راهنمای استفاده و خرید بهترین ریمل ابرو

راهنمای استفاده و خرید بهترین ریمل ابرو

حدود دو دهه گذشته داشتن ابروهای نازک یکی از معیارهای زیبایی بود و اکثر خانم‌ها برای زیباتر کردن چهره خود ابروهای خود را به دست آرایشگر می‌سپردند که تا حد امکان نازک‌تر شود! اما با گذشت زمان این رویه تغییر کرد و امروزه به جایی رسید‌ه‌ایم که هرچه ابرو پرپشت‌تر و پهن‌تر، زیباتر! نمی‌توان بین دو مورد نازکی و پهنی ابرو یک قاعده کلی برای همه در نظر گرفت. مهم‌ترین چیز در مورد فرم ابروها این است که متناسب با صورت خود فرد باشد و چهره وی را زیباتر نشان دهد. در صورتی که خواهان چهره‌ای دلنشین هستید، به خاطر داشته باشید که همیشه ابروهای خود را مرتب نگه دارید. یکی از لوازم آرایشی که این روزها خیلی مورد توجه قرار گرفته، ریمل ابرو نام دارد. اگر می‌خواهید در مورد این محصول و طرز استفاده از ریمل ابرو بیشتر بدانید، با این مقاله از مو تن رو همراه باشید.

ریمل ابرو چیست

شاید با خودتان فکر کنید که از ریمل فقط برای مژه‌ها استفاده می‌شود اما باید به شما بگوییم که اینطور نیست!

محصولی که امروز می‌خواهیم در مورد آن با شما صحبت کنیم ریمل ابرو می‌باشد که همانطور که از اسمش هم پیداست یک نوع ریمل است که مختص ابروهای شما طراحی شده و طرفداران زیادی هم دارد.

ریمل ابرو شبیه ریمل چشم است اما به جای مژه با ابرو سازگار می‌باشد. ریمل‌های ابرو در مقایسه با ریمل چشم، رنگدانه‌های کمتری دارند و سبک‌تر هستند.

اگر بار اولتان است و می‌خواهید از ریمل ابرو استفاده کنید شاید در کنترل میزان استفاده از آن یا مشکل مواجه شوید اما با گذشت زمان و استفاده مکرر از این محصول، قلق آن دستتان می‌آید و می‌دانید طرز استفاده از ریمل ابرو چگونه است.

یکی از ویژگی‌های خوب این ریمل‌ها این است که ظاهر بسیار طبیعی به ابرو‌ها می‌دهند. به ریمل ابرو، ژل ابرو یا رنگ ابرو هم می‌گویند.

از ریمل ابرو برای دو مورد زیر می‌توان استفاده کرد:

 1. حالت دادن به ابروها
 2. پرپشت کردن ابرو‌ها

با توجه به دو کاربرد ریمل ابرو که در بالا گفته شد نتیجه می‌گیریم هم افرادی که دارای ابروهای کم‌پشت و نازک هستند می‌توانند از این محصول استفاده کنند، هم افراد دارای ابروهای پرپشت و پهن. می‌پرسید چطور؟! خب جواب این سوال کاملا مشخص است، خانم‌هایی که ابروهای نازکی دارند می‌توانند برای پهن کردن ابرو از ریمل ابرو استفاده کنند و خانم‌هایی هم که ابروی معمولی یا پهنی دارند می‌توانند برای خوش حالت کردن ابروها و خوش فرم کردن ابروهای بد فرم، از این محصول بهره کافی را ببرند.

استفاده از ریمل ابرو
ریمل ابرو

انواع ریمل ابرو

ریمل ابرو به دو دسته تقسیم می‌شود:

 1. ساده (بی‌رنگ) یا Clear: این مدل ریمل ابرو برای بانوانی مناسب است که خودشان ابروهای پرپشتی و پهنی دارند.
 2. رنگی یا tinted: این مدل ریمل ابرو برای خانم‌هایی مناسب است که ابروهای کم پشتی و کم حجمی دارند.

ریمل ابرو بی رنگ چیست

ریمل ابرویی که بی‌رنگ  و ساده است هیچ رنگی ندارد و رنگی هم به ابروهای شما نمی‌دهد. تنها کار این نوع ریمل ابرو، فرم دادن و حالت دادن به ابروهاست که کار ارزشمندیست چون کمک می‌کند موهای ابروهیتان مرتب و خوش فرم در جای خود ثابت شوند.

