نکات اساسی در انتخاب طول و اندازه یک گردنبند

نکات اساسی در انتخاب طول و اندازه یک گردنبند

نخستین سوالی که در زمان خرید گردنبند با آن مواجه می‌شویم، این است که طول و اندازه یک گردنبند ما بهتر است چه قدر باشد؟ آیا اندازه‌ی آن مهم است؟ بهترین محل قرارگیری آن کجاست؟ ما در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم و به شما خواهیم گفت که بهترین اندازه‌ی یک گردنبند چه قدر می‌باشد. با ما همراه باشید.

طول مناسب گردنبند

در حالت استاندارد طول و اندازه زنجیر یک گردنبند باید اندازه‌ای بین ۱۶ تا ۲۰ اینچ داشته باشد. البته بهتر است بدانید که این اندازه با توجه به سلیقه و فرم بدن تغییر می‌کند. در صورت انتخاب اشتباه امکان دارد که بد سلیقه و یا قد کوتاه‌تر دیده شوید. از این رو بهترین مکان برای قرار گیری گردنبند، بین گلو و ترقوه خواهد بود. با این حال بسته به نوع سلیقه هر فرد و فرم اندام او این طول می تواند تغییر یابد.

بهترین سایز گردنبند برای بزرگسالان

همان طور که گفته شد، بهتر است تا گردنبند بالای استخوان ترقوه شما قرار بگیرد. همچنین در صورتی که علاقه دارید تا کمی راحت تر باشید و گردنبند تان آویزان باشد، بهتر است تا آن را بین ۲ تا ۴ اینچ پایین تر در نظر بگیرید.به طور کلی با توجه به نوع لباس‌های مختلف باید از گردنبندهای مختلف استفاده کرد. به طور مثال در صورتی که تصمیم دارید تا از پیراهن یقه اسکی در زمستان استفاده کنید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از زنجیرهای بلند استفاده کنید.

هماهنگ کردن طول زنجیر گردنبند خود با لباس خود

به طور کلی با توجه به نوع لباس‌های مختلف باید از گردنبندهای مختلف استفاده کرد. به طور مثال در صورتی که تصمیم دارید تا از پیراهن یقه اسکی در زمستان استفاده کنید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از زنجیرهای بلند استفاده کنید. علاوه بر این در صورتی که یقه پیراهن شما باز است، می‌توانید از زنجیرهای بلند استفاده کنید و زیبایی خود را دو چندان نمایید. البته این تکنیک در زمانی که گردن شما کوتاه است، بیشتر به کار آمده و تأثیرگذار خواهد بود.

بهترین سایز گردنبند برای کودکان

بهترین طول و اندازه یک گردنبند برای کودکان بین ۱۴ تا ۱۶ اینچ می‌باشد و البته کودکان در آن‌ها احساس راحتی خواهند کرد.

اندازه‌ی مناسب گردنبند هایی از جنس مروارید

دقت داشته باشید که گردنبندهای مرواریدی بلند برای گذشته هستند و امروزه انواع کوتاه آن مد بوده و مورد استفاده می‌باشند. در حقیقت بهترین مکان برای قرارگیری گردنبند مرواریدی بالای استخوان ترقوه و پایین خط گردن خواهد بود. بنابراین در صورتی که یک گردنبند مرواریدی ۱۰۰ اینچی دارید، آن را چند بار دور گردن خود بپیچید تا کوتاه شود.در صورتی که تصمیم دارید از زنجیرهایی استفاده کنید که پلاک یا آویز دارند و یا همچنین قصد باز گذاشتن دکمه پیراهن تان را دارید، بهتر است از زنجیر های بلند تر (۱۸ تا ۲۰ اینچ) استفاده نمایید.

بهترین سایز زنجیر گردنبند برای آقایان

در صورتی که تصمیم دارید از زنجیرهایی استفاده کنید که پلاک یا آویز دارند و یا همچنین قصد باز گذاشتن دکمه پیراهن تان را دارید، بهتر است از زنجیر های بلند تر (۱۸ تا ۲۰ اینچ) استفاده نمایید. با این حال بهترین و مناسب‌ترین طول و اندازه زنجیر یک گردنبند برای آقایان، به نحوی است که در بالای استخوان ترقوه قرار بگیرد.

نکته مهم

بهتر است بدانید که استفاده از زنجیر های بلند سبب کشیده‌تر دیده شدن گردن و قد شما می شود، بنابراین می‌توان گفت که این نوع گردنبند ها برای خانوم ها و آقایان کوتاه قد و ریز اندام مناسب هستند. با توجه به مطالبی که در این مقاله عنوان شده است شما میتوانید در زمان خرید لباس‌های زنانه و مردانه مخصوصا انتخاب اکسسوری‌های مانند گردنبند بهتر عمل کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

ممنون که در این مقاله همراه مجله اینترنتی مکس‌بکس بودید. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. همچنین موارد و نکاتی که در این مقاله از آنها یاد شده است برایتان آموزنده، مفید و کاربردی واقع شده باشد. شما می‌توانید در صورت تمایل برای مطالعه مقالات مرتبط بیشتر در زمینه مد، زیبایی، لباس، استایل و سبک پوشیدن مردانه و زنانه به مقالاتی که لینک آنها در زیر قرار داده شده است مراجعه فرمایید:

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0