رنگ موی سه صفر چیست و چگونه از آن استفاده می‌شود؟

رنگ موی سه صفر چیست و چگونه از آن استفاده می‌شود؟

خیلی از خانم‌ها برای اینکه ظاهری شاداب تر و پر انرژی و از همه مهمتر جذابتر داشته باشند، از رنگ مو بخصوص رنگ موهای روشن، استفاده می‌کنند. امروزه رنگ موهای متنوعی در کاتالوگ هر فروشگاه لوازم آرایشی دیده می‌شود، که باعث شده، ده ها سوال برای مصرف کنندگان به وجود بیاید. سوالاتی مانند، چه رنگ مویی با چه برندی برای موها مناسب است؟ رنگ موی سه صفر چیست؟ چرا رنگ موی سه صفر در کاتالوگ رنگ‌ها موجود نیست؟ رنگ مو سه صفر و رنگ موی روشن کننده چه فرقی باهم دارند؟ آیا موها را می‌‌توان با رنگ مو سه صفر رنگ کرد؟ عوارض استفاده از رنگ ۰۰۰ چیست؟ و خیلی از سوالات دیگر که در این مقاله و در مقالات آینده، ما در مو تن رو به توضیحاتی درباره آن‌ها خواهیم پرداخت.

رنگ موی سه صفر چیست؟

رنگ موی سه صفر در ردیف واریاسیون قرار گرفته و باعث بی رنگ کردن پیگمنت‌های رنگ مو می‌شود.

به رنگ موی سه صفر، رنگ موی روشن کننده هم گفته می‌شود، می‌دانید دلیل آن چیست؟

دلیل این که به رنگ موی سه صفر، رنگ موی روشن کننده گفته می‌شود این است که رنگ سه صفر، تارهای مو را برای پذیرش رنگ‌هایی که بعد از استفاده، گذاشته می‌شود، مهیا کرده و در واقع باعث روشن تر کردن و نزدیک تر کردن مو به رنگ موی موردنظر می‌شود.

برخی خانم‌ها فکر می‌کنند که رنگ سه صفر یا همان روشن کننده سه صفر، جزئی از رنگ موهای مستقل بوده و باید این رنگ در همه کاتالوگ‌های رنگ مو دیده شود، که این طرز فکر نادرست است. رنگ موی سه صفر تقریبا مانند مواد دکلره عمل می‌کند.

در این بخش متوجه شدیم که رنگ موی ۰۰۰ با رنگ موی روشن کننده، یکی بوده و هدف این محصول روشن کردن مو و رساندن مو به پایه ۵ می‌باشد. وقتی موها در اثر این رنگ، به پایه برسند، پذیرای رنگ‌ موهای جدید خواهند بود و رنگ جدید خیلی زیباتر روی موها جلوه خواهد کرد.

رنگ موی روشن
رنگ موی روشن

رنگ موی سه صفر را می‌شود بجای دکلره استفاده کرد؟

سوالی که برای خیلی از خانم ها پیش می آید، این است که به جای استفاده از دکلره می توان فقط از رنگ سه صفر استفاده کرد و پایه رنگ مو را به ۸ تا ۱۱ رساند؟

در جواب این سوال باید بگوییم خیر.

با رنگ موی سه صفر (۰۰۰)، می‌توان رنگ موها را به پایه ۵ رساند و باعث سفید شدن تقریبی رنگ مو شد. با توجه به قرار گرفتن در ردیف واریاسیون ، قدرت نفوذ پذیری آن نیز کمتر شده و با چند بار شستن، به علت خارج شدن پیگمنت ها از تار مو، به اصطلاح، رنگ مو را پاک کرده و باعث نارضایتی بسیاری از خانم ها نیز شده است.

به طور کلی باید بگوییم که استفاده از رنگ موی سه صفر به تنهایی با چند بار شستن پاک شده و باید حتما از دکلره برای ماندگاری بیشتر رنگ موردنظر استفاده نمود. البته همانطور که می دانید دکلره یک ماده شیمیایی بوده و پیگمنت های مو را بسیار روشن می کند و برای موهای بسیار حساس، مناسب نمی‌باشد.


پیشنهاد نویسنده : همه چیز درباره رنگ مو


آیا رنگ موی سه صفر عوارض دارد؟

با توجه به مطالبی که در بالا ذکر شد، در جواب سوالی که آیا رنگ موی سه صفر دارای عوارضی است یا خیر، باید بگوییم خیر، این رنگ مو مانند یک واریاسیون عمل می کند و دارا ی نفوذ پذیری کمتری نسبت به دکلره و رنگ های دیگر دارد و با چند بار شستن مو، رنگ پاک می شود و حتی ماندگاری رنگ سه صفر بسیار کمتر نیز می باشد.

البته افرادی هم هستند که با استفاده از واریاسیون ها، دچار خشکی ساقه مو می شوند که این موارد بسیار نادر بوده است.

عوارض رنگ مو سه صفر
عوارض رنگ مو سه صفر

در حالت کلی، استفاده از رنگ موی سه صفر برای ما عوارض خاصی نخواهد داشت.

آموزش استفاده از رنگ موی سه صفر

در بالا اطلاعاتی راجع به رنگ موی سه صفر و تفاوت آن با دکلره و عوارض جانبی رنگ موی سه صفر داده شد، حال در این بخش قصد داریم، آموزشی برای استفاده از رنگ موی سه صفر داشته باشیم که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

وسایل مورد نیاز برای رنگ کردن مو:

 • رنگ موی سه صفر
 • اکسیدان
 • کاسه رنگ و برس رنگ
 • دستکش پلاستیکی به همراه پیش بند
 • شامپو و نرم کننده
 • گیره مو برای جدا کردن موها

نحوه استفاده از رنگ سه صفر

برای اینکه موهایی خوش حالت و خوش رنگی داشته باشید که پذیرای رنگ‌های جذاب و واقعی باشد،می‌توانید به روش زیر موهای خود را با رنگ سه صفر، رنگ نمایید.

برای شروع، ابتدا از پیش بند و دستکش پلاستیکی استفاده نمایید.

حال رنگ موی سه صفر را با اکسیدان مورد نظر با توجه به حجم موهای خود از تقریب ۲ به ۱ استفاده نمایید. یعنی هر مقدار رنگ ۰۰۰ در ظرف ریختید، دو برابر آن از اکسیدان استفاده کنید.

برای رنگ کردن، باید از گیره مو برای تقسیم بندی موها استفاده نمایید که برای تقسیم بندی، بهتر است موهای جلو را به دو قسمت و در امتداد آن موهای پشت سر را هم جدا کنید.

بعد از تقسیم بندی، حالا باید ساقه مو را را با رنگی که ایجاد کردید، شروع به رنگ نمایید.

استفاده از رنگ موی سه صفر
رنگ کردن مو با رنگ ۰۰۰

بعد از اتمام کار، به مدت ۴۰ تا ۶۰ دقیقه، صبر کنید و سپس رنگ مو را با آب ولرم بشویید.

دقت کنید که بعد از استفاده از رنگ موی ۰۰۰ موها تقریبا نارنجی می‌شوند. شما باید دو روز صبر کنید و بعد از دو روز استراحت دادن به موها می‌توانید از رنگ‌های دلخواهتان برای موها استفاده کنید و از رنگ موی جدیدتان لذت ببرید.

رنگ کردن مو
رنگ کردن مو

برای جلوگیری از خشکی مو، باید از شامپو و نرم کننده مو استفاده کنید.

در صورت استفاده از دکلره، می‌توانید مقاله روش دکلره کردن صحیح مو را که قبلا آموزش داده شده است، مطالعه نمایید. افرادی که با رنگ کردن مو مشکلی دارند و یا نیاز دارند که به صورت موقت موهای خود را رنگ نمایند، می‌توانند از شامپو رنگ نیز استفاده کنند.

روی سه صفر چه رنگی بزارم

اگر می‌خواهید بدون استفاده از دکلره موهایتان را روشن کنید بهتر است از رنگ موی سه صفر استفاده کنید. در ادامه چند ترکیب رنگ را برای شما آورده ایم تا به کمک آن‌ها موهای خود را زیباتر کنید.

رنگ موی سه صفر
روشن کردن مو

رنگ موی نسکافه ای روی سه صفر

برای زدن رنگ موی نسکافه ای روی رنگ سه صفر به مواد زیر نیاز دارید:

 • رنگ موی ۰۰۰ برای بی رنگ کردن موها
 • رنگ مو بلوند نسکافه ای شماره شش
 • رنگ مو بلوند کاپوچینو شماره هشت
 • واریاسیون نقره ای
 • اکسیدان ۹ درصد

رنگ موی عسلی با سه صفر

اگر به رنگ موی عسلی بدون دکلره علاقه مند هستید ترکیب زیر را برای موهایتان امتحان کنید:

 • ۱/۳ رنگ موی طبیعی شماره ۹٫۰
 • ۱/۴ از رنگ مو دودی شماره ۹٫۲
 • رنگ موی ۳ صفر
 • دو بند انگشت از واریاسیون طلایی ۰۰۳
 • اکسیدان نه درصد و دوازده درصد

رنگ کنفی با سه صفر

برای ساختن رنگ کنفی بدون دکلره لازم است که مقدار مساوی از بلوند زیتونی پلاتینه و بلوند طلایی بسیار روشن را با دو سانت از واریاسیون سه صفر و مقداری اکسیدان شش درصد ترکیب کنید و بعد این مواد را روی موهایتان قرار دهید.

رنگ زیتونی با سه صفر

برای ساخت رنگ زیتونی ابتدا موهایتان را با رنگ موی ۰۰۰ روشن کنید. سپس رنگ موی زیتونی را با واریاسیون سبز و نقره ای مخلوط کرده و اکسیدان شماره ۲ را به اندازه دو برابر رنگ مو، به آن اضافه کنید. رنگ مورد نظر شما برای استفاده روی موها آماده است.


پیشنهاد نویسنده: راهنمای استفاده از رنگ ابرو روشن بدون دکلره !!


برای رنگ سه صفر چه اکسیدانی مناسب است؟

نکته مهم اینکه قبل از رنگ کردن مو بدون دکلره و با استفاده از رنگ ۰۰۰ این است که باید بدانید سه نوع اکسیدان وجود دارد که عبارتند از:

 • اکسیدان شماره ۱ یا ۶ درصد
 • اکسیدان شماره ۲ یا ۹ درصد
 • شماره شماره ۳ یا ۱۲ درصد

باید با توجه به رنگ دلخواهی که در نظر دارید، از اکسیدان مناسب آن استفاده کنید.

مثلا اگر می‌خواهید موهای نازک و رنگ نشده خود را ۳ درجه روشن کنید باید از اکسیدان شماره ۲ یا همان ۹ درصد برای ترکیب با رنگتان استفاده کنید ولی اگر موهایتان ضخیم و پرپشت است باید اکسیدان با درصد بالاتری را برای ترکیب با رنگ مو به کار ببرید.

اگر می‌خواهید موهای خود را ۱ درجه روشن کنید اکسیدان شماره یک یا ۶ درصد استفاده کنید.

اگر می خواهید موهای خود را ۴ یا ۵ درجه روشن کنید باید از اکسیدان ۱۲ درصد استفاده نمایید که برای سلامت موها این گزینه توصیه نمی‌شود.

 

امیدواریم از این مقاله مو تن رو استفاده کرده باشید. اگر علاقه مند به رنگ های روز و سال هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله رنگ مو تابستانی را مطالعه بفرمایید.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0