این نوع ریمل ابرو برای افرادی است که ابروهایشان پرپشت بوده و فقط می‌خواهند به ابروها حالت دهند.

به این محصول ژل ابرو هم گفته می‌شود اما در دسته‌بندی‌ها جزو ریمل ابرو به حساب می‌آید.

ریمل ابرو بی رنگ
ریمل ابرو بی رنگ

پیشنهاد نویسنده : نحوه استفاده بهتر از ریمل ابرو 

چگونه ریمل ابرو بزنیم

همانطور که پیش از این هم گفتیم افرادی که دارای ابروهای کم پشت و کمرنگ هستند می‌توانند برای جلوه دادن به ابروهای خود از ریمل ابرو استفاده کنند. همچنین می‌توان از ریمل ابرو برای نگه داشتن تارهای ابرویی که حالت نمی‌گیرند، استفاده کرد و با این محصول آن‌ها را در جای خود ثابت کرد.

طرز استفاده از ریمل ابرو

 • ابتدا پیش از آن که آرایش صورت خود را شروع کنید، صورتتان را با شوینده مناسب بشویید و به خوبی خشک کنید.
مراحل استفاده از ریمل ابرو
شستن صورت
 • پس از آن که صورت شسته و خشک شد مرطوب کننده و آبرسان خود را بزنید.
 • حالا نوبت آن رسیده که ابروهای خود را مرتب کنید. برای این کار ابروهای اضافی را با موچین تیز بردارید. حتما این موضوع را به خاطر داشته باشید که هنگام برداشتن ابرو، برای زیبایی بیشتر آن باید برداشتن ابروها را در جهت رشد موها انجام دهید. این کار جلوه کار شما را زیباتر می‌کند.
 • در پایان کار برای برداشتن موهای ریز که با موچین قادر به برداشتن آن‌ها نیستید از تیغ استفاده کنید.
 • حالا وقت آن است که ابروها را با قیچی مخصوص کوتاه کنید. برای این کار ابتدا با یک عدد شانه ابرو، موهای ابرو را رو به بالا شانه بزنید.
شانه زدن ابرو به سمت بالا
شانه زدن ابرو به سمت بالا
 • سپس شانه را در لبه خارجی که بالای ابروست نگه دارید و به کمک قیچی مخصوص، هر تار مویی که از شانه بلندتر بود را کوتاه کنید.
قیجی زدن ابرو
قیجی زدن ابرو
 • در صورتی که ابروهای خیلی بلند و نامرتبی دارید، لازم است یک ‌بار هم آن‌ها را به طرف پایین شانه کرده و تار موهای بلند را قیچی کنید.
 • در اینجا کار مرتب کردن ابروها با اتمام رسیده است.
 • اگر می‌خواهید آرایش کامل صورت انجام دهید، اول آرایش کامل خود را انجام دهید و در مرحله آخر به سراغ ابروها بروید.
 • آرایشتان که به پایان رسید، باید به کمک یک مداد ابرو جاهای خالی درون ابروی خود را پر کنید. برای این کار کافیست یک مداد ابروی نرم را در دست گرفته و جاهی خالی را مانند کشیدن چند تار مو پر کنید.
 • در حین استفاده از مداد ابرو، از یک برس ریمل تمیز هم استفاده کنید و هر از چند گاهی ابروهایتان را رو به بالا شانه بزنید تا متوجه جاهای خالی ابرو بشوید و آن‌ها را پر کنید.
 • اگر می‌خواهید قاب ابروهایتان خیلی تمیز و مرتب باشد باید از یک کانسیلر که یک درجه از رنگ پوست‌تان روشن‌تر است، استفاده کنید و آن را به کمک یک قلموی باریک زیر ابرویتان بکشید.
مرتب کردن قاب ابرو با کانسیلر
مرتب کردن قاب ابرو با کانسیلر
 • حالا وقت استفاده از ریمل ابرو یا ژل ابرو است.
 • تار موهای ابرویتان را با ریمل مخصوص ابرو در جای خود ثابت کنید.
استفاده از ریمل ابرو
استفاده از ریمل ابرو
 • برای زدن ریمل ابرو کافیست ابروها را به سمت بالا و خارج چشم شانه کنید تا حالت بهتر و زیباتری پیدا کند.
 • در پایان دوباره با استفاده از یک قلموی نازک، مقداری کانسیلر به اطراف ابروهایتان بمالید تا کاملا تمیز شود و قاب خود را نشان دهد. فقط مراقب باشید کانسیلر به ریمل ابرو آغشته نشود و با هم مخلوط نشوند.
 • برای آن که ریمل ابرویتان ثابت شود به کمک انگشت دستتان، روی ابروها را مقداری فشار دهید تا با پوست ترکیب شود.

