در جستجوی ژولیت

در جستجوی ژولیت

تابستان رو به پایان است، اما مجموعه سالنامه پایرلی (Pirelli) برای سال آینده (۲۰۲۰) مشخص شده است. در ستایش قهرمان نمایشنامه رمئو و ژولیت و براساس نمایش شکسپیر، پائولو رُورسی (Paolo Roversi) عکاس معروف، در ورونای ایتالیا از ژولیت “ها” عکاسی کرده است. بله ژولیت “ها” که در لباس‌های متنوع رو به روی دوربین رورسی ظاهر شده‌اند.

در جستجوی ژولیت
پشت صحنه پروژه سالنامه پایرلی، پائولو رورسی (Paolo Roversi) به همراه کلایر فوی (Claire Foy)

قبل از هر چیز شاید بهتر باشد به طور خلاصه بدانیم سالنامه پایرلی چیست و ماهیتش چگونه است. سالنامه پایرلی یا کَل (Cal) از سال ۱۹۶۴ شروع به فعالیت کرده است. این سالنامه هر سال با یک تم مشخص عکس‌های یک عکاس را منتشر می‌کند. مدل‌های این عکس‌ها در خیلی از موارد از مدل‌ها و بازیگران مشهور انتخاب شده. هر چند این سالنامه بعد از ۵۵ سال هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهد، اما در سال ۱۹۷۴ متوقف شد و ۱۰ سال بعد دوباره شروع به فعالیت کرد و تا کنون پابرجا است.

۹ زن در این پروژه عکاسی حضور دارند که امکان دارد از بین آن‌ها کسی انتخاب شود تا نقش ژولیت امروزی را بازی کند. این زنان کسانی هستند که می‌توانند به خوبی عشق را به نمایش بگذارند و همچنین به دلیل دنیایی که در آن زندگی کرده‌اند توانایی ایفای نقش ژولیت مدرن را دارند. هر چند آن‌ها در بیان محتوا‌‌اش تراک زیادی دارند، ساده، بی گناه و بی ریا بودن اما از نظر نوع لباس و فرم آن بسیار متفاوت هستند. به همین علت شعار این مجموعه این است “عشق، چهره‌های گوناگونی دارد اما تنها یک اسم دارد، ژولیت.” لباس‌ها گویای نقش یک شاهزاده‌اند، اما با توجه به شخصیت خود بازیگران. آن‌ها (بازیگران) خود به ژولیت شخصیت می‌دهند. به همین دلیل ژولیت‌ها با هم متفاوت می‌باشند. یارا شهیدی (Yara Shahidi)، کریستین استوآرت (Kristen Stewart)، ایندیا مور (Indya Moore)، کریس لی (Chris Lee)، میا گات (Mia Goth)، اما واتسون (Emma Watson)، کلیر فوی (Clair Foy)، رُزالیا (Rosalia) و دختر پائولو رُورسی، استلا رورسی (Stella Roversi) از جمله نقش‌آفرینان نقش ژولیت هستند. آرایش مو و رنگ لباس و مدل هر کدام مختص شخصیت آن‌هاست. به عنوان مثال برای اما واتسون پیراهن زنانه صورتی رنگ با کلاه سفید به همراه تور در نظر گرفته شده که با ویژگی رفتاری خود او هم خوانی دارد. او پر احساس است و چهره‌‌اش بی‌تکلف و بی‌ریا است.

برای رورسی پروژه “در جستجوی ژولیت” به اتمام رسیده اما او همچنان در جستجوی ژولیت است. او اعتقاد دارد هر زنی در درون خود یک ژولیت دارد. او می‌گوید: “این داستان درباره عشق است اما ژولیت رویایی بیش نیست.”

در جستجوی ژولیت
پشت صحنه پروژه سالنامه پایرلی، ایندیا مور (India Moore)
در جستجوی ژولیت
پشت صحنه پروژه سالنامه پایرلی، یارا شهیدی (Yara Shahidi)
در جستجوی ژولیت
پشت صحنه پروژه سالنامه پایرلی، اما واتسون (Emma Watson)

برای رورسی پروژه “در جستجوی ژولیت” به اتمام رسیده اما او همچنان در جستجوی ژولیت است. او اعتقاد دارد هر زنی در درون خود یک ژولیت دارد. او می گوید: “این داستان درباره عشق است اما ژولیت رویای بیش نیست.”

در جستجوی ژولیت
پشت صحنه پروژه سالنامه پایرلی، کریس لی (Chris Lee)
در جستجوی ژولیت
پشت صحنه پروژه سالنامه پایرلی، رُزالیا (Rosalia)
در جستجوی ژولیت
پشت صحنه پروژه سالنامه پایرلی، میا گُت (Mia Goth)

در جستجوی ژولیت
پشت صحنه پروژه سالنامه پایرلی، کریستن استوآرت (Kristen Stewart)
در جستجوی ژولیت
پشت صحنه پروژه سالنامه پایرلی، استلا رورسی (Stella Roversi)

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0