رنگ سال ۲۰۱۸ بنفش تیره

رنگ سال ۲۰۱۸ بنفش تیره

پنتون رنگ سال ۲۰۱۸ را بنفش تیره اعلام کرد. وبسایت برند بزرگ پنتون “Pantone” یک مرجع رسمی برای ایجاد طیف رنگ های استاندارد است که بسیاری از صاحبان صنایع در سرتاسر دنیا از سیستم تطبیق رنگ ایجاد شده توسط این شرکت استفاده می کنند. سیستم تطبیق رنگ پنتون یک مرجع بین المللی و کاملا رسمی است برای تعیین رنگ خالص و استاندارد محصول نهایی در طراحی و تولیدات. استفاده از سیستم تطبیق رنگ پنتون در صنایعی که وابستگی زیادی به رنگ دارند، از اهمیت زیادی برخوردار است. صنعت چاپ، طراحی لباس، لوازم منزل، نقاشی و گرافیک، معماری و طراحی داخلی، صنعت دیجیتال و… همگی از صنایعی هستند که از سیستم تطبیق رنگ پنتون استفاده می کنند. شاید بتوان گفت یکی از مهمترین کاربرد های پنتون در صنعت مد و فشن باشد.

رنگ سال 2018
با همین جمله آخر احتمالا تا حدودی متوجه شده اید که چرا این مقاله با توضیحاتی در مورد پنتون در وبلاگ مو تن رو قرار گرفته است. چون صنایع آرایشی و زیبایی هم عضوی بسیار مهم از صنعت مد و فشن است. با توضیحاتی که در مورد پنتون خواندید، کاملا طبیعی است که شرکت پنتون این حق را به خود بدهد که رنگ سال را تعیین کند. امسال هم شرکت پنتون به رسم سال های گذشته رنگ سال را انتخاب کرده و قبل از ژانویه ۲۰۱۸ رسما آن را اعلام کرده است. رنگ سال ۲۰۱۸ بنفش تیره خواهد بود. اگر ازعلاقه مندان و طرفداران موضوع جذاب رنگ سال هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید برای هماهنگی با رنگ سال.

پوشاک و اکسسوری ها

بدون شک بیشترین تاثیر رنگ سال، در صنعت فشن را می توان به پوشاک و اکسسوری های مربوط به آن اختصاص داد. بلافاصله بعد از اعلام رسمی بنفش تیره به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ توسط شرکت پنتون، تولید کنندگان پوشاک اقدام به استفاده از این رنگ در تولیدات خود خواهند کرد. ممکن است در تولید یک محصول، رنگ سال به صورت تک رنگ و یک نواخت استفاده شود و یا به صورت بخشی از محصول و رنگ اصلی آن در نظر گرفته شود که با تکنیک های طراحی، بسیار محسوس و قابل مشاهده تر از رنگ های دیگر به نظر برسد.

رنگ سال 2018

کیف و کفش

برای خانم ها کیف و کفش همیشه از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار بوده است. به نحوی که یک خانم به شکلی هوشمندانه و فقط با یک کیف یا یک کفش می تواند تغییرات بزرگی در وضعیت ظاهری خود ایجاد کند. شاید دلیل اهمیت کیف و کفش نزد خانم ها هم همین مورد باشد. خبر خوب این است که این موضوع در مورد رنگ سال هم به همین شکل می تواند موثر باشد. به عنوان مثال اگر یک کیف همرنگ با رنگ سال ۲۰۱۸ داشته باشید، هماهنگی با رنگ سال در پوشش شما بسیار محسوس خواهد بود.

شال بنفش تیره به رنگ سال ۲۰۱۸

در سال های گذشته رنگ شال ها و روسری ها فقط به رنگ مشکی و چند رنگ تیره ختم می شد. اما امروز شاهد استفاده از رنگ های بسیار متنوع در تولید این محصولات هستیم. بطوری که انتخاب رنگ یک شال برای بسیاری از خانم ها تبدیل به بزرگ ترین دغدغه برای خرید آن شده است. رنگ سال ۲۰۱۸ بهانه بسیار خوبی است که از این دغدغه رهایی یافته و انتخاب خود را به سادگی انجام دهید. با توجه به گستردگی و تنوع رنگ شال ها مطمئن باشید رنگ سال را در آنها پیدا خواهید کرد. یا حداقل طیفی نزدیک به رنگ سال ۲۰۱۸ را در آنها مشاهده خواهید کرد. برای پوشش بیرون از منزل یا در محیطی که باید حجاب خود را رعایت کنید، شال هم می تواند هماهنگی زیادی با رنگ سال در پوشش شما ایجاد کند.

