رژ لب جامد و همه چیز که باید درباره آن بدانید

رژ لب جامد و همه چیز که باید درباره آن بدانید

در بین مواد، وسایل و ابزارهای بی شماری که برای آرایش صورت وجود دارد، ابزارهایی هستند مانند رژ لب جامد که به تنهایی می توانند تغییرات اساسی روی چهره ایجاد کنند. مثلا یک ریمل را در نظر بگیرید که فقط با ضخیم کردن و پر رنگ کردن مژه ها، تغییر بسیار زیادی روی آرایش چشم ایجاد می کند و نبود آن می تواند یک حلقه گم شده برای آرایش باشد. یا رژ لب را در نظر بگیرید که از نظر بسیاری از افراد پایه اصلی آرایش بوده و آرایش صورت با رژ لب معنا و مفهوم اصلی خود را نشان می دهد.

رژ لب جامد

رژ لب

رژ لب یکی از قدیمی ترین و پر کاربرد ترین ابزارهای آرایشی است که برای رنگ کردن و آرایش لب استفاده می شود. بیش از یک قرن است که از عمر این وسیله محبوب می گذرد. البته به شکل امروزی آن. چون تاریخچه آرایش و رنگ کردن لب به دوران باستان بر می گردد، به طوری که شواهدی وجود دارد که زنان باستان در مصر، روم، یونان و اور(شهر سومریان) لب های خود را با رنگ کردن آنها آرایش می کردند. زنان باستان با ترکیب رنگ های گیاهی و قرار دادن آن در ظرفی کوچک، با انگشت دست، لب های خود را رنگ می کردند. تقریبا شبیه به پالت سایه امروزی. بعد از گذشت هزاران سال رژ لب به شکل امروزی خود تغییر و کاربردی راحت تر پیدا کرد.

[box type=’custom’ bg=’#f1f0f0′ color=’#d61e47′ fontsize=’۱۶’] ۱۰ رژلب برتر را در اینجا بشناسید ← کلیک کنید[/box]

انواع رژ لب

رژ لب ها به دو دسته کلی رژلب جامد و رژ لب مایع تقسیم می شوند. هر کدام از این دو نوع رژ لب از نظر ظاهری و شکل استفاده، ممکن است به دسته های دیگری تقسیم شوند و مزایا و معایبی داشته باشند.

رژ لب جامد

رژ لب مایع

رژ لب مایع در حدود سال ۲۰۰۰ میلادی، یعنی تقریبا دو دهه پیش به بازار مواد آرایشی معرفی شد. رژ لب مایع در طول این سال ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. از جمله مزایایی که طرفداران رژ لب مایع به آن معتقد هستند می توان به ماندگاری بالا و درخشش بیشتر اشاره کرد. قابل ذکر است دختر خانم های جوان بیشترین طرفداران رژ لب مایع هستند.

رژ لب جامد

رژ لب جامد، شکل صلی و ذاتی رژ لب است. رژ لب جامد به اندازه ای محبوبیت و کاربرد دارد که حتی بعد از معرفی رژ لب مایع نیز، هرگز از فروش و طرفداران آن کم نشد. شاید بزرگ ترین مشکل رژ لب جامد این باشد که استفاده از آن را باید هر چند ساعت یک بار تجدید کرد. به همین علت است که حتی در میهمانی ها و خارج از منزل رژ لب جامد عضو جدا نشدنی از کیف وسایل آرایشی خانم ها است. اما خانم ها این مورد را هرگز به عنوان یک مشکل نپذیرفته اند و کاملا به آن عادت کرده و کنار آمده اند.

رژ لب جامد

واقعیت این است که رژ لب جامد همیشه ظاهری رسمی و مجلسی تر دارد و در نتیجه برای میهمانی ها مناسب تر است.

تنوع رنگ در رژ لب جامد همیشه بیشتر از رژ لب مایع بوده و این تنوع تا به امروز نیز ادامه داشته است. رژ لب جامد از نظر ساختار به سه شکل براق، مات و اکلیلی تولید می شود که با توجه به نوع آرایش و سلیقه افراد مختلف می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

[box type=’custom’ bg=’#f1f0f0′ color=’#d61e47′ fontsize=’۱۶’] درباره رژلب بدون سرب این مطلب را بخوانید ← کلیک کنید[/box]

انواع رژ لب جامد

رژ لب جامد، خود به چند شکل مختلف تولید می شود که روش استفاده و نوع کاربرد آن نیز می تواند متفاوت باشد.

  • رژ لب جامد معمولی یا پیچی : این نوع رژ لب متداول ترین شکل رژ لب جامد است که در پوکه های پلاستیکی یا فلزی عرضه می شود. خانم ها به طریقه استفاده از این نوع رژ لب عادت کرده اند. تنها نکته ای که باید در مورد استفاده از این نوع رژ لب رعایت کرد این است که در زمان استفاده نباید ماده رژ لب را زیاد از پوکه خارج کرد زیرا رژ لب جامد بسیار شکننده است. وقتی درصد زیادی از رژ لب جامد را با پیچاندن پوکه خارج کرده باشید ممکن است بر اثر فشار بشکند. رژ لب شکسته یا غیر قابل استفاده می شود و یا استفاده از آن دشوار خواهد بود. در زمان استفاده، با یک پیچ ملایم فقط نوک رژ لب را از پوکه خارج کنید.
  • رژ لب جامد مدادی : این نوع رژ لب، نوع دیگری از رژ لب جامد است که با الهام از مداد های پرکاربرد آرایشی ساخته شده و ظاهری مانند آنها دارد. مهم ترین مزیت رژ لب مدادی، آرایش لب دقیق تر و تمیزتر به واسطه تسلط بیشتر روی آرایش لب است. رژ لب جامد مدادی همانند رژ لب جامد معمولی تنوع رنگ بالایی دارد. به علت دقت و ظرافت نوک رژ لب مدادی، می توان آن را بدون مداد لب استفاده کرد.
  • رژ لب جامد کاسه ای یا پالتی : این نوع رژ لب جامد معمولا مورد استفاده آرتیست میکاپ ها بوده و با براش های آرایشی روی لب استفاده می شود. مهم ترین مزیت این نوع رژ لب این است که مانند پالت سایه امکان ترکیب چند رنگ و رسیدن به رنگی خاص و منحصر به فرد را برای آرایشگر یا گریمور فراهم می کند. این نوع رژ لب در آرایش های روزانه کاربرد چندانی ندارد چون استفاده از آن وقت گیر بوده و نیاز به تجربه دارد.

هشدار در مورد انتخاب رژ لب

در مورد مواد آرایشی غیر استاندارد یا تقلبی، شاید هیچ ماده ای به اندازه رژ لب سلامت شما را به خطر نمی اندازد. فراموش نکنید که این ماده روی لب شما استفاده می شود و ممکن است هر از گاهی مقداری از آن وارد دهان شما و حتی وارد جریان خون شما شود. پس بسیار اهمیت دارد که همواره از رژ لب و به طور کلی از مواد آرایشی استاندارد و معتبر استفاده کنید.

رژ لب جامد

رژ لب جامد مات هارمونیک کنویس از برند معتبر کنویس در اقدامی جالب و خلاقانه ازترکیب روغن بادام و کرچک در ترکیبات رژ لب های جامد بسیار خوش رنگ و استثنایی خود استفاده کرده است. این روغن های ارزشمند در کنار ویتامین E پوست لب شما را ترمیم و تغذیه کرده و آن را نرم و لطیف می کند.

[box type=’custom’ bg=’#f1f0f0′ color=’#d61e47′ fontsize=’۱۶’] بهترین رژلب ها را  از اینجا بخرید ← کلیک کنید[/box]

این مطلب را خانم زهرا صباغیان برای مجله مو تن رو نوشته اند.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0