چرا باغبانی برای سلامتی خوب است؟

چرا باغبانی برای سلامتی خوب است؟

آیا می دانید که خاک یک داروی ضد افسردگی است؟

اکنون زمان آن هست که دستکشهای باغبانی خود را دربیاورید، البته نه تنها به خاطر گل کاری و وجین کردن علف های هرز، یکی ازمزایای خوب باغبانی افزایش سلامت روانی است.

در ماه گذشته، ما متوجه شدیم که مردم ساکن در منطقه ای غنی از پوشش گیاهی، سلامت جسمی و روانیشان بهبود یافته است. اکنون، اجازه دهید کمی عمیق تر به بررسی اینکه چگونه باغبانی در بهبود سلامت مردم مفید است بپردازیم.  پروفسور تیم لنگ، درمرکز سیاست های غذایی دانشگاه شهر لندن، بیان می کند که تماس منظم با گیاهان، حیوانات و محیط زیست طبیعی می تواند سلامت جسمی و سلامت روانی را بهبود ببخشد.

طبق نظر پروفسور لنگ: “برای تعداد زیادی از مردم در جامعه ما – کودکان و بزرگسالان – که با مشکلات سلامت جسمی یا روانی درگیرند، باغبانی و پرورش مواد غذایی می تواند به خصوص مفید باشد.” “چنین فعالیتهایی می تواند علائم بیماری های جدی را از بین ببرد، از توسعه برخی از شرایط جلوگیری کند، و مردم را با یک شیوه زندگی که می تواند به آنها در بهبود رفاه خود در دراز مدت کمک کند، آشنا سازد. ”

[quote arrow=”yes”]باغبان درمانی چیست؟[/quote]

پزشکان در لندن در حال حاضر آغاز به تجویز زمانی برای باغبانی، با کمک تعاونی غذایی Lambeth GP، که هدف آن ارائه مزایای درمانی جسمی و روانی باغبانی است، می کنند. این برنامه در سال ۲۰۱۳ در جنوب لندن راه اندازی شد، و در حال حاضر در دفاتر چندین دکتر به کار گرفته شده است، به این صورت که فضای بیرونی استفاده نشده به فضای باغ برای بیماران تبدیل شده است که به رشد میوه ها و سبزیجات بپردازند.

اد روزن، مدیراین برنامه می گوید: “ما این کار را با تمرکز خاص برای بیمارانی مانند: دیابت، ورم مفاصل، و آسم آغاز کردیم.”

[quote arrow=”yes”]چرا باغبانی، درمان خوبی برای شماست؟[/quote]

۱٫ خاک در واقع یک داروی ضد افسردگی است.
یافت شده است که خاک دارای اثرات مشابه ای در مغز مانند داروهای ضد‌افسردگی برای تغییر روحیه است. مطالعه ای توسط دانشگاه بریستول و همکارانشان در دانشگاه کالج لندن انجام شده است که چگونه موشها رفتارشان را در معرض باکتری “مهربانی” که به طور معمول در خاک یافت می شود، همانند آنچه توسط یک داروی ضد افسردگی تولید می شود، تغییر میدهند.

دکتر کریس لوری، نویسنده اصلی مقاله، بیان میکند: “این مطالعات به ما در درک ارتباط بدن با مغز و دلیل اینکه یک سیستم ایمنی سالم برای حفظ سلامت روانی مهم است، کمک میکند. ”

زمانی که تیم پروژه از نزدیک به بررسی مغز موشها پرداختند، دریافتند که درمان با باکتری مایکوباکتریوم یک گروه از سلول های عصبی که ماده شیمیایی سروتونین را در مغز تولید میکند فعال می کند، که این ماده خلق و خوی انسان را تنظیم میکند.  باغبان ها این باکتری را تنفس می کنند و با آن تماس فیزیکی دارند.

۲. کار باغبانی ذهن و مغز را متمرکز میکند.
ممکن است شما احساس کنید که برای تمرکزکردن بیش از حد شلوغ هستید، اما تحقیقات نشان می دهد که تمرکز حواس می تواند تاثیر بسیار زیادی بر سطح استرس شما داشته باشد، به دفع اضطراب کمک کند، خطر افسردگی را کاهش دهد، باعث افزایش بهره وری و رفع بی خوابی شود.

هیلدا برک، روان درمانگر، می گوید که باغبانی یک فعالیت است که به نظر می رسد به بسیاری از مردم کمک میکند که در وضعیت جاری قرار بگیرند. این به این معنی است که شما متوجه گذشت زمان نمیشوید، به طور همزمان به چیزهای دیگر فکر نمیکنید، به برنامه ریزی و یا تکرار مکررات گذشته نمیپردازید. به این ترتیب این به افراد کمک می کند که فکر کردن به امور دیگر را فراموش کنند و درزمان حال زندگی کنند.

[quote arrow=”yes”]” آنچه باغبانی را منحصر به فرد و جدا از فعالیت های دیگر مانند پخت و پز و یا بافندگی میکند این هست که کاملا و به معنای واقعی کلمه ما را به زمین متصل می کند. کار با خاک، کاشت چیزهای مختلف، صبور بودن، پرورش نهال یک درس با ارزش برای زندگی شخصی ما ارائه میدهد.”[/quote]

۳٫ باغبانی باعث افزایش سلامت مغز میشود.
باغبانی ذهن شما را مانند بدن و جسم شما درگیر می کند. این کار با بهره گیری از تعدادی از توابع مغز ما شامل یادگیری، حل مسئله و آگاهی حسی، ذهن ما را فعال نگه میدارد. تعدادی از مطالعات، مزایای باغبانی را برای بیماران مبتلا به زوال عقل و افسردگی نشان داده اند.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0