نکاتی درباره لنزهای زیبایی

نکاتی درباره لنزهای زیبایی

نکاتی درباره لنزهای زیبایی

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: استفاده نادرست از لنزهای زیبایی می تواند موجب عفونت چشم شود و سلامت چشم را به خطر بیاندازد.
محمد فقیهی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با بیان اینکه سلولهای چشم از ظریف‌ترین و آسیب‌پذیرترین سلول‌های بدن است اظهار داشت: استفاده ناصحیح و غیراصولی از لنزهای زیبایی که استفاده از آْنها به میزان زیادی در کشور رایج شده است.

می تواند از زخم ساده چشمی شروع شود و به علت نرسیدن اکسی‍ژ‍ن کافی به قرنیه موجب ایجاد عروق اضافی در چشم و از بین رفتن قرنیه طبیعی می شود.
وی افزود: افراد ۱۸ سال به بالا فقط با تجویز چشم پزشک باید از این لنزها استفاده کنند و استفاده از این لنزها برای افراد زیر ۱۸ سال حتی برای ستفاده زیبایی نیز توصیه نمی‌شود.
قثیهی تصریح کرد:‌ نکته مهم در استفاده از این لنزها این است که سطح چشم و سلامت اشک باید بررسی شود که این کار فقط از عهده چشم‌پزشک یا اپتومتریست برمی‌آید.

*لنز زیبایی باید هنگام خواب و استراحت از چشم خارج شود

فقیهی در ادامه با بیان اینکه لنزهای زیبایی را باید در هنگام خوابیدن از چشم خارج کرد، افزود: خارج نکردن این لنزها به هنگاه خواب از چشم موجب عفونت شدید چشم می‌شود و گاهی اگر با آلودگی همراه باشد می تواند موجب کوری چشم نیز شود.
این متخصص ترمیمی چشم ادامه داد: متاسفانه انواع تقلبی این لنزها در بازار وجود دارد که تنها راه تشخیص لنز سالم و بهداشتی، خرید از منابع شناخته‌شده با آرم تایید و زارت بهداشت است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که باید مدنظر داشت این است که لنز منحصرا به خود فرد اختصاص دارد و لنز به طور مستمر و شبانه‌روزی در چشم نباشد.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0