار مشکل هستید، می توانید محصولات مراقبت از بدن را از فروشگاه اینترنتی مو تن رو خریداری نمایید.


پیشنهاد نویسنده: ۲۰ مدل لباس شب مشکی


بهترین راه حل برای کاهش درد در کفش های دردناک

برای اینکه کفشی داشته باشید که در عین زیبایی، مشکلی برای پا ایجاد نکند و یا در صورت ایجاد کردن درد و مشکل، بتوانید راه حلی برای کاهش آن درد پیدا کنید، می توانید از راه حل های زیر جهت کاهش درد در کفش های دردناک استفاده نمایید.

  • با استفاده از بالشتک‌های مخصوص و کفی کفش

جلوگیری از ایجاد تاول، ساییدگی، و زخم با چسباندن قطعه ای از بالشتک‌های مخصوص در داخل کفش خود: تعدادی بالشتک‌ از داروخانه بخرید و یکی از آنها را باز کنید. آن را پشت بند اذیت کننده کفش و یا پاشنه کفش بچسبانید و با یک مداد آن را فشار دهید تا خوب بچسبد. با استفاده از یک جفت قیچی، شکل مورد نیاز را ببرید و پوست پشت آن را بکنید. بالشتک را بر روی بند و یا پاشنه پا بچسبانید. این روش برای جاهای دیگری که باعث سایش می شود هم کاربر دارد. اگر منطقه در داخل کفش است، یک دایره کوچک یا بیضی شکل ببرید، البته کمی بزرگتر از منطقه ساییده شده باشد.  پوست پشت آن را بکنید و بالشتک را به منطقه اذیت دیده بچسبانید. شما همچنین می توانید این بالشتک ها را به طور مستقیم به پای خود بچسبانید و در پایان روز آن را بکنید.

 

مشکل کفش های دردناک 1

  • جلوگیری از اصطکاک و تاول با مالیدن بالم ضد سایش به پا

شما می توانید این بالم را از یک داروخانه بخرید و آن را به طور مستقیم بر روی پوست خود در جاهایی که ساییدگی و تاول به احتمال زیاد رخ می دهد، بزنید. اگر شما دوست ندارید به تاول های موجود، این بالم را بزنید در عوض، از محصولاتی که برای درمان تاول است، استفاده نمایید. آنها مانند چسب زخم های بیضی شکلی هستند که برروی تاول قرار میگیرند. آنها یک لایه روی تاول ایجاد می کنند و باعث تمیز نگه داشتن آن می شوند به طوری که تاول آلوده نمی شود.

  • از پودرهای ضد عرق برای کاهش عرق کردن استفاده کنید.

عرق و رطوبت ایجاد شده توسط سایش می تواند باعث بدتر شدن تاول ها شود. پودرهای ضدعرق رطوبت را کاهش می دهند که به کاهش تاول زدن کمک می کنند.


پیشنهاد نویسنده: پارافین تراپی چیست؟


پا را در جای خود ثابت نگه دارید و از سایش و کبودی با انداختن کفی در کفش جلوگیری کنید.

هنگامی که پای شما از یک سمت به سمت دیگر لیز میخورد، تاول ها از جلو و پشت پای شما زده می شود، که پوست شما هم ساییده می شود. اگر پای شما در اطراف پاشنه حرکت میکند، یک ژل یا کفی در داخل کفش برای کاهش حرکت قرار دهید.

  • کاهش درد در پنجه پا با استفاده از برخی توپ های بالشتکی پا

اگر پنجه پای شما در پایان روز درد می کند، ممکن است جنس کفش خیلی سفت باشد؛ این امر به ویژه در کفش های پاشنه بلند رایج است. یک مجموعه از بالشتک های پا بخرید و آنها را در جلوی کفش خود درست در جایی که پنجه قرار میگیرد بچسبانید. آنها معمولا مانند بیضی یا تخم مرغ هستند. اگر شما یک جفت صندل پاشنه بلند با بند بین انگشتان پا دارید، یک بالشتک به شکل قلب ببرید.

مشکل کفش های دردناک 2

  • استفاده از ژل های سیلیکونی یا نوار چسب های فوم

از برخی ژل های سیلیکونی یا نوار چسب های فوم، جهت کاهش فشار بیش از حد در مناطق کوچکتر استفاده کنید. هر دو را می توانید از یک داروخانه خریداری کنید.  ژلهای نقطه ای سیلیکونی شفاف و به راحتی شکل پذیر هستند، اما نوار فوم را می توان تنها به شکل صحیح و اندازه برش داد.

 

مشکل کفش های دردناک 3

 نرم کردن کفش های دردناک و سفت

برای اینکه سفتی کفش هایی که دردناک هستند را نرم کنید، بهتر است از یک سشوار استفاده نمایید، بطوریکه ابتدا سشوار را به داخل کفش بگیرید و بعد با پوشیدن جوراب، پا را درون آن قرار دهید، تا کفش به فرم و حالت پای شما  بعد از خنک شدن مبدل شود. این روش برای کفش های پارچه ای کاربرد دارد.

برای کفش های تنگ می توانید از یخ استفاده کنید

در صورتی که کفش های دردناک شما تنگ است و نیاز به گشاد کردن آن دارید، می توانید مقداری آب را در درون کیسه ریخته و در محلی که تنگ است بگذارید و سپس کفش را در داخل فریزر بگذارید، بعد از یخ زدن آب، می توانید کیسه یخ را از کفش خارج نمایید. با این روش مقداری از تنگی کفش گرفشده و کفش گشادتر می شود.


پیشنهاد نویسنده: معرفی محصولات نیوآ


امیدوارم این مقاله توانسته باشد، مقداری از درد کفش های دردناک را برای شما کاهش داده باشد. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0