پیشنهاد نویسنده : نکات آرایش ابرو

استفاده از ریمل ابرو چه کاربردی دارد؟

ابروها تاثیر غیر قابل انکاری روی زیبایی چهره دارند. داشتن ابروهای زیبا و خوش حالت در زیباتر شدن چشمان شما نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

معیارهای زیبایی ابروی خانم‌ها چند مورد زیر می‌باشد:

 1. مرتب بودن ابروها
 2. خوش حالت بودن ابروها
 3. پرپشتی ابروها
 4. خوش رنگ بودن ابروها

با توجه به مواردی که گفته شد پس  لازم است خانم‌ها همیشه ابروهایشان را مرتب و خوش حالت نگه دارند تا جذابیت چشمان و جذابیت نگاهشان دو برابر شود.

استفاده از ریمل ابرو
استفاده از ریمل ابرو

چون مرتب بودن و خوش حالتی ابروها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است پس توصیه می‌کنیم برای اصلاح ابرو به هر آرایشگاهی نروید و حتما ابروهایتان را به دست یک آرایشگر ماهر و کاربلد بسپارید.

مورد بعدی که در زیبایی ابروها مهم است رنگ ابروست که حتما باید در انتخاب رنگ ابروها دقت خاصی داشته باشید که متناسب با رنگ پوست و موهایتان باشد.

پس برای زیبایی ابرو ابتدا آن را رنگ کنید و بعد با استفاده از مداد ابرو به آن مدل دهید.

اما نکته‌ای که باید بدانید این است که ابروهای کم پشت و کم حجم را با رنگ کردن ابرو نمی‌توان پرحجم و پرپشت نشان داد. برای این کار استفاده از ریمل بهترین گزینه خواهد بود.

ریمل ابرو که یک محصول آرایشی است، مدتیست وارد بازار شده و طرفداران بسیاری هم پیدا کرده است.

کارایی ریمل ابرو دقیقا مشابه با ریمل مژه است. استفاده از ریمل ابرو نتایج زیر را برای شما به همراه خواهد داشت:

 1. خوش حالت کردن ابروها
 2. خوش رنگ کردن ابروها
 3. پرحجم نشان دادن ابروها
 4. مرتب کردن ابروها در جای خود

این را هم لازم است به شما بگوییم که ریمل ابرو را در رنگ‌های بسیار متنوعی می‌توانید در فروشگاه‌های آرایشی پیدا کنید و این محصول می‌تواند یک جایگزین خوب برای رنگ ابرو باشد که به آن رنگ ابروی موقتی می‌گوییم چون با شستن ابرو، ریمل روی آن هم پاک خواهد شد. البته کیفیت محصولات آرایشی را فراموش نکنید و همواره به دنبال محصولات آرایشی مرغوب و باکیفیت باشید، چرا که لوازم آرایشی باکیفیت نتایج خوبی روی سلامت و زیبایی شما خواهند داشت.

نکات استفاده از ریمل ابرو

در ادامه این مقاله به ارائه چند نکته مهم درباره ریمل ابرو می‌پردازیم:

 • توصیه می‌کنیم همیشه در آخرین مرحله آرایش از ریمل ابرو استفاده کنید. چون اگر ابتدای میکاپ ریمل ابرو را بزنید ممکن است از سایر لوازم آرایش مانند پودر پنکک یا سایه چشم روی ابرو بریزد و رنگ آن را دچار تغییر کند.
 • همچنین ریمل ابرو چون مانند یک فیکساتور برای ابروها عمل می‌کند باید در مرحله آخر میکاپ زده شود.
 • به هیچ وجه بیشتر از دو بار با فاصله زمانی کم و پشت سر هم از ریمل ابرو استفاده نکنید چون این کار باعث می‌شود رنگ روی رنگ جمع شده، مواد آن تکه تکه و خشک شود. در نهایت، همه این موارد دست به دست هم می‌دهند و مو‌های ابروی شما را نامنظم می‌کنند.
 • برای پاک کردن ریمل ابرو اصلا جای نگرانی نیست چون ریمل روی ابروها را می‌توانید با یک پاک کننده آرایشی مانند شوینده صورت، میسلار واتر، شیر پاک کن یا دستمال آرایش پاک کنید.

ریمل ابرو بهتره یا سایه ابرو

افرادی که دارای ابروهای کم پشت و یا ابروهای کمرنگ هستند برای جلوه دادن به ابروهایشان از ریمل یا سایه ابرو استفاده می‌کنند. استفاده از این محصولات آرایشی باعث می‌شود ابروهای شما زیباتر شده و در نهایت چهره شما جذاب‌تر و شاداب‌تر شود. اما سوالی که برای بیشتر خانم‌ها پیش می‌آید این است که اگر خواستیم برای ابروهایمان لوازم آرایش تهیه کنیم ریمل ابرو بهتر است یا سایه ابرو؟!

جواب این سوال این است که شما ابتدا باید از کاربرد و طرز استفاده هر دو این محصولات اطلاع پیدا کنید و در نهایت با توجه به نیاز خود، محصول مورد نظرتان را تهیه کنید. برای همین در ادامه به ارائه توضیح درباره سایه ابرو و ریمل ابرو می‌پردازیم:

ریمل ابرو

ریمل ابرو شبیه ریمل چشم است و استفاده از آن بسیار آسان می‌باشد. ریمل‌های ابرو با رنگ‌های مختلفی مانند قهوه‌ای روشن، قهوه‌ای تیره، مشکی و … در بازار موجود هستند. استفاده از این محصول ظاهر بسیار طبیعی و جلوه زیبایی به ابروها می‌بخشد.

طرز استفاده از ریمل ابرو:

قبل از آن که از ریمل ابرو استفاده کنید باید صورت خود را به خوبی شسته و کاملا خشک کنید. حالا باید به سراغ آرایش صورت بروید و آرایشتان را تکمیل کنید. در انتهای کار از ریمل ابرو استفاده کنید. ابتدا جاهای خالی ابروهایتان را با مداد ابرو پر کنید و بعد با ریمل ابرو آن را مرتب و فیکس کنید. این نکته را بدانید استفاده زیاد و بیش از حد از رمیل ابرو مانند هر لوازم آرایش دیگری، چهره شما را غیر طبیعی و مصنوعی نشان می‌دهد.

طرز استفاده از ریمل ابرو
طرز استفاده از ریمل ابرو

سایه ابرو

سایه ابرو یک روش جدید برای پر پشت و زیباتر نشان دادن ابروهاست که در زمینه آرایشی هم طرفداران زیادی پیدا کرده است. این نوع سایه، حالت ابرو را اصلا مصنوعی نکرده و خیلی طبیعی عمل می‌کند. انتخاب رنگ سایه در زیبایی و طبیعی به نظر رسیدن آن بسیار مهم است.

برای اینکه رنگ مناسب برای سایه ابرو را انتخاب کنید باید این نکته را بدانید که رنگ ابروها معمولا باید یک تا دو درجه از رنگ موهای شما روشن‌تر باشد اما در صورتی که موهایتان بلوند یا طلایی رنگ است باید برعکس این موضوع عمل کنید و لازم است ابروهایتان یک تا دو درجه تیره از موهای شما باشد.

پیشنهاد : معرفی بهترین مارک های سایه ابرو

طرز استفاده از سایه ابرو:

ابتدا باید با مداد ابرو محدوده ابرو را تعیین کرده و با آن حالتی که میخواهید ابرویتان داشته باشد را مشخص کنید. پس از اینکه مرز ابروهایتان تعیین شد، برس ابرو را در پودر سایه ابرو بزنید و قبل از استفاده، حتما یک فوت آرام به برس پودری کنید تا پودر اضافه سایه بریزد. حالا به آهستگی شروع کنید و درون قاب ابرویتان را پر کنید. بعد از آن که درون قاب ابرو پر شد، با یک فرچه تمیز ریمل روی ابروهایتان بکشید تا رنگ سایه ابرو یکنواخت روی موهای ابرویتان پخش شود.

