قدرت انار در زیبایی و پوست

انار جدیدترین ماده شگفت انگیز در مراقبت از پوست و ضد پیری است. این میوه در مقایسه با چای سبز، ۳ برابر آنتی اکسیدان بیشتری دارد. که به خنثی کردن رادیکال های آزاد، که باعث صدمه به پوست و علائم پیری می شود، کمک می کند. در این مطلب از مجله دنیای مد قصد داریم در مورد خاصیت های انار در پوست و زیبایی صحبت کنیم.

طبق تحقیقات به عمل آمده، انار پلی فنول های بیشتری نسبت به چای سفید دارد. پلی فنول ها، جزو مواد طبیعی گیاهی هستند که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند. پلی فنول به کاهش خطر سرطان و بیماری قلبی عروقی کمک کرده و تاثیر زیادی در کاهش پیری دارند.

میوه انار مملو از ویتامین های C و E است، که از بروز علائم پیری پیشگیری کرده و باعث زیبایی پوست می شود. ویتامین های موجود در انار با شکستن کلاژن، مقدار آن را کاهش می دهند و به رشد فیبروبلاست ها، سلول هایی جهت تولید الاستین و کلاژن کمک می کنند. همچنین انار غنی از زینک می باشد که ماده ای معدنی جهت رشد و تنظیم سلول های اساسی می باشد. زینک در بافت پوست گسترش یافته و به بهبود زخم کمک می کند. بعلاوه انارها حاوی مس نیز هستند که ملانین را کاهش می دهد. ملانین، رنگدانه ای است که مسئول رنگ پوست، چشم ها و مو است. و از پوست در برابر نور خورشید محافظت می کند.

قدرت انار در زیبایی و پوست

ماده تشکیل دهنده مهم دیگر این میوه، اسید الاژیک (آنتی اکسیدان پلی فنول) است، که به پیشگیری از رنگدانه و لکه های پیری کمک می کند. تحقیقات اخیر نشان می دهد که اسید الاژیکمی تواند از رشد سرطان پوست جلوگیری کند. به ویژه، تاثیرات اسید الاژیک بر روی سلولهای ملانوم “تاثیر بازدارنده در تکثیر سلول در تراکم های خاص” را نشان داد.

مطالعات مختلف نشان می دهد که دانه های انار روغنی دارند که از لایه های بیرونی پوست محافظت می کند. و همچین سلول ها برای بازسازی سریع را تقویت می نماید. این روغن یک مرطوب کننده ایده آل برای پوست خشک، و منبع قوی از فلاونوئیدها و اسید پونیک است. که باعث کاهش التهاب و بهبود قابلیت ارتجاعی پوست می شود.

منبع: betternutrition

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0