تصادف محترمانه

تصادف محترمانه

دستورالعملی برای اولین تصادف شما

کابوس هر خانمی می‌تونه، رانندگی باشه! برای من که این طوری بود و راستش را بخواهید هنوز هم کمی هست. برای این که همیشه کسی هست که توانایی بی نظیر خودش را در رانندگی به رخ تو بکشه، که البته این کس همیشه یک آقای سیبیلوه که فکر می کند مایکل شوماخره و یک گوشه‌ای هم ایستاده، یا داره بهت فرمون می‌ده یا داره زیر لب می‌خنده یا داره حسرت این و می‌خوره که چرا اصلا زنها میان تو خیابون. یا داره احتمالا برای صفحه اینستاگرامش با مبایل یک اتفاق تاریخی را ثبت و ضبط می‌کنه. البته امثال این آقایون بی فرهنگ کم نیستند اما من همیشه با چند ترفند اساسی تونستم آقایون رو با فرهنگ کنم اون هم در چند ثانیه.

تصادف و باقی ماجرا

اوج مشکلات رانندگی در تصادفه ، بدترین وضعیت و اتفاقی که می‌تونه برای یک خانم محترم در خیابان اتفاق بیفتد. از متلک‌هایی که ماشین‌های مانده در ترافیک بهت می‌گویند تا رفتار نه چندان محترمانه افسر راهنمایی و رانندگی، البته بعضی افسرهای راهنمایی و رانندگی و نه همشون. از این مسائل حاشیه‌ای که بگذریم باید به اصلی‌ترین مشکل تصادف رانندگی برسیم که جناب آقایی است که با او تصادف می‌کنی. قبل از پرداختن به اولین تجربه کاملا موفق من در برخورد با اولین تصادفم باید بگم که تصادف یک خانم محترم با یک خانم محترم دیگه یک اتفاق بسیار ساده است چرا ساده چون من با همه خانم‌هایی که تصادف کردم الان تلگرامی و اینستاگرامی رفیقم و کلی حال و احوال هم رو می‌پرسیم. اما آقایان فرق می‌کنند.

اتفاقاتی که الان براتون توضیح می‌دهم برای اولین تصادفم هست که براتون تعریف می‌کنم. قبل از هرچیز در یک تصادف باید به این اعتقاد داشته باشید که ۸۰% تصادف ها در حد غر شدن ماشین است و تصادف‌هایی با وضعیت‌های کبری۱۱ کمتر پیش می یاد البته اگر از سرعت هشتاد، نود کیلومتر بالاتر نروید. از این رو تصادف ترس نداره.

[quote arrow=”yes”]خونسردی مهم‌ترین چیزی است که در یک تصادف به درد شما می‌خوره[/quote]

اما برای این ۸۰% موارد در اولین قدم باید این اعتقاد درونی را داشته باشید که ماشین یک حلبی چهار چرخ است که اگر حتی یک میلیارد هم قیمتش باشه، بعد از تصادف آقای صافکار صافش می‌کند، آقای نقاش رنگش می‌‌کنه، آقای بیمه پولش را می‌ده و از همه مهم‌تر آقای پدر یا همسر لبخندش را می‌زنه. این اعتقاد شما بسیار مهمه؛ چرا؟ چون سبب می‌شود در هنگام تصادف خونسرد باشید و خونسردی مهم‌ترین چیزی است که در یک تصادف به درد شما می‌خوره.

[quote arrow=”yes”]من همیشه دغدغه ذهنیم این بود که موقع تصادف چی کار کنم[/quote]

فقط چند بار از دیگرون مشاوره خواستم. شما هم این کار را بکنید و البته در این کار کمی تحمل داشته باشید زیرا آقایون را که می شناسید که… وقت این جور مشاوره‌ها عقل کل می‌شن.

[quote arrow=”yes”]اولین تصادف من[/quote]

من اولین بار در یک خیابان فرعی حدود ساعت ۳ بعد از ظهر یک تابستان بسیار گرم تصادف کردم. ماشین را جایی پارک کرده بودم که آفتاب روش افتاده بود و داخل ماشین حسابی داغ شده بود. وقتی نشستم داخل ماشین حسابی کلافه شدم از پارک بیرون آمدم و از سر کوچه دانشگاهمون پیچیدم که یه هو یه پراید مشکی جلوم سبز شد محکم زدم روی ترمز اما دیر بود خوردم به گلگیر جلوی پرایده. یه آقای جونی  راننده پرایده بود. اما مهم‌ترین اقداماتی که در این صحنه انجام دادم.

[quote arrow=”yes”]یک تصادف ساده در ۱۳ قدم[/quote]

 1. اول چند تا نفس عمیق کشیدم و چشمام را بستم.
 2. هم زمان با کشیدن نفس عمیق سعی کردم نشنَوم. چون آقایی که بهش زدم مثل همه آقایون چندتا چرت و پرت گفت و فکر کرد من نمی‌شنوم، که شنیدم ولی خوب بخشش از بزرگانه.
 3. من اول از ماشین پیاده شدم و به جای تصادف نگاه کردم.
 4. یک نگاه مستقیم و مظلومانه خیلی چیزها را حل می‌کنه، البته باید جلوی خندت رو بگیری.
 5. وقتی آقا پیاده شد بجای این که بگم شما مقصر بودید و یا من مقصر بودم یک سوال طلایی پرسیدم اون هم این بود که: «به نظر شما کی مقصره؟»
 6. بعداز سوال طلایی، حتما آقایون می‌گن شما چون شما یک زنید اما! مهم اینجا مقاومت کردن شماست هیچ مسئولیتی را نپذیرفتم و فقط به ۱۱۰ زنگ زدم و درخواست افسر راهنمایی و رانندگی کردم.
 7. کار را به جر و بحث نکشاندم فقط خیلی محترمانه گفتم: چون خسارت زیاده باید افسر بیاد.
 8. هی با خودم می‌گفتم: سنگین باش دختر زیاد باهاش حرف نزن جو الکی می‌گیردش نمی‌شه جمعش کرد.
 9. معذرت خواهی نکنید یا اگر می کنی برای تصادف نباشه برای وقتی باشه که ازشون گرفتید.
 10. به آقای طرف تصادف اطمینان بِدید که گواهی‌نامه و بیمه همراه‌تان هست و اعتبار داره.
 11. وقتی که به پلیس زنگ زدم آقاه گفت کارت ماشین و بیمه را بهش بدهم و من گفتم کارت ماشین را نمی تونم بدم اما اگر شما بیمه خودتُ بدهید می‌توانم بیمه‌ام را به شما بