طرز آرایش در مراسم سوگواری و محرم

طرز آرایش در مراسم سوگواری و محرم

یکی از مسائلی که همیشه بین خانم ها مطرح می باشد، این است که آیا آرایش در مراسم سوگواری و ایام عزاداری و محرم مناسب است یا نه؟ حال عده‌ای بر این عقیده هستند که زیبایی، ارتباطی با نوع مراسم ندارد و همیشه باید نسبت به موقعیت و شرایط، این امر رعایت شود؛ اما عده ای دیگر هم بر این باورند که به خاطر احترام به شخص مقابل و ایام مربوطه، نباید آرایش داشته باشند؛ و همچنان این سوال همیشه مطرح است که حق با کدام یک می باشد؟

برای آگاهی از نحوه و طرز آرایش در مراسم سوگواری و ایام محرم و عزاداری، با مجله مو تن رو همراه باشید. 

نحوه و طرز آرایش در مراسم سوگواری
نحوه و طرز آرایش در مراسم سوگواری

مراسم سوگواری و عزاداری

در مراسمات سوگواری صلاح است که آرایش سنگین و کم تری داشته باشید، البته این موضوع به این که شما صاحب عزا هستید یا خیر نیز ارتباط مستقیم دارد، اما بحث ما در این مقاله درباره آرایش کسانی است که به این نوع مراسم دعوت می شوند.

در مراسم سوگواری، ملایمت به خرج دهید

آرایشی ملایم و طبیعی داشته باشید و از لوازم آرایش براق و اکلیلی خودداری کنید. در واقع سعی کنید از کرم ها و مرطوب کننده ها و یا رژلب های کم رنگ یا ملایم استفاده نمایید که به رنگ پوست شما نزدیک تر باشد.

ابروهایتان را مرتب کنید

بیشتر افراد بر این باورند که برای مرتب کردن ابرو های خود در مراسم سوگواری و ایام عزاداری و محرم، حتما باید به آن فرم دهند اما اینگونه نیست، شما فقط لازم است که با یک موچین، تارهای اضافی که از فرم ابرو شما خارج و باعث بی نظمی شده است را بردارید و در آخر با استفاده از سایه ابرو، جاهای خالی را پر کنید.

ریمل و مداد چشم ضد آب،  اقدامی هوشمندانه

یکی از مواردی که باید مدنظر داشته باشید، استفاده از ریمل و مداد چشم می باشد؛ زیرا باعث می شود که صورتتان از حالت بی روح و ساده بودن در مراسم سوگواری خارج شود. اما دقت داشته باشید، از ریمل و مداد چشمی استفاده کنید که ضد آب بوده که در صورت جاری شدن اشک از چشم هایتان، مواد بر روی صورتتان پخش نشود.

بالم لب جای گزینی مناسب برای رژلب

در مراسمات سوگواری یا عزاداری محرم، استفاده از رژلب برای خانم ها شاید کمی مناسب نباشد یا بهتر است از رژلب هایی استفاده کنید که به رنگ لب شما نزدیک تر باشد و یا رنگ تیره ای داشته باشد؛ اما اگر فکر کردید که این گونه رژلب ها، زیاد برای مراسمی که قرار است در آن شرکت کنید مناسب نیست، می توانید از بالم لب برای طراوت و تازگی و براقیت لب های خود استفاده کنید.

بالم لب جای گزینی مناسب برای رژلب
بالم لب جای گزینی مناسب برای رژلب

مراسم سوگواری و بادی اسپلش ها

همانطور که می دانید بوی بدن افراد در مراسماتی که بیشتر در فصل تابستان یا گرما وجود دارد می تواند آزار دهنده باشد. محرم  ۹۸،مقارن با فصل تابستان و در شهریور ماه می باشد و تا حدودی گرما می تواند آزار دهنده باشد. یکی از بهترین موقعیت ها، پیدا کردن جایگزینی مناسب برای ادکلن است که هم بوی تعریق بدن، باعث ناراحتی دیگران نشود و هم از انتشار بوی عطر جلوگیری شود تا باعث جلب توجه نشود. در این حال، یکی از بهترین گزینه ها، بادی اسپلش ها می توانند باشند که این وظیفه را به نحو احسنت انجام می دهند و از بوی بد بدن‌ هم جلوگیری می کنند.

از ضد آفتاب مناسب در سوگواری استفاده کنید

مورد بعدی که بحث زیادی در مورد آن است، استفاده از ضدآفتاب در مراسمات سوگواری است، که در روز برگذار می شوند مانند مراسم محرم، حتما نیاز نیست که ضد آفتابی را انتخاب کنید که باعث روشن جلوه دادن پوست شما شود، اگر کارایی ضد آفتاب فقط برای شما مهم است شما می توانید از ضد آفتاب های بی رنگ برای پوشاندن سطح پوستتان از تابش نور خورشید استفاده کنید.

از ضد آفتاب مناسب در سوگواری استفاده کنید
از ضد آفتاب مناسب در سوگواری استفاده کنید

لاک ناخن و مراسم سوگواری

اگر فکر می کنید که داشتن لاک ناخن برایتان در این روز اهمیت دارد سعی کنید از لاک هایی استفاده کنید که رنگ آن ها به رنگ پوست شما نزدیک بوده باشد و یا از لاک هایی که رنگ تیره دارند مانند رنگ مشکی که باعث جلب توجه افراد هم نمی شود، استفاده نمایید. استفاده از لاک های ناخن با رنگ روشن در این مراسمات اشتباه است؛ سعی کنید، از این نوع لاک های ناخن هیچوقت استفاده نکنید باز در صورت یکرنگ نبودن و داشتن طرح بر روی لاک می توانید از فرنچ ناخن برای این نوع مراسمات استفاده کنید.

 

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0