چگونه قبل از عکس گرفتن آرایش کنیم؟

چگونه قبل از عکس گرفتن آرایش کنیم؟

هنگامی که برای عکس گرفتن آرایش می‌کنید نکات خاصی هستند که باید آنها در نظر بگیرید. در حالی که آرایش روزانه‌تان شما را زیبا می‌کند اما ممکن برای عکس گرفتن اینگونه عمل نکند. باید کمی از رنگ‌های پررنگ مخصوصاً برای رژگونه استفاده کنید. از آرایش چشم و همچنین کانسیلر زیاد نباید استفاده کنید. با کمی زمان و تمرین می‌توانید به طریقی آرایش کنید که برای عکس گرفتن عالی باشد.

۱. با پرایمر شروع کنید

با پرایمر پایه آرایشتان را شروع کنید. پرایمر آرایش را سبک نشان می‌دهد و خط‌های روی صورت را محو می‌کند. لایه‌ای از پرایمر را با انگشت روی پوستتان بزنید. حتماً روی بینی، زیر چشم‌ها، پیشانی و استخوان‌های گونه‌تان را پوشش دهید.

۲. از فاندیشن مات استفاده کنید

باید از فونداسیون مات برای آرایش قبل از عکس گرفتن استفاده کنید. آرایش مات نور را منعکس نمی‌کند و به همین دلیل انتخاب بهتری برای آرایش قبل از عکس است. برای شروع از نوک انگشتانتان استفاده کنید تا چند نقطه از فوندانسیون را روی گونه، چانه، تیغه بینی و پیشانی خود بزنید.

 • از براش آرایشی برای محو کردن آنها استفاده کنید. براش را به صورت دایره‌های بزرگ روی پوستتان حرکت بدهید.
 • چند بار براش آرایشی را روی پوست صورت بکشید تا مطمئن شوید که فونداسیون روی پوستتان صاف و یک دست به نظر می‌رسد. حتماً فونداسیون را تا روی گردنتان محو کنید تا رنگ صورت و گردن با یکدیگر تضاد نداشته باشند. محو کردن فونداسیون روی خط فک را نیز فراموش نکنید.

۳. اگر قرار است عکاسی خارج از خانه انجام شود، از فونداسیون کمتری استفاده کنید

اگر خارج از خانه عکاسی می‌کنید احتیاج نیست خیلی از فونداسیون استفاده کنید. نور طبیعی باعث می‌شود آرایش واضح به نظر بیاید و اگر زیاد از فونداسیون استفاده کنید، ممکن است آرایشتان خیلی غلیظ به نظر بیاید. اگر می‌خواهید بیرون از خانه عکسبرداری کنید از فونداسیون تنها روی قسمت‌هایی استفاده کنید که پوست یک نواخت یا یک رنگ نیست.

۴. از کانسیلر زیر چشم، روی پیشانی، چانه و تیغه روی بینی استفاده کنید

هنگامی که فونداسیون را روی پوست زدید، حالا نوبت به کانسیلر زدن است. با استفاده از کانسیلر هاله تیره زیر چشمانتان کمرنگ‌تر می‌شود و همچنین می‌توانید نواحی مشخصی از صورتتان را هایلایت کنید تا صورتتان لاغر‌تر به نظر بیاید.

 • از براش کانسیلر استفاده کنید. کمی کانسیلر زیر چشم‌هایتان بزنید. خطی با کانسیلر از بالای تیغه بینی رو به پایین بکشید. سپس کمی از کانسیلر به چانه و پیشانی هم بزنید. زدن کانسیلر به بالای لبتان هم می‌تواند فکر خوبی باشد.
 • از اسفنج آرایشی استفاده کنید و کانسیلر را با استفاده از آن به صورت ضربه‌ای روی پوست بزنید. به آرامی ادامه دهید و با اسفنج به پوست آنقدر ضربه‌های آرام بزنید تا کانسیلر کاملاً در آرایش زیرین صورتتان محو شود.
 • از فونداسیون روشن‌تر و پودری برای زیر چشم، روی چانه و وسط پیشانی خود استفاده کنید. سپس با استفاده از براشی پرزدار آنها را محو کنید.

۵. از کمی هایلایتر روی کانسیلر استفاده کنید

استفاده از هایلایتر برای آرایش قبل از عکس صورت شما را کمی بیشتر روشن نشان می‌دهد. اینکار همچنین به ماندگاری و جلوگیری از کم‌رنگ شدن آرایش در طول عکسبرداری کمک می‌کند. از براش میکاپ بزرگ و پرزدار برای پخش کردن هایلایتر روی قسمت‌هایی که کانسیلر زده‌اید، استفاده کنید.

 • هنگامی که می‌خواهید در شب یا شرایط کم نور عکسبرداری کنید، استفاده از هالایتر بهترین انتخاب است.

