مدل‌های کلاسیک و جدید شینیون که عاشقشان می‌شوید

مدل‌های کلاسیک و جدید شینیون که عاشقشان می‌شوید

از دیر باز تاکنون خانم‌ها اهمیت ویژه‌ای به فرم موهایشان می‌دهند. یونان از جمله کشورهای پیشرو در این زمینه بوده است. مو تاثیر چشمگیری در زیبایی و استایل خانم‌ها دارد. اگر می‌خواهید در مجالس خود بدرخشید حتما موهای‌تان را شینیون کنید. در زبان فرانسوی به جمع کردن و گره زدن مو در پشت سر شینیون گفته می‌شود. بیش از هزار مدل شینیون وجود دارد که می‌تواند شما را در مجالس و مهمانی‌هایتان آراسته کند. شینیون فقط مخصوص موهای بلند نیست حتی افرادی با موهای کوتاه می‌توانند موهای خود را زیبا سازند همینطور باعث می‌شود که موها برجسته‌تر و حجیم‌تر نشان داده شوند. شینیون در واقع نمایش هنر و خلاقیت یک آرایشگر است. شینیون باید با فرم چهره و همینطور فرم سر تناسب داشته باشد. استفاده از گل، تاج، مروارید، طلا و … شینیون شما را زیباتر می‌کند. زیباترین مدل‌های شینیون مربوط به فرانسوی‌هاست که بسیار ساده و در عین حال مجذوب کننده هستند. شینیون باید با توجه به سن، فرم سر و صورت، سلیقه‌ی مشتری، قد مشتری، نوع مراسم و نوع لباس انتخاب شود.


انواع شینیون‌ها بر اساس ابزار مورد استفاده


شینیون خطی: در این شینیون، آرایشگر با انگشت‌های دست و با کمک اسپری‌هایی که به مو حالت می‌دهد خطوط بی‌نظیری را روی موها ایجاد می‌کند. این مدل شینیون، زیبایی خاصی را به موهای شما می‌بخشد. برای افرادی با قد موی کوتاه و افرادی که حجم موهایشان کم است قابل اجراست.

شینیون حرارتی: شینیون حرارتی شینیونی است که بوسیله‌ی حرارت انجام می‌شود و ابزارهای مورد استفاده در این نوع شینیون سشوار، بابلیس و اتوی مو است. برای تثبیت کردن موها در این روش از اسپری تثبیت کننده‌ی مو استفاده می‌شود. شینیون‌های حرارتی جزو شینیون‌هایی است به سنجاق موی کمتر نیاز دارد و یا در بعضی از مدل‌ها ممکن است که هیچ سنجاقی در بین موها استفاده نشود.

شینیون با تور: در این روش، از تور برای فرم‌دهی به موها استفاده می‌شود. به این صورت که مقداری از موها در تور قرار می‌گیرند و باقیمانده موها با ابزارهای تزئینی فرم داده می‌شوند. اکثر مدل‌ها با این روش قابل اجراست چرا که با استفاده از تور می‌توانند مو را به هر حالتی که دوست دارند در بیاورند.

شینیون با پرتز گرد: تنها ابزاری که در این شینیون استفاده می‌شود پروتز گرد است که بوسیله‌ی آن می‌توان زیباترین شینیون‌ها را خلق کرد. در شینیون‌های گوجه‌ای از این پروتزها استفاده می‌شود و موهای کم حجم را پرحجم نشان می‌دهد. 

شینیون مواج: موج‌هایی که بر روی مو ایجاد می‌شوند ‌بسیار خاص و زیبا هستند. این موج‌های زیبا با دست روی موها ایجاد می‌شوند و سپس برای ثابت نگه داشتن مو علاوه بر اسپری تثبیت کننده‌ی از گیره‌ی مو نیز استفاده می‌شود تا حالت بگیرند و در آخر این گیره‌ها از روی مو برداشته می‌شوند.

شینیون کلاسیک: به این مدل شینیون، شینیون اروپایی می‌گویند که امروزه نیز در بین خانم‌های ایرانی بخصوص عروس خانم‌ها بسیار پرطرفدار است. آرایشگر با استفاده از گیره، موهایتان را پشت سر جمع می‌کند که باعث می‌شود موها جذاب و زیبا شوند. 

شینیون با بافت: در این مدل آرایشگر تکه‌ای از مو را از جلوی سر جدا می‌کند و می‌بافد تا به پشت برسد. این شینیون برای دختران جوان بسیار پرطرفدار است.


مشخصات یک شینیون حرفه‌ای


  • مشخص نبودن سنجاق‌ها در شینیون و استفاده کمتر از آن‌ها در مو
  • انتخاب آگاهانه شینیون با توجه به فرم سر و صورت مشتری، سلیقه‌ی مشتری، نوع مراسم مد نظر، نوع لباس و قد مشتری
  • عدم افراط در استفاده از ژل‌ها، اسپری‌ها و تافت‌های مو به جهت نچسبیدن موها به یکدیگر
  • محکم ایستادن فرم موها

نکاتی برای شینیون‌ کاران در منزل


۱. با سرچ در اینترنت می‌توانید از مدل‌های ساده برای خلق شینیون‌های جدید کمک بگیرید ولی باید برای جلوگیری از آسیب‌های وارد شده به موهایتان نکاتی را در نظر بگیرید. مثلا هنگامی که می‌خواهید موهایتان را جمع کنید و حالت دم اسبی به موهایتان بدهید سعی کنید فشار کمتری به موهایتان بیاورید چرا که باعث شکنندگی مو می‌شود.
۲. چنانچه برای ثابت نگه داشتن مو از تافت یا گیره‌های مو استفاده می‌کنید سعی کنید حتما آن را با کیفیت انتخاب کنید تا آسیب کمتری به موهایتان برساند.
۳. برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی مو از ماسک و کرم‌های تقویتی بعد از حمام استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش قدم به قدم بافت فرانسوی جلوی سر

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0