رنگ خانه و چگونگی تاثیر آن بر خلق و خوی شما

رنگ خانه و چگونگی تاثیر آن بر خلق و خوی شما

[quote arrow=”yes”]رنگ های استفاده شده در خانه، بازتاب مستقیمی از شخصیت شما می باشد. در حالی که بسیاری از ما ممکن است زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد رنگ منزلمان نکنیم، اما رنگها هر روز روی ما تاثیر می گذارند.  رنگ خانه می تواند حالات و افکار ما را تحت تاثیر قرار دهد.[/quote]

رنگها، مردم را از جهات مختلفی وابسته به سن، جنس، پس زمینه های قومی و آب و هوایی تحت تاثیر قرارمی دهند . رنگ های مشخص یک واکنش مشابه در مردم دارند؛ اما تغییر واکنش ها براساس سایه ها و یا تن های رنگهای استفاده شده به وجود می آید.  به این دلیل بسیار مهم است که رنگها را عاقلانه موقع تزئین منزل انتخاب کنید.

لازم نیست که شما به منظور داشتن خانه ای زیبا نگران انتخاب رنگ مناسب باشید. افرادی که در یک خانه زندگی می کنند، خانه را با انتخاب رنگهایی که ترجیحات و شخصیت آنها را منعکس میکند، زیبا می کنند. یک ترفند خوب این است که با ترکیب رنگ های مورد علاقه خود به یک ترکیب فوق العاده برسید.

ترکیب رنگها یکی از مراحل تهدید آمیز برای مبتدیان این کار است . رنگها دارای قدرت تغییر شکل و اندازه مبلمان، و همچنین شکل و اندازه خانه هستند. اگر شما خود را مجهز به برخی از اطلاعات اولیه در مورد رنگها و جلوه های آن ها بکنید، کار انتخاب رنگ ها دشوار نخواهد بود.

 

[quote arrow=”yes”]عاقلانه انتخاب کنید[/quote]

به خاطر داشته باشید که هر رنگ دارای ارزش روانی است . در مورد اینکه رنگ های مشخص چگونه احساسی در شما ایجاد می کنند فکر کنید؛ رنگها می توانند هر نوع احساسات را از آرامش به خشم تحت تاثیر قراردهند. برای ایجاد صلح و آرامش در خانه، رنگها را عاقلانه انتخاب کنید.  برخی از رنگ ها در مقیاس زیاد ممکن است اثر معکوس بر شما و عزیزان شما داشته باشند.

 

[quote arrow=”yes”]شما چه خلق و خویی می خواهید در خانه ایجاد کنید؟ چه رنگهایی به شما برای رسیدن به این خلق و خوی کمک خواهد کرد؟[/quote]

اگر شما نیاز به کمک برای پاسخ به این سوالات دارید، در مجلات، کتاب های دکوراتیو، وبلاگ ها و وب سایت ها برای یافتن ایده نگاه کنید.  همچنین، اجازه دهید منسوجات راهنمای شما باشد.  پارچه، فرش و موکت، مبلمان و کاشی در یک دامنه محدود تر از رنگ ها نسبت به رنگهای منزل در دسترس هستند، بنابراین در ابتدا آنها را انتخاب کنید و سپس برای رنگ منزل تصمیم گیری کنید.

هنگامی که شما چیزی که دوست دارید را پیدا کردید، تعداد رنگهای خانه را به بیش از سه یا چهاررنگ محدود کنید. انتخاب رنگ های زیاد می تواند منزل را شلوغ و یا به هم ریخته نشان دهد.

 

[quote arrow=”yes”]رنگهای مناسب برای خانه و اثرات آنها[/quote]

رنگ ها به ۳ صورت اساسی عمل می کنند: فعال، غیر فعال و خنثی . شما به راحتی می توانید رنگ هر اتاق را مطابق با خواسته های شخصی، با سلیقه خود و با توجه به کاربرد اتاق انتخاب کنید . رنگهای روشن گستردگی دارند و با روح هستند، و اتاق را بزرگتر و روشن تر نشان می دهند. رنگ های تیره گرم هستند.  این رنگها به اتاق های بزرگ ظاهر صمیمی تری می دهند.

اجازه دهید اینک یک نگاه دقیق تر به رنگها و اینکه چه منظری به یک اتاق میدهند، داشته باشیم.

قرمز : رنگ قرمزسطح انرژی را افزایش می دهد . شدید ترین رنگ است و باعث ترشح آدرنالین میشود که شبیه هیچ رنگ دیگری نیست . این یک انتخاب خوب برای زمانی است که می خواهید هیجان، به خصوص در شب داشته باشید. در اتاق نشیمن و یا اتاق ناهار خوری، قرمز مردم را دورهم جمع و تحریک به گفتگو می کند . در ورودی منازل، تاثیر زیادی ایجاد میکند.

قرمز معمولا برای اتاق خواب خیلی تحریک برانگیز است، اما اگر شما به طور معمول پس از تاریکی در اتاق هستید، در این صورت بیشتر توسط نورلامپ اتاق را می بینید که این رنگ در این حالت باشکوه و برازنده خواهد بود.

زرد: رنگ زرد باعث ایجاد شادی میشود . این رنگ یک انتخاب عالی برای آشپزخانه، حمام و اتاق ناهارخوری است چون انرژی زا و نشاط بخش است.  در سالن ها، ورودی ها و فضاهای کوچک، زرد می تواند احساس گستردگی و استقبال ایجاد کند.

اگر چه زرد رنگ شادی است، اما یک انتخاب خوب برای رنگی اصلی طرح ها نیست.  مطالعات نشان می دهد که مردم احتمال بیشتری به از دست دادن کنترل خود در یک فضای داخلی با رنگ زرد دارند. همچنین به نظر می رسد نوزادان بیشتر در اتاقهای زرد رنگ گریه می کنند.  مقدار زیاد این رنگ احساس رنجیدگی و خشم می کند. در رنگ تراپی، اعتقاد  بر این هست که رنگ زرد برای تحریک اعصاب و پاک کردن بدن خوب است.

 

آبی: رنگ آبی برای پایین آوردن فشار خون و تنفس آهسته و ضربان قلب خوب است. به همین دلیل رنگ آبی، آرام بخش و آرام کننده در نظر گرفته شده است و اغلب برای اتاق خواب و حمام توصیه می شود. اگر شما آبی کم رنگ را به عنوان رنگ اصلی در یک اتاق انتخاب کرده اید، برای ایجاد تعادل آن را با رنگهای گرم برای مبلمان و پارچه ترکیب کنید.

برای تشویق آرامش در مکان های اجتماعی مانند اتاق نشیمن یا آشپزخانه های بزرگ، آبی های گرمتر را در نظر بگیرید، مانند: آبی روشن، آبی نیلگون و یا فیروزه ای. رنگ آبی روشن وقتی به عنوان رنگ اصلی یک اتاق استفاده می شود به عنوان یک عامل آرام بخش شناخته می شود .اما رنگ آبی تیره دارای اثر مخالف است و باعث ایجاد غم و اندوه می شود. از استفاده از رنگ آبی تیره برای طرح اصلی رنگ خودداری کنید.

سبز: رنگ سبز آرام بخش ترین رنگ برای چشم است. با ترکیب کیفیت طراوت رنگ آبی و شادی آوری رنگ زرد، رنگ سبز تقریبا مناسب برای هر اتاق خانه است. برای آشپزخانه، اتاق خانواده و یا اتاق نشیمن، عالی است چون در این رنگ گرما به اندازه کافی برای ترویج راحتی و دور هم بودن وجود دارد.

سبز همچنین دارای یک اثر آرام بخش است وقتی به عنوان رنگ اصلی برای تزئین استفاده می شود. اعتقاد بر این است که رنگ سبز استرس را از بین می برد . همچنین با اعتقاد به کمک به باروری، آن را به یک انتخاب عالی برای اتاق خواب تبدیل کرده است.

بنفش: رنگ بنفش در تیره ترین حالت آن یعنی به عنوان مثال: رنگ بادمجانی، باشکوه و زیبا است. این رنگ با اشرافیت و خلاقیت همراه است؛ به عنوان یک رنگ ثانویه، به طرح  عمق می دهد. نمونه های روشن تر از رنگ بنفش، مانند: اسطوخودوس و یاس بنفش، همان کیفیت آرام بخشی را برای اتاق خواب مانند رنگ آبی ایجاد می کند، اما بدون خطر ایجاد احساس سردی.

 

نارنجی: رنگ نارنجی تداعی هیجان و شور و شوق، و یک رنگ انرژیزا است. اگرچه یک رنگ خوب برای اتاق نشیمن و یا برای اتاق خواب نیست، اما این رنگ برای اتاق ورزش عالی است؛ این رنگ باعث می شود که شما تمام احساسات خود در طول روال ورزش را منتشر کنید.  در فرهنگ های باستانی، اعتقاد بر این بود که نارنجی به درمان ریه ها و افزایش سطح انرژی کمک میکند.

 

رنگ های خنثی : (رنگ های سیاه، سفید، خاکستری، قهوه ای) رنگ های اساسی در جعبه ابزار یک دکوراتور هستند. همه رنگهای خنثی خارج از مد هستند، اما خوبی آنها در انعطاف پذیری آنها نهفته است. در واقع، برخی از کارشناسان معتقدند که هر اتاق نیاز به کمی رنگ سیاه دارد که به آن عمق دهد.

 

 

[quote arrow=”yes”]اثر رنگ استفاده شده در سقف خانه[/quote]

سقف اتاق نشان دهنده یک ششم از فضای یک اتاق است. اما اغلب اوقات چیزی بیش از یک روکش رنگ سفید برای آن در نظر گرفته نشده است. در واقع، برای چندین دهه، رنگ سفید نه تنها امن ترین بلکه همچنین بهترین انتخاب برای سقف خانه بوده است.

به عنوان یک قاعده کلی، سقف هایی که روشن تر از دیوارها هستند بالاتر و سقفهایی که تیره تر هستند پایین تر به نظر میرسند. همچنین، دیوار های تیره باعث می شوند یک اتاق کوچکتر به نظر برسد و دیوارهای روشن اتاق را بزرگتر نشان می دهند.

این دستورالعمل ها یک نقطه شروع خوب برای جستجوی شما برای انتخاب رنگ مناسب برای رنگ آمیزی خانه است. به خاطر داشته باشید که انتخاب رنگ یک موضوع بسیار شخصی است؛ شما کسی هستید که با رنگ آمیزی جدید خود باید زندگی کنید، بنابراین رنگی انتخاب کنید که مناسب شما، خانواده شما و شیوه زندگی تان باشد.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0