طرز استفاده از سایه ابرو
طرز استفاده از سایه ابرو

حالا که درباره ریمل ابرو و سایه ابرو و طرز استفاده از هر کدام اطلاع پیدا کردید، انتخاب با خود شماست که کدامیک را تهیه کنید.

انتخاب رنگ ریمل ابرو

زمانی که می‌خواهید برای ابروهایتان یک ریمل ابرو با رنگ مناسب انتخاب کنید، چند فاکتور را باید در نظر بگیرید. انتخاب رنگ مناسب برای ابرو به رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ موها بستگی دارد.

در ادامه این مقاله ما قصد داریم رنگ ابرویی که با انواع رنگ موها ترکیب خوبی ارائه می‌دهد را با شما در میان بگذاریم:

اگر جزو خانم‌هایی با رنگ موی تیره، بلوند و قرمز هستید، برای تناسب بیشتر ابرو با چهره و مو‌های خود، پیشنهادات ما را هم در نظر بگیرید و سپس برای خرید ریمل ابرو اقدام کنید:

* اگر مو‌ها و ابرو‌هایتان خودتان از اول روشن بوده و در حال حاضر آن‌ها را تیره‌تر کرده‌اید، توصیه می‌کنیم از ریمل تیره‌تری هم برای ابروهایتان استفاده شود.

* اگر مو‌های خودتان از اول به صورت طبیعی بلوند هستند، معمولا ابروهایتان هم روشن است؛ پس پیشنهاد ما این است که برای بیرون آوردن چهره خود از بی رنگی و بی حالی، از ریمل ابرویی استفاده کنید که حداکثر تا دو درجه تیره تر از ابروی خودتان باشد.

* اگر موهایتان مشکیست بهتر این است که ابروهایتان هم رنگ موها و مشکی نباشد. در صورتی که از ریمل ابروی مشکی استفاده کنید ابروهایتان حالت مصنوعی به خود می‌گیرند. پیشنهاد ما این است که به جای مشکی از یک رنگ قهوه‌ای متوسط با تناژ سرد برای رنگ ریمل ابرویتان استفاده کنید. در این صورت جذابیت چهره‌تان چند برابر خواهد شد.

رنگ ریمل ابرو
رنگ ریمل ابرو

* اگر مو‌هایتان تن قرمز رنگ دارند، بهترین و مناسب‌ترین ریمل برای ابروی شما، یک ریمل ابروی خیلی روشن به رنگ طلایی خواهد بود. ابروهای با تناژ طلایی با مو‌های قرمز هماهنگی خوبی ایجاد می‌کنند و باعث جذاب شدن چهره می‌شود.

خرید ریمل ابرو

برای خرید ریمل ابرو مانند هر وسیله آرایشی دیگر باید به برند آن دقت کنید که معتبر و اورجینال باشد. در صورت استفاده از ریمل ابروهای تقلبی امکان دارد ابروهای شما دچار ریزش شوند. برای آن که خیالتان از اصل بودن کالا راحت باشد، فروشگاه اینترنتی مو تن رو بهترین انتخاب برای خرید محصولات آرایشی بهداشتی خواهد بود.

بعد از آن که برند خود را برای خرید ریمل ابرو انتخاب کردید حالا باید به سراغ رنگ ریمل ابروی مناسب باشد و آن را متناسب با رنگ موی خود انتخاب کنید.

بهترین مارک ریمل ابرو

همانطور که گفتیم انتخاب برند برای خرید ریمل ابرو بسیار مهم است. در صورتی که از ریمل تقلبی استفاده کنید به سلامت ابروهایتان آسیب وارد کرده‌اید و نه تنها ابروهای خود را زیباتر نکرده‌اید بلکه آن‌ها را دچار ریزش هم کرده‌اید.

