چهار راه برای از بین بردن جوش های سرسیاه

چهار راه برای از بین بردن جوش های سرسیاه

چهار درمان خانگی برای رهایی از جوش‌های سرسیاه روی بینی

جوش‌های چرکی و یا جوش های سرسیاه روی بینی به هیچ وجه قابل تحمل نیستند به خصوص وقتی درست قبل از یک قرار و یا جلسه مهم روی صورت سبز شوند اینجاست که یک روش درمانی و نسخه فوری لازم است و بسیار نیاز ، درست همان چیزی که در ادامه این بخش از نمناک خواهیم گفت . این نوع جوش‌ها چون در وسط صورت هستند، بسیار قابل توجه‌اند بعضی افراد ناخواسته و ندانسته باعث زیاد شدن آن‌ها می‌شوند و راهی برای درمان جوش روی بینی، نمی‌دانند. اگر شما هم جز این افراد هستید، خواندن این مقاله را ادامه دهید، تا یاد بگیرید چگونه می‌توانید با روش‌های ساده و خانگی، آن‌ها را از بین ببرید، آن‌ها را امتحان کنید تا بتوانید پوستی زیبا داشته باشید.

چهار راه برای از بین بردن جوش های سرسیاه

درمان‌های خانگی برای از بین بردن سریع جوش روی بینی

 

علت جوش زدن روی بینی چیست

دلایل متعددی وجود دارد، که باعث جوش زدن روی بینی می‌شود:

  • تغذیه ضعیف
  • آلودگی
  • تغییرات هورمونی
  • بهداشت نامناسب
  • عوامل ژنتیکی

 

علت و دلایل زدن جوش روی بینی 

 

۱- بخار بابونه و رزماری :

اولین درمان خانگی برای از بین رفتن جوش‌های روی بینی، یک حمام بخار خوب است این کار، مانند یک دارویی عمل می‌کند که باعث باز شدن منافذ پوست می‌شود که باعث می‌شود،اعمال مواد دارویی پس از آن، مستقیما به پوست شما دسترسی پیدا کند. بابونه، یک ضدالتهاب است، این در صورتی است که، رزماری می‌تواند عفونت را درمان کند که ترکیب آن‌ها در بخار حمام، می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد ایده‌ی خوبی است، اگر این کار را حداقل یک بار در هفته انجام دهید.

چهار راه برای از بین بردن جوش های سرسیاه

درمان جوش روی بینی با بخور بابونه و رز ماری

 

برای انجام این کار به ۵ فنجان، معادل الیتر آب، دو قاشق غذاخودی (۳۰گرم) رزماری خشک شده، دو قاشق غذاخوری گل بابونه خشک شده(۳۰گرم) نیاز است.اول از همه، آن‌ها را داخل آب بریزید و سپس روی اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید، تا به مدت ۵ دقیقه به جوش بیاید سپس اجازه دهید تا کمی خنک شود و از بخار آن استفاده کنید و صورتتان را در مقابل بخورش قرار دهید ، فقط مراقب باشید که خودتان را نسوزانید!
یک حوله را روی سر خود بگذارید و اجازه دهید تا بخار، روی آن قسمت نگه‌داشته شود صبر کنید که این بخار جادویی، ۲تا ۵ دقیقه، کار خود را انجام دهد.
جوش شیرین بهترین درمان جوش روی بینی

۲- جوش شیرین و روغن نارگیل لایه بردار:

بعد از اینکه منافذ پوستتان ، توسط بخار حمام باز شد، در بهترین موقعیت هستید ، تا یک پاک کنندگی و لایه برداری عمیق روی آن انجام شود که در این مقاله، ما به شما پیشنهاد کردیم،که از ترکیب جوش شیرین و روغن نارگیل باهم استفاده کنید.زیرا روغن نارگیل پوست شما را تغذیه و مرطوب می کند و همین طور جوش‌های روی بینی شما را درمان می‌کند.

چهار راه برای از بین بردن جوش های سرسیاه

درمان جوش روی بینی با ماسک جوش شیرین

 

شما به یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل(۱۵میل)، یک قاشق چای خوری جوش شیرین(۳گرم) ،نیاز دارید.این دو مواد را خوب، با هم مخلوط کنید، تا یک شکل خمیری به خود بگیرد و بعد به آرامی، روی بینی خود ماساژ دهید.اگر دوست دارید،می‌توانید این ماسک را روی کل صورت خود نیز، اعمال کنید و در آخر صورتتان را با آب بشویید.

۳- ژل آلوئه ورا و روغن درخت چای :

اگر می‌خواهید، بینیتان را مرطوب کنید، بدون این‌که چرب شود، از ژل آلوئه ورا برای اول کار استفاده کنید، که رطوبت را در خود حفظ و از پوست شما محافظت می‌کند روغن درخت چای نیز، به دلیل خواص ضد باکتریایی که دارد، باعث از بین رفتن جوش‌های بینی شما می‌شود.

چهار راه برای از بین بردن جوش های سرسیاه

درمان جوش روی بینی با ژل آلوئه ورا و روغن درخت چای

 

شما به ۳قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا(۴۵گرم) و ۶ قطره از اسانس روغن درخت چای نیاز دارید مواد را باهم ترکیب کنید، و در یک ظرفی که راه باز داشته باشد، بریزید و سپس روی پوست خود بمالید، فقط مراقب باشید که با چشمتان برخورد نداشته باشد.

 

۴- ماسک ذغال سنگ و خاک رس :

اگر می‌خواهید که از شر جوش‌های روی بینی خود خلاص شوید، به ماسکی نیاز دارید، که آلاینده‌هارا از سطح پوست حذف کند و سم زدایی انجام دهد که ذغال سنگ و خاک رس بهترین عملکرد را در این زمینه‌ها دارند و خاک رس، به دلیل وجود مواد معدنی سموم را جذب میکند ذغال سنگ نیز یک پاک کننده قوی است و بعنوان یک لایه بردار هم عمل می‌کند پس مطمئنا ترکیب این دو مواد باهم، ترکیب فوق العاده ای را برای از بین بردن جوش ایجاد می‌کنند.

چهار راه برای از بین بردن جوش های سرسیاه

درمان جوش روی بینی با ماسک ذغال و خاک رس

شما به یک قاشق غذاخوری خاک رس سفید یا سبز (۱۵گرم) ،یک قاشق چای خوری ذغال سنگ آرایشی _بهداشتی (۵گرم) و سه قاشق غذاخوری آب نیاز دارید.اول از همه، این سه عنصر را با هم ترکیب کنید، فقط در نظر داشته باشید که از ظروف پلاستیکی یا فلزی استفاده نکنید، از شیشه، سرامیک و یا چوب استفاده کنید.باید یک ماسکی به دست آورید، که نه خیلی خشک، و نه خیلی‌تر باشد.ماسک را روی بینی خود بمالید، به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید، تا خشک شود و در نهایت بشویید و مرطوب کنید.

ماسک سفیده تخم مرغ برای درمان جوش‌های سر سیاه

شما برای تهیه این ماسک به ۳ سفیده تخم مرغ نیاز خواهید داشت که بصورت زیر از آن‌ها استفاده خواهد شد :
۱. اولین سفیده تخم مرغ را بطور یکنواخت روی صورتتان پخش کنیدسپس یک دستمال کاغذی روی آن فشار دهید و اجازه دهید خشک شود .
۲.دومین سفیده تخم مرغ و دستمال را روی صورتتان بگذارید و اجازه دهید خشک شود.
۳.سومین سفیده تخم مرغ و دستمال را قرار دهید. هنگامیکه سفیده های تخم مرغ همگی کاملا خشک شدند، شما در صورتتان احساس سفتی خواهید کرد .

چهار راه برای از بین بردن جوش های سرسیاه

بعد از گذاشتن سومین سفیده تخم مرغ سپس دستمال را از صورتتان جدا کنید و صورتتان را با آب ولرم بشویید. اگر این کار را چند بار در هفته بمدت ۲ ماه تکرار کنید، از شر جوش های سر سیاه را حت خواهید شد.

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با برگ چای سبز

چند قاشق چایخوری از برگ های خشک چای سبز را خرد کنید و به آن آب اضافه کنید تا به شکل یک خمیر غلیظ در آید سپس این خمیر را روی بینی خود چند دقیقه مالش دهید و با آب گرم بشویید. این روش تمام آلودگی‌ها را از منافذ شما پاک خواهد کرد و اثر مثبتی بر پوست‌های چرب می‌گذارد. از این درمان ۳ بار در هفته استفاده کنید تا نتیجه رضایت بخشی یابید.

چهار راه برای از بین بردن جوش های سرسیاه

از بین بردن جوش‌های سر سیاه روی بینی با ترکیب عسل و دارچین

یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری دارچین مخلوط کنید تا به شکل خمیر در آید سپس این خمیر به مدت ۱۰ دقیقه مستقیما روی جوش‌های سر سیاه بگذارید و با یک پارچه تمیز بپوشانید و فشار دهید تا به خمیر بچسبد و سپس پوستتان را با آب گرم بشویید. چند بار درهفته این کار نتیجه بخش را انجام دهید. عسل خام و ارگانیک، بهترین گزینه برای این کار است،برای این کار عسل را روی جوش‌های سرسیاه بمالید، حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید، و سپس با آب گرم بشویید. این درمان باید چند بار در هفته مورد استفاده قرار گیرد تا زمانیکه مشکل برطرف شود .

چهار راه برای از بین بردن جوش های سرسیاه

از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی با جوش شیرین

۲ یا ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر نرم در آید . این خمیر را با استفاده از نوک انگشتانتان و با حرکات دایره‌ای، روی جوش‌های سرسیاه بمالید و صبر کنید چند دقیقه بماند تا خشک شود و سپس با آب گرم بشویید. استفاده از این خمیر فقط ۲ بار در هفته جوش‌های سرسیاه را بسرعت خشک می‌کند و صورت شما را عاری از جوش نماید

 

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0