معرفی محصولات مراقبت کننده از پوست

معرفی محصولات مراقبت کننده از پوست

معرفی محصولات مراقبت کننده از پوست

محصولات مراقبت کننده از پوست برای سالم نگه داشتن پوست طراحی شده‌اند و شامل پاک‌کننده‌ها، مرطوب کننده‌ها و ضد آفتاب‌ها هستند.

پاک کننده‌ها
پاک کننده‌ها، روغن و بقایای صابون را از روی پوست پاک می‌ کنند. آنها معمولاً خشک کننده و حاوی آب ، الکل، پروپیلین گلیکول و سالیسیلیک اسید می‌ باشند. اینها ممکن است باعث خارش و سوختگی در افرادی با پوست خشک و حساس شوند.
مرطوب کننده‌ها
مرطوب کننده‌ها مانع از دست دادن آب می ‌شوند و این عمل را به وسیله ی پوشاندن پوست با مواد چرب که باعث نگه داشتن آب می ‌شود و به وسیله ی جذب آب از لایه ی داخلی پوست به لایه ی خارجی انجام می‌ دهند.
پوست خشک باعث ترک و چروک‌های ریز می ‌شود و سبب کاهش تأثیر این سد دفاعی، خارش و درد می‌ گردد.
موادی که از دست رفتن آب را کاهش می ‌دهند یا متوقف می‌ سازند، حاوی پروترولاتوم و روغن‌های معدنی و لانولین می ‌باشند.
موادی که سبب جذب آب در پوست می ‌شوند شامل گلیسرول، پروپیلن گلیکول، پروتئین‌ها و بعضی ویتامین‌ها می ‌باشند. این ترکیبات ممکن است باعث واکنش حساسیت‌زایی شوند.
ضد آفتاب‌ها
ضد آفتاب‌ها هم شامل مواد شیمیایی‌اند که نور را جذب یا منعکس یا پراکنده می ‌سازند. مواد شیمیایی جاذب نور شامل : استرهای PABA، avobenzone، cinnamatce هستند که می‌ توانند باعث واکنش‌های حساسیت‌زا شوند.
ضد آفتاب‌های فیزیکی حاوی ذرات بسیار ریز اکسید روی و دی‌اکسید تیتانیوم هستد که نور را پراکنده ساخته و یا منعکس می‌ کند. هیچ نوع حساسیت به ضد آفتاب‌های فیزیکی شناخته نشده است.
دکتر محمد علی نیلفروش زاده- متخصص پوست، مو و زیبایی

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0