چند مورد از برندهای معتبر تولید کننده‌ ریمل ابرو عبارتند از:

 • اوریفلیم
 • مک
 • کنویس
 • کیس
 • لورال
 • میبلین
 • اسنس

در ادامه ۴ مدل ریمل ابرو که در فروشگاه آنلاین مو تن رو موجود می‌باشد را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم:

ریمل ابرو مک

مک یکی از برندهای مطرح در سراسر دنیا می‌باشد. این برند، یک برند آمریکایی است که در ایران قیمت تقریبا بالایی هم دارد.

ریمل ابروی Brow Set از برند مک محصولی است که پس از استفاده از آن ابروهایی پرپشت، صاف، نرم و یکنواخت خواهید داشت.

ویژگی‌های ریمل ابروی Brow Set مک :

 1. فرمولاسیون نرمی دارد
 2. به خوبی روی ابرو را می‌پوشاند
 3. تا پایان روز بافت نرم خود را حفظ می‌کند
 4. خشک و بد حالت نمی‌شود
 5. پوسته پوسته نمی‌شود
 6. به خوبی جذب ابرو می‌شود
 7. روی پوست اطراف چشم پخش نمی‌شود
 8. دوام بالایی دارد و ماندگار است
 9. در برابر آب مقاوم می‌باشد

حجم و اندازه این ریمل ابرو هم مانند یک ریمل چشم معمولی است و فضای کمی در بین لوازم آرایش شما را اشغال می‌کند. همچنین براش این محصول بسیار استاندارد و خوش دست طراحی شده و استفاده از آن را بسیار راحت کرده است.

ریمل ابرو مک
ریمل ابرو مک

ریمل ابرو ریوال د لوپ

ریوال د لوپ یک برند آرایشی آلمانی می‌باشد که ریمل ابرو هم تولید می‌کند. ریمل ابروی این برند حالت ژلی دارد و برس آن شبیه به ریمل چشم است. این نکات مهم در ساخت این محصول، کمک می‌کند تا شما بتوانید به راحتی ابروهای نامنظم خود را خیلی سریع و آسان، به شدت خوش حالت کنید.

از ویژگی‌های خوب این محصول باید بگوییم که پس از استفاده به سرعت خشک شده و از ماندگاری بالایی هم بر روی پوست و ابروها برخوردار است.

با استفاده از ریمل ابرو ریوال د لوپ ، ابروهایی تثبیت و فیکس شده، برجسته تر و خوشرنگ تر خواهید داشت.

ریمل ابرو ریوال د لوپ
ریمل ابرو ریوال د لوپ

ریمل ابرو آرکانسیل

ریمل ابرو آرکانسیل یک ریمل ابروی فرانسوی و فوق العاده باکیفیت است.

مدل Maxi Sourcil Matic این ریمل از پرفروش ترین محصولات این برند بوده که دارای بافتی نرم و سبک است و طرفداران زیادی هم دارد. این محصول از لحاظ قیمت در رده متوسط قرار دارد.

در ریمل ابروی آرکانسیل از فیبر زیادی استفاده شده که همین مسئله آن را برای حجم دادن به ابرو بسیار ایده آل کرده است.

براش این مدل ریمل ایرو، قاشقی و مخروطی شکل بوده که باعث می‌شود ابروی شما حالتی طبیعی و زیبا به خود بگیرد.

ریمل ابرو آرکانسیل
ریمل ابرو آرکانسیل

ریمل ابرو کنسی

یکی از محصولات جدید برند ایرانی کنسی، ریمل ابروی این برند است که محصولی بسیار مرغوب با کیفیت بالایی است.

استفاده از ریمل ابرو کنسی بسیار آسان است. این محصول رنگبندی مختلفی دارد و به کمک آن می‌توانید حجم ابروهای خود را بالا برده و پوشش مناسبی به ابروهای خود بدهید.

کیفیت مواد به کار رفته در این ریمل بسیار بالا بوده و به همین خاطر توانسته رضایت کامل مشتریان خود را جلب کند. همچنین این مدل ریمل ابرو قیمت بسیار مناسبی هم دارد و به همین خاطر محبوبیت زیادی پیدا کرده است

ریمل ابروی کنسی در ۴ رنگ متفاوت تولید شده و پاسخگوی تمام سلیقه‌ها خواهد بود.

بهترین مارک ریمل ابرو
ریمل ابرو کنسی

در پایان از شما عزیزان، برای خواندن این مقاله ممنونیم. اگر این مطلب برایتان مفید بود لطفا آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0