لنز رنگی را چگونه انتخاب کنیم؟

لنز رنگی را چگونه انتخاب کنیم؟

تا به حال از لنز رنگی استفاده کرده اید؟ لنز رنگی چشم، همانند سایر روش های آرایش چشم، از جمله میکروپیگمنتیشن یا لیفت مژه، به شما این امکان را می دهد تا به چشمان خود تنوع و زیبایی ببخشید.

با لنز رنگی، شما می توانید رنگ چشم هایتان را به رنگ مورد علاقه خود، تغییر دهید. علاوه بر آن، لنز رنگی در ظاهر شما نیز تاثیر گذار خواهد بود و می توانید با تغییر رنگ چشمتان، ظاهری ظریف، جسورانه یا ظاهری مابین این دو را برای خود ایجاد کنید. چه زمانی که می خواهید به چهره روزمره خود، تنوع ببخشید و چه زمانی که می خواهید یک چهره عجیب و غریب برای هالووین یا سایر مناسبت های خاص ایجاد کنید، لنز های رنگی به کارتان می آید.

لنز رنگی طبی و معمولی

لنزهای رنگی در دو نوع لنز رنگی طبی و لنز رنگی معمولی وجود دارد:

  • لنز رنگی طبی، علاوه بر تغییر رنگ و بهبود ظاهر چشم هایتان، اصلاح دید نیز انجام می دهد. نزدیک بینی، دور بینی و آستیگمات، همگی با لنز رنگی طبی اصلاح پذیرند.
  • لنز رنگی معمولی، صرفاً برای اهداف آرایشی استفاده می شوند، برای اینکه رنگ چشم را تغییر دهد و توان اصلاح دید را ندارد.

قیمت لنز رنگی، معمولا از لنز های معمولی، بیشتر است. اما برای خیلی از افراد، همین که می توانند رنگ چشمشان را تغییر دهند، ارزش دارد و از قیمت آن صرف نظر می کنند.

لنز رنگی چشم

خرید لنز چشم رنگی

انواع لنز رنگی

لنز های رنگی در سه نوع موجود هستند که در زیر به آن ها اشاره کردیم.

لنز رنگی پدیداری (visibility tint)

این نوع لنز، معمولاً یک رنگ سبز یا آبی روشن دارد. فقط برای اینکه هنگام گذاشتن، برداشتن یا گم شدن، کمک کند تا شما آن را بهتر ببینید. این گونه لنز، رنگ ضعیفی دارد که ابداً رنگ چشم را تغییر نمی دهد.

لنز رنگی شفاف (Enhancement tint)

این نوع لنز رنگی، رنگ شفاف دارد و از لنز رنگی پدیداری، کمی پر رنگ تر است. همان طور که از اسم آن پیدا است، لنز رنگی شفاف، قرار است روی رنگ چشمتان تاثیر بگذارد، اما نه خیلی زیاد بلکه به طور کاملاً طبیعی. لنزهای رنگی شفاف، برای کسانی که چشمان روشن دارند، بسیار مناسب می باشد.

لنز رنگی مات (Opaque tint)

این نوع لنز غیر شفاف بوده و رنگ چشم را کاملاً تغییر می دهد. اگر چشمان تیره ای دارید، این نوع لنز برایتان مناسب خواهد بود. لنز رنگی مات، در رنگ های بسیار متنوعی وجود دارد. از جمله: فندقی، سبز، آبی، بنفش، ارغوانی، قهوه ای و توسی. لنزهایی که برای هالووین استفاده می شوند نیز، در همین دسته قرار می گیرند مثلا در فیلم گرگ و میش “twilight” ، از این لنزها استفاده شده است.

انتخاب مناسب ترین لنز رنگی چشم

لنز رنگی ای که از همه جهات به شما بیاید، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، مانند رنگ مو و توناژ پوست. اما در نهایت، انتخاب مناسب ترین لنز رنگی چشم، بیشتر به ظاهری که می خواهید به آن دست یابید، بستگی دارد: ظریف و طبیعی یا دراماتیک و جسور.

لنز رنگی مات

لنز رنگی برای چشمان روشن

اگر دوست دارید ظاهرتان را تغییر دهید ولی آن قدر هم به چشم نیاید، می توانید از لنز رنگی شفاف استفاده کنید. این لنز، دور عنبیه را بهتر مشخص می کند و رنگ طبیعی چشم خودتان را پر رنگ تر و عمیق تر نشان می دهد.

همچنین اگر می خواهید تجربه رنگ دیگری را داشته باشید و همچنان طبیعی به نظر برسید، می توانید مثلاً اگر رنگ چشمتان آبی است، لنز توسی یا سبز را امتحان کنید.

اگر می خواهید یک چهره جدید داشته باشید تا فوراً بعد از اینکه هرکس شما را دید متوجه شود، کسانی که به طور طبیعی چشمان روشن دارند و چهره شان ته رنگ آبی-قرمز دارد، می توانند لنزهایی با توناژ گرم استفاده کنند مانند قهوه ای روشن.

لنز رنگی برای چشمان تیره

اگر چشمان تیره دارید، لنز رنگی مات، بهترین انتخاب برای شما است. برای اینکه کمی تغییر کنید و در عین حال طبیعی به نظر برسید، از لنز قهوه ای عسلی یا فندقی روشن استفاده کنید.

اما اگر می خواهید تغییر فاحش در چهره تان ایجاد شود، از لنز رنگی مات، با رنگ های زنده استفاده کنید. مانند: آبی، سبز یا بنفش. و اگر پوستتان تیره است، لنز با رنگ های روشن تر می تواند چهره تان را جذاب تر کند.

لنز رنگی چشم: نکات

قبل از اینکه لنز رنگی را انتخاب کنید، باید یک سری فاکتورهای کلیدی راجع به آن بدانید:

اگرچه لنزها در سایزهای مختلف برای بیشتر افراد موجود است، اما بعضی اوقات (مثل وقتی که چشمک می زنید)، ممکن است قسمت رنگی لنز، روی مردمک چشمتان سُر بخورد بنابراین ظاهر طبیعی نخواهد داشت. به خصوص زمانی که از لنزهای رنگی مات استفاده می کنید.

همچنین سایز مردمک چشم، دائماً با تغییر نور، عوض می شود. بنابراین ممکن است برخی اوقات، مثلاً در شب، مردمک چشمتان از قاب لنز بزرگتر شود. در این شرایط، ممکن است کمی روی دیدتان تاًثیر بگذارد.

اکنون که راجع به لنز های رنگی بیشتر می دانید، حاضرید آن ها را امتحان کنید؟ اگر تجربه ی استفاده از لنز رنگی را داشته اید، آن را در قسمت “دیدگاه” با ما و کاربران مجله موتن رو در میان بگذارید.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0