سبک آرایش نود یا ملایم چیست؟

سبک آرایش نود یا ملایم چیست؟

اینکه با آرایش کردن به گونه‌ای جذاب شوید و نقص‌های جزیی پوست صورتتان را بپوشانید که اکثر افراد در نگاه اول متوجه نشوند که میکاپ نکرده‌اید، نیازمند مهارت زیادی است. سبک آرایشی نود یا عریان (به انگلیسی: Nude) یکی از آن دسته میکاپ‌هایی است که می‌توانید برای رفت و آمدهای روزمره و یا دید و بازدیدهای خودمانی به خوبی از مزایای آن بهره ببرید.

با یک میکاپ نود مناسب و اصولی چهره شما جذاب‌تر شده و در عین حال احساس سبکی و راحتی خاصی نیز خواهد داشت. از این سبک آرایشی می‌توانید در مواقعی که عجله دارید و یا به هر دلیلی نمی‌خواهید سنگینی یک میکاپ پیچیده را تحمل کنید استفاده نمود. اگرچه دستیابی به یک آرایش نود اصولی و جذاب کار چندان ساده‌ای نیست اما در این مقاله قصد داریم آموزش آرایش نود سبک و جذاب را به شما ارائه دهیم.

پاکسازی و رطوبت رسانی

سبک آرایش نود و مرطوب سازی پوست
مرطوب سازی پوست

برای دستیابی به یک چهره جذاب اما طبیعی مهمترین نکته بیس خوب یا همان پوست صورت تمیز است. به همین دلیل پیش از شروع آرایش نود حتما از تمیزی و مرطوب بودن پوست خود اطمینان داشته باشید.

کرم مرطوب کننده‌ای که از آن استفاده می‌کنید نیز باید متناسب با آب و هوا و فصل باشد. برای مثال مرطوب کننده‌ای که در روزهای گرم تابستان استفاده می‌کنید با بافتی سبک‌تر از سایر فصل‌ها داشته باشد. مرطوب کننده مناسب برای فصل زمستان نیز با توجه به خشونت آب و هوا باید پوشش ضخیم‌تری را ارائه دهد.

استفاده از فاندیشن تنها در صورت نیاز

استفاده از کرم پودر در سبک آرایش نود
استفاده از کرم پودر

برای اینکه در طول روز ظاهر طبیعی و البته جذاب خودتان را حفظ کنید بهتر است تُن پوست خود را یکنواخت نموده و در عین حال براقیت و روشنایی آن را نیز حفظ کنید. کرم پودر یا فاندیشن‌های بر پایه آب و مایع انتخاب‌های بسیار مناسبی برای این کار هستند. این محصولات برخلاف انواع پودری، خشک نشده و حالت شیار بر روی پوست شما ایجاد نمی‌کنند. علاوه بر این پوشش این کرم پودرها به صورت مرطوب و کمی خیس بوده و به خوبی بر روی پوست شما خواهند نشست.

بهتر است از یک براش استفاده نموده و در قسمت‌هایی از پوست که می‌خواهید با سایر نواحی یک رنگ شوند از کرم پودر استفاده کنید. این تکنیک نسبت به استفاده کرم پودر بر روی تمامی قسمت‌های صورت، نتایج طبیعی‌تری به شما ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، روغن‌های صورت رنگی نیز برای این کار بسیار مناسب بوده و با سبک آرایش نود. سازگاری دارند. این محصولات نسبت به مرطوب کننده‌ها پوشش بیشتری ارائه داده و همچنین درخشش و روشنایی پوست شما را نیز به خوبی نشان می‌دهند.

کانسیلر فقط در نواحی گود رفته

استفاده از کانسیلر در آرایش نود
استفاده از کانسیلر

برای اینکه چشم‌هایتان طبیعی به نظر برسد و در عین حال از کانسیلر هم استفاده کنید، باید سایه‌ای که مژه‌های پایینی شما ایجاد می‌کنند را حفظ کنید تا قسمت زیر چشم فلت یا تخت به نظر نرسد! ظاهر کاملا مسطح و صاف نشان دهنده میکاپ سنگین بوده و شما را از هدفتان که یک آرایش طبیعی و سبک است دور خواهد کرد. بدین منظور تنها در گود رفته ترین قسمت گوشه داخلی چشم از یک کانسیلر مناسب استفاده نموده و سپس با ضربات آرام انگشت به خوبی آن را بر روی پوست پخش کنید.

کانتور و رژ گونه روشن را کنار بگذارید

سبک آرایش عریان
استفاده از رژ گونه و کانتور

به جای استفاده از یک کانتور سنگین یا رژ گونه براق و روشن بهتر است به سراغ سایه‌های کمی خاکستری بروید. بدین منظور کافیست از یک براش رژ گونه زاویه‌دار استفاده نموده و با حرکات دایره‌ای بر روی سیب گونه و امتداد استخوان گونه، از یک رژ گونه طبیعی با درخشش کم بهره ببرید. این کار به زاویه‌سازی چهره شما کمک کرده و در عین حال همه چیز طبیعی و سبک به نظر می‌رسد.

توجه به مژه‌ها و کانتور کردن شیارها

کانتور و رژ گونه برای آرایش نود
کانتور و رژ گونه

با استفاده از همان رژ گونه قبلی و یک براش سایه پر مو، سایه را به قسمت شیار چشم خود امتداد داده و تا عمق بیشتری پیدا کند. حالا با استفاده از یک خط چشم مایع مشکی، خط چشم ملایمی را بکشید. نکته مهم برای داشتن یک خط چشم ساده و طبیعی این است که خط چشم را از قسمتی که مژه‌ها می‌رویند رسم کنید. با استفاده از این تکنیک خط چشم شما صاف‌تر شده و چشمان شما نیز ضمن سادگی دارای عمق و جزییات بیشتری خواهد بود.

پر کردن ابروها با خطوط کوچک

اهمیت ابروها در آرایش Nude
توجه به ابروها

زمانی که ابروهای خود را کاملا پر می‌کنید همه چیز مصنوعی به نظر رسیده و از آرایش نود فاصله می‌گیرید. ابروهای طبیعی معمولا کمی نقص دارند که شامل نقاط خالی می‌شود. برای اینکه یک آرایش نود و ظاهر طبیعی داشته باشید بهتر است با رسم خطوط کوچک و ظریف در جهت رشد ابروهای طبیعی، بخشی از نواقص طبیعی را پوشش دهید. توصیه می‌شود به جای استفاده از مداد یا پودر، از قلم ابرو بهره ببرید.

با انگشت رژ لب بزنید

استفاده از رژ لب برای آرایش عریان
استفاده از رژ لب

به جای اینکه از رژ لب به طور مستقیم بر روی لب‌هایتان استفاده کنید، بهتر است مقدار مناسبی از رژ لب را بر روی انگشت خود بمالید و سپس انگشتتان را بر روی لب‌هایتان به گونه‌ای حرکت دهید که تنها مقداری رنگ بگیرند. زیاده‌روی در رژ لب زدن باعث مصنوعی شدن چهره شما شده و این در آرایش نود یا عریان اصلا مناسب نیست.

معمولا در لب‌های هر فردی می‌توان کمی رنگ قرمز یا هلویی را پیدا کرد. این رنگ به علت وجود جریان خون در بافت لب بوده و بهتر است آن را پنهان نکنید. شما می‌توانید کمی از همان رنگ رژ گونه‌ای که استفاده کرده‌اید را در قسمت مرکزی لب‌های خود به کار برده و سپس به خوبی آن را با سایر قسمت‌های لب ترکیب کنید تا جلوه‌ای محو شده داشته باشد.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0