۶. صورتتان را کانتور کنید

حتی اگر به صورت معمول صورتتان را کانتور نمی‌کنید، اینکار را برای عکسبرداری انجام دهید زیرا اینگونه صورتتان هنگام عکسبرداری لاغرتر و واضح‌تر می‌شود. از فونداسیون استیکی تیره برای خط انداختن روی صورتتان استفاده و سپس آن را محو کنید.

 • فونداسیون را از روی پیشانی به سمت خط مو ادامه دهید. با استفاده از انگشت استخوان گونه‌تان و گودی زیر آن را پیدا کنید. با فونداسیون آنجا یک خط بکشید. شما همچنین باید با فونداسیون از دو طرف تیغه بینی به سمت پایین خط بکشید. با فونداسیون روی خط فک خود خط بکشید و سپس یک نقطه هم روی چانه‌تان بگذارید. با استفاده از اسفنج آرایشی به صورت ضربه‌های آرام بزنید تا فونداسیون محو شود.

۷. اطراف صورتتان را یک لایه برنزر روشن بزنید

شما برای عکسبرداری به برنزر زیاد نیاز ندارید اما زدن یک لایه برنزر روشن می‌تواند فکر خوبی باشد. با اینکار صورتتان کمی مشخص‌تر می‌شود و به برجسته شدن اجزای صورتتان کمک می‌کند. کمی برنزر را با استفاده از براشی پرزدار روی صورتتان بزنید. با براش دور صورتتان دایره بکشید و همچنین به خط فک و پیشانی خود برنزر بزنید.

۸. از رژگونه‌ای روشن‌تر از رژگونه معمول خود استفاده کنید

اگر نمی‌خواهید از برنزر استفاده کنید، سعی کنید از رژگونه استفاده کنید. از رژگونه روشن‌تر استفاده کنید تا گونه‌هایتان قرمز و شاداب به نظر برسند. رژگونه صورتی کم‌رنگ را با براش پرزدار روی گونه‌ها بزنید.

 • روی رژگونه‌های استخوان گونه ضربه‌های آرام بزنید. در حالی که ضربه می‌زنید براش را به آرامی به سمت عقب و بالا حرکت دهید.
 • بعد از ضربه زدن، با حرکات دایره‌وار سعی کنید رژگونه را در مسیری دایره‌ای محو کنید.
 • هم زمان از براش و برنزر استفاده نکنید. فقط یکی از آنها را انتخاب کنید.

۹. داخل ابروهایتان را پر کنید

ابروها در عکس روشن‌تر از حالت عادی به نظر می‌رسند، بنابراین فکر خوبی است که قبل از عکس گرفتن داخل ابروهای خود را پر کنید. شما به پودر ابرویی ۱-۲ درجه روشن‌تر از ابروی خود احتیاج دارید.

 • براش ابرو را بردارید و کارتان را از زیر ابرو شروع کنید. با استفاده از براش خط‌های نازک و مستقیم به سمت بالا بکشید.
 • فواصل میان تارهای ابرو را پر کنید تا ابروهایتان پرتر و برجسته‌تر به نظر بیایند. اینکار را تا رسیدن به لبه ابرو ادامه دهید.

۱۰. به عنوان زیرسازی سایه روی پلکتان هایلایتر بزنید

شما می‌خواهید چشمانتان درخشان‌تر و برجسته‌تر به نظر بیاید. هایلایتر از اینکه چشم‌ها فرو رفته به نظر بیایند، جلوگیری می‌کند. از رنگی برای سایه استفاده کنید که با رنگ پوستتان هماهنگی داشته باشد. از براش سایه بزرگ برای زدن سایه به هر دو پلکتان استفاده کنید. براش را به صورت عقب و جلو حرکت دهید تا پلکتان به صورت کامل پوشش داده شود، برای استخوان زیر ابرو هم همین کار را انجام دهید.

۱۱. از سایه براق و درخشان استفاده نکنید

مانند فونداسیون زیاد، محصولات آرایشی براق و درخشان هم برای عکسبرداری خوب به نظر نمی‌رسند. از همان سایه‌های تک رنگ همیشه استفاده کنید. البته سایه مات برای این موقعیت بهترین انتخاب است.

پالت سایه براق

۱۲. از سایه کمی تیره‌تر از رنگ پوستتان برای پشت پلک استفاده کنید

شما باید چشم‌هایتان را برجسته‌تر کنید. برای اینکه چشمتان اینگونه به نظر بیاید باید از سایه‌ کمی تیره‌تر از پوستتان خود استفاده کنید تا چشمانتان درخشان‌تر شود. باید از براش زوایه‌دار یا براش سایه چشم برای زدن سایه به پشت پلک و گوشه چشم استفاده کنید.

 • گوشه چشم را سایه بزنید تا برجسته‌تر به نظر بیایند. سپس همان براش را تا روی پشت پلکتان بکشید.
 • براشی گرد و پرزدار را به صورت دایره‌های کوچک روی پلک‌های سایه خود بکشید. با اینکار سایه گوشم چشم و پشت پلک را روی کل چشمتان محو می‌کنید.

۱۳. از سایه تیره‌تر برای زیر خط‌مژه پایین استفاده کنید

برای اینکه چشم‌هایتان برجسته‌تر و درخشان‌تر شود، از سایه تیره‌تر برای زیر خط‌مژه پایین چشم خود استفاده کنید. کمی از این سایه را به گوشه براش بزنید. سپس با سایه خط ظریفی را زیر خط مژه‌های پایین چشم خود بکشید.

۱۴. از همان هایلایتر برای گونه‌ها و گوشه داخلی چشم استفاده کنید

هنگامی که سایه زدن چشم‌ها تمام شد، گوشه داخلی چشم را هایلایتر بزنید. با اینکار از اینکه چشم‌ها فرو رفته به نظر بیایند، جلوگیری می‌کنید. از همان هایلایتری که قبل‌تر به گونه‌هایتان زدید استفاده کنید زیرا اینگونه صورتتان هماهنگ می‌شود.

 • با استفاده از انگشت چند نقطه هایلایتر به گوشه داخلی چشم‌ها بزنید.
 • براش آرایشی را اطراف گوشه‌های چشم بکشید. اینگونه آرایشتان محو می‌شود.

۱۵. خط چشم بکشید

خط چشم هنگام عکسبرداری مهم است. خط چشم چشم‌ها را برجسته‌تر می‌کند. در نتیجه چشم‌هایتان جذاب و خیره کننده می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از براشی ظریف خطی بالای چشمتان بکشید. در حالی که خطی نازک در امتداد خط مژه‌ می‌کشید، براش را کاملاً به مژه‌هایتان نزدیک نگهدارید.

 • معمولاً خط چشم مشکی بیشتر از قهوه‌ای توصیه می‌شود. خط چشم مشکی در عکس نیز بهتر به نظر می‌آید.

۱۶. ریمل بزنید

بعد از کشیدن خط چشم ریمل بزنید. برای شروع فرمژه را بردارید. سپس آن را نزدیک به ریشه مژه‌ها فشار دهید تا مژه‌هایتان کمی فر شوند. اینگونه مژه‌هایتان در عکس بهتر دیده می‌شوند. سپس ریمل را بردارید و با براش مخصوص به مژه‌ها ریمل بزنید.

 • اگر می‌خواهید مژه‌هایتان بهتر فر شوند، دو بار فرمژه را فشار دهید. گرم کردن فرمژه با سشوار نیز کمک می‌کند تا فر مژه‌ها ماندگارتر شود.
 • برای بلند کردن و جدا کردن مژه‌ها با ریمل، براش ریمل را از ریشه به نوک مژه‌ها بکشید و در همین حال براش را به چپ و راست حرکت دهید.
 • اگر مژه‌هایتان بهم چسبید، براش را اطراف آن استفاده کنید و سعی کنید مژه‌ها را با استفاده از نوک براش ریمل جدا کنید.

۱۷. رژلب دلخواه خود را بزنید

هنگام رژ لب زدن باید بدانید که رژهای روشن در عکس بهتر به نظر می‌آیند. هرچند بهتر است که از رنگ مورد علاقه خود استفاده کنید. باید هنگام عکسبرداری راحت و پرجسارت باشید و انتخاب رنگ مورد علاقه‌تان کمک می‌کند تا بیشتر احساس اعتماد به نفس کنید.

 • ابتدا با استفاده از خط لبی که یک درجه از رژلبتان تیره‌تر است، خط لب بکشید تا رژلب ماندگاری بیشتری داشته باشد.
 • رژلب را با استفاده از براش لب کوچک روی لب‌ها بزنید تا رژلب منظم و تمیز‌تر شود.
 • مانند محصولات آرایشی دیگر، رژلب مات نیز برای اینکار بهترین انتخاب است.
 • انتهای رژلب را روی لب‌ها بگذارید و به آرامی رژلب را روی حالت لب خود بکشید.

۱۸. حتماً از برق لب استفاده کنید

هنگام که برای عکس گرفتن آرایش می‌کنید، از برق لب غافل نشوید. برق لب کمک می‌کند تا لب‌هایتان در عکس پر و گوشتی به نظر بیاید. برق لب را هم مانند رژلب روی حالت لب خود بزنید.

 • اگر نمی‌خواهید از برق لب استفاده کنید انتخاب دیگر این است که از رژلب‌های براق و چرب استفاده کنید.

۱۹. کارتان را با اسپری فیکساتور به اتمام برسانید

اگر تعداد عکس‌هایی که می‌خواهی بگیرید زیاد است، اینگونه آرایشتان هنگام عکسبرداری کم‌رنگ نمی‌شود. فکر خوبی است که آرایشتان را با استفاده از اسپری فیکساتور به پایان برسانید. اسپری را به فاصله سی سانتمتر از صورت نگهدارید، چشمانتان راببندید و فیسکاتور را اسپری کنید. اینگونه آرایشتان دست نخورده باقی می‌ماند.

بیشتر بخوانید: آرایش و میکاپ مناسب برای ۸ رنگ موی متفاوت

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0