نکات کلیدی در مورد استفاده از شلوار جین

نکات کلیدی در مورد استفاده از شلوار جین

شلوارهای جین از بین نظر که جنسی بادوام هستند و می‌توان در اغلب جاها نیز از آن‌ها استفاده کرد، بین خانم‌ها و آقایان محبوب می‌باشند. اما در صورتی می‌توان طولانی مدت از شلوارهای جین استفاده کرد که در زمان انتخاب و نگهداری از آن دقت‌های لازم را به عمل آورد. حال این جا ممکن است سوالاتی در ذهن‌تان پیش بیاید که آیا با ۲۰۰ هزار تومان می‌توان یک شلوار جین مناسب خرید؟ برای نگهداری شلوار جین باید چه کنم؟ آیا برای شستشو آن را درون ماشین رختشویی قرار بدم و یا با دست بشورم؟ با ما همراه باشید، ما در این مقاله به بررسی نکات کلیدی در مورد استفاده از شلوار جین می‌پردازیم و به سؤالات شما پاسخ خواهیم داد.

نکات کلیدی در مورد شلوار جین

در صورتی که شلوار جین شما تنگ بود و به تنتان اندازه نمی‌شد، می‌توانید ابتدا کمر آن را کمی خیس کنید و سپس با استفاده از سشوار و یا اتو بخار، آن را خشک نمایید. مطمئن باشید که به این طریق، سایز شلوارتان کمی بزرگتر خواهد شد.

در صورتی که نمی‌خواهید شلوار جینتان زود رنگ و روی خود را از دست بدهد و به طور طولانی مدت از آن استفاده کنید، حتماً آن را با آب سرد و به روش دستی مورد شستشو قرار دهید؛ زیرا استفاده از آب داغ باعث رنگ پریدگی پارچه خواهد شد و بافت شلوار نیز ضعیف‌تر می‌شود.

در نظر داشته باشید که شستشوی بیش از اندازه شلوار جین، باعث می‌شود تا کیفیت پارچه از بین برود، بافت آن آسیب دیده و حتی شلوار شما کهنه‌تر نیز دیده خواهد شد. بنابراین تا حد امکان از شستشوی زیاد آن خودداری نمایید و تنها زمانی که لازم بود آن را بشورید.

پس از آن که شلوار جین خود را شستشو دادید، حتماً آن را بر روی یک سطح صاف قرار دهید، تا به طور کامل خشک شود. این نکته را فراموش نکنید که هیچوقت شلوار جین خود آویزان نکنید.

نکاتی دیگر

در مبحث استفاده از شلوار جین زمانی که می‌خواهید شلوار جین خود را تا کنید، ابتدا آن را بر روی یک سطح صاف قرار دهید و از چپ به راست آن را تا بزنید. در مرحله و گام بعدی تا نیمه‌های طول شلوار آن را تا بزنید و در آخر یک بار دیگر این مرحله را تکرار کنید تا بطور کامل شلوار تا زده شود.

اغلب شلوار جین‌هایی که این روزها در بازار هستند و شما به تن می‌کنید، پیش از ورود به بازار شستشو شده‌اند. معمولاً بسیاری از مدل‌های شلوار جین سنگ شور می‌شوند. به همین دلیل در صورتی که شلوارتان لک شد و یا به هر دلیلی کثیف شد آن را شستشو دهید.نکات کلیدی در مورد استفاده از شلوار جین

نکته بسیار مهم در مبحث استفاده از شلوار جین

یکی از نکات بسیار مهمی که در نگهداری از شلوار جین باید بدانید، این موضوع است که الیاف شلوار جین نیازمند تنفس می‌باشند. به همین جهت از قرار دادن آن درون کمدهای شلوغ و تنگ جدا پرهیز کنید زیرا این کار سبب آسیب رسیدن به الیاف شلوار خواهد شد.

اگر تصمیم آن را دارید که شلوار جین خود را کوتاه کنید، قبل از این که شلوار خود را به خیاط تحویل دهید، حتماً شلوارتان را دوبار بشوید، چرا که معمولاً شلوارهای جین با شستشو آب می‌روند و کوتاه می‌شوند.

یکی از نکات بسیار مهمی که بهتر است بدانید این است که از قرار دادن شلوار جین در مقابل نور مستقیم خورشید خودداری کنید. همواره سعی کنید تا آن را در سایه خشک نمایید، چرا که آسیب کمتری به پارچه شلوارتان خواهد زد.

در مبحث استفاده از شلوار جین زمانی که می‌خواهید شلوارهای جین تیره خود را خیس نمایید، بهتر است از یک فنجان سرکه سفید استفاده کنید. زیرا این مساله سبب تثبیت رنگ آن‌ها خواهد شد.

 

ممنون از اینکه تا انتهای این مقاله همراه مجله اینترنتی مکس بکس بودید. امیدواریم مطالب و نکات گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به مقالات مرتبط از طریق لینک‌های زیر اطلاعات مفید و آموزنده‌ای در رابطه با خرید لباس زنانه و خرید لباس مردانه به دست آورید.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0