طرز استفاده‌ی صحیح از شیر پاک‌کن

طرز استفاده‌ی صحیح از شیر پاک‌کن

در واقع یکی از ساده‌ترین روش‌های مراقبت از پوست صورت، شستن آن است که بسیار حائز اهمیت است، چرا که در صورت عدم رعایت صحیح، آسیب‌هایی مثل خشکی و حساسیت را در پی خواهد داشت. محصولات مختلفی برای شستن صورت همانند برس‌های دستی و برقی، تونر، صابون و شیر پاک‌کن‌ها وجود دارند. اما از قدیمی‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین پاک کننده‌ها،‌ شیر پاک‌کن‌ها هستند که در مقایسه با سایر محصولات از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه‌ هستند و به پوست صورت آسیب نمی‌رساند. 


بخش اول استفاده از شیر پاک کن


۱. موهای خود را به عقب بکشید

هنگامی که از شیر پاک‌کن استفاده می‌کنید و برای شستنش آن به جلو خم می‌شوید، باید موهایتان مرتب باشد تا روی صورت‌تان نیفتد. موهای خود را دم اسبی ببنید و جلوی موهای خود را با گیره یا سنجاق به عقب وصل کنید.

  • اگر موهای کوتاه دارید می‌توانید آن را به عقب بکشید.

بستن موها رو به عقب

۲. دست‌های خود را بشویید

قبل از استفاده از شیر پاک‌کن باید دستانتان تمیز باشد. دستان خود را با آب و صابون بشویید، چرا که باکتری‌ها از دستان‌تان به صورت‌تان منتقل می‌گردد و باعث ایجاد آکنه و یا عفونت روی پوست‌تان می‌شود.

شستن دست با آب گرم

۳. شیر پاک‌کن را تا رسیدن به دمای پوست‌تان گرم کنید

شیر پاک‌کن را در کف دست‌تان بریزید. سپس کف دست‌تان را روی هم بگذارید و مالش دهید تا گرم شود. این کار را برای چند ثانیه انجام دهید تا تقریبا به دمای پوست‌تان برسد.

مالش دادن شیر پاک کن کف دست

۴. شیر پاک‌کن را روی صورت‌تان قرار دهید

با دست‌‌تان، گونه‌ها را با فشار کم بپوشانید. این کار شیر پاک‌کن را به پوست‌تان منتقل می‌کند. دست‌هایتان را به مدت ۱۰ ثانیه روی صورت‌تان نگه دارید.

ماساژ پوست با شیر پاک کن

۵. صورت‌ خود را با دستان خود به آرامی ۵ بار ضربه بزنید

هنگامی که شیر پاک‌کن را روی صورت‌تان قرار دادید، به آرامی دستان خود را بر روی صورت‌تان قرار دهید و ۵ یا ۶ بار سریع آن را بکشید. با این کار نوعی مکش ایجاد می‌شود که به بیرون کشیدن ناخالصی‌ها از سطح پوست‌تان کمک می‌کند و باعث می‌شود که به راحتی شسته شوند.

ضربه زدن روی پوست

۶. شیر پاک‌کن را روی پوست خود ماساژ دهید

شیر پاک‌کن را روی صورت و گردن خود بمالید و با فشار ملایم آن را روی پوست‌تان ماساژ دهید.

  • با ماساژ دادن شیر پاک‌کن روی پوست‌تان، می‌توانید به نواحی مثل دو طرف بینی و پوست زیر ابرو، جایی که کثیفی و آرایش اغلب به دام می‌افتند برسید.

ماساژ دادن شیر پاک‌کن روی پوست صورت و گردن

۷. صورت‌تان را با آب گرم بشویید

پس از اینکه شیر پاک‌کن را روی پوست‌تان ماساژ دادید، صورت‌تان را با آب گرم بشویید. با این کار تمامی شیر پاک‌کن‌های اضافی روی پوست‌تان پاک می‌شوند. شما می‌توانید از دستمال یا پارچه‌ی نخی برای پاک کردن باقیمانده‌ی شیر پاک‌کن از روی پوست‌تان استفاده کنید.

شستن صورت با آب گرم

۸. باقیمانده‌ی شیر پاک‌کن را با یک پارچه گرم بردارید

شیر پاک‌کن‌ها اغلب می‌توانند باقیمانده‌ای را روی صورت شما بگذارند. اگر احساس می‌کنید که هنوز شیر پاک‌کن اضافی روی صورت‌تان باقیمانده است، می‌بایست یک پارچه را در آب گرم خیس کنید، سپس صورت خود را به مدت ۵ ثانیه با پارچه بپوشانید و باقیمانده را از روی صورت‌تان پاک کنید.

  • می‌توانید این کار را ۳ الی ۴ بار تکرار کنید تا اضافی شیر پاک‌کن به طور کامل از روی صورت‌تان پاک شود.

تمیز کردن صورت با آب گرم

۹. از آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید

پس از تمیز کردن صورت‌تان توصیه می‌شود از یک آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید. این کار علاوه بر حفظ رطوبت پوست به جلوگیری از آکنه نیز کمک می‌کند.

  • شما می‌توانید در این مرحله، آرایش خود را اعمال کنید.

زدن مرطوب کننده روی پوست


بخش دوم کاربرد و تعیین زمان استفاده از شیر پاک‌کن


۱. صبح و عصر از شیر پاک‌کن استفاده کنید

شیر پاک‌کن به اندازه‌ی کافی ملایم است که شما می‌توانید از آن در صبح و عصر استفاده کنید. شما می‌توانید شستشوی روزانه صورت خود را با شیر پاک‌کن جایگزین کنید. در شب نیز می‌توانید از شیر پاک‌کن، برای پاک کردن آرایش سبک استفاده کنید.

استفاده از شیر پاک کن در صبح و عصر

۲. برای پاک کردن فاندیشن از شیر پاک‌کن استفاده کنید

شیر پاک‌کن برای از بین بردن آرایش، کثیفی و ناخالصی‌های صورت استفاده می‌شود. به این معنی نیست که به عنوان پاک کننده، کاهش سبوم (چربی) یا مسدود کردن منافذ استفاده می‌شود. برای پاک کردن فاندیشن باید شیر پاک‌کن را روی صورت خود همانند یک تمیز کننده بمالید.

  • اگر آرایش غلیظی دارید از یک پاک‌ کننده‌ی آرایشی استفاده کنید، پس از پاک کردن آرایش و کثیفی از شیر پاک‌کن استفاده کنید.

زدن شیر پاک کردن روی صورت

۳. از شیر پاک‌کن برای پاک کردن آرایش چشم‌تان استفاده کنید

شیر پاک‌کن برای پاک کردن آرایش چشم نیز به کار می‌رود. برای پاک کردن آرایش چشم، یک توپ از پنبه را با آب گرم مرطوب کنید. سپس شیر پاک‌کن را اعمال کنید و به آرامی پنبه را از گوشه‌ی داخلی به بیرون بکشید.

  • هر گونه مواد آرایشی اضافی را با آب گرم بشویید.

پاک کردن آرایش با شیر پاک کن

بیشتر بخوانید: چگونه پوستی بدون چین و چروک داشته باشیم؟ 

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0