زیورآلات و سنگ رنگ سال ۲۰۱۸

تولید کنندگان بزرگ زیورآلات هم همیشه رنگ سال را در طراحی و ساخت محصولات خود بکار می برند. رنگ سال گاهی اوقات به قدری نزد این تولید کنندگان اهمیت دارد که ممکن است اقدام به ساخت نگین های مصنوعی مطابق با رنگ سال کنند. در یک مهمانی زیورآلات مطابق با رنگ سال می تواند هماهنگی ویژه ای در ظاهر شما ایجاد کند. در اینجا یک نکته وجود دارد که آن استفاده از ساعت است. از آنجا که ساعت وسیله ای است که همیشه در حال استفاده از آن هستیم و ممکن از سالها آن را در دست داشته باشیم، خیلی منطقی به نظر نمی رسد که بخواهیم رنگ ساعت را نیز منطبق با رنگ سال یا نزدیک به آن انتخاب کنیم. رنگ سال همانطور که از نام آن مشخص است فقط برای یک سال در نظر گرفته می شود. ولی اگر مشکلی با هزینه ندارید و دوست دارید چند نوع ساعت مختلف داشته باشید، می توانید ساعتی مطابق با رنگ سال خریداری کنید یا رنگ بند ساعت خود را تغییر دهید. در میان سنگ هایی که به رنگ سال ۲۰۱۸ بسیار نزدیک است باید از سنگ آمیتیس نام برد این سنگ که به رنگ بنفش تیره و روشن بسیار در زیورآلات به کار می رود می تواند زیورآلات شما را به رنگ زیبای سال ۲۰۱۸تغییر دهد به عبارتی باید رنگ سال ۲۰۱۸ را رنگ آمیتیس دانست و آمیتیس را سنگ سال ۲۰۱۸ بنامیم.

اکسسوری های دیگر

با صرف هزینه ای نسبتا کم می توانید از وسایل جانبی خاصی استفاده کنید که در اوج سادگی بسیار چشمگیر بوده و هماهنگی شما با رنگ سال را بالا می برند. یکی از این وسایل قاب گوشی موبایل است که با طرح ها و رنگ های متنوع در بازار یافت می شود. و به زودی نیز شاهد سرازیر شدن قاب هایی مطابق با رنگ سال به بازار خواهیم بود.

آرایش همرنگ  سال ۲۰۱۸

و اما بحث بسیار شیرین آرایش. بیشترین طیف رنگ در چه محصول آرایشی وجود دارد که نمی توان قابلیت چشمگیری برای استفاده از آن در نظر گرفت ؟ بله درست حدس زدید، لاک ناخن. تنوع رنگ در لاک ناخن به قدری زیاد است که می توان گفت رنگی را که پنتون برای سالهای بعد در نظر خواهد گرفت، از هم اکنون در بازار موجود است. مسلما بیشترین هماهنگی آرایشی شما با رنگ سال در مورد استفاده از لاک ناخن خواهد بود. لاک ناخن کیوب کنویس شماره ۵۰ هماهنگی بسیار زیادی با رنگ سال ۲۰۱۸ دارد و اگر می خواهید ناخن های خود را مانیکوری به رنگ سال ۲۰۱۸ انجام دهید حتما از رنگ بنفش شماره ۵۰ و یا ۵۱ کیوپ کنویس استفاده کنید.

رنگ سال 2018

سایه چشم

هم می تواند با گستردگی رنگ هایی که دارد کاملا منطبق با رنگ سال باشد مگر اینکه پنتون رنگی را در نظر بگیرد که در مورد آرایش چشم نامتعارف به نظر برسد. اگر رنگ سال جز رنگ های سایه شما نباشد می توانید با ترکیب رنگ های یک پالت سایه به رنگ مورد نظر برسید.

رژلب

با توجه به اینکه در ساخت رژلب از رنگ های پایه قرمز استفاده می شود فقط زمانی می توانید از هماهنگی رژلب با رنگ سال استفاده کنید که رنگ سال از طیفی از رنگ های قرمز، نارنجی، مسی و از این قبیل رنگ ها تشکیل شده باشد.

رنگ سال 2018

البته رنگ های نامتعارفی مثل آبی را هم در رژلب ها می توانید پیدا کنید ولی باید در نظر بگیرید که اینگونه رنگ ها همیشه و در هر شرایطی قابل استفاده نیستند. برای این که رژ لب مناسبی را انتخاب کنید می توانید مطلب چگونه رژلب را روی لب های خود ماندگارتر کنیم را بخوانید.
این مطلب توسط خانم زهرا صباغیان برای وبسایت مو تن رو نوشته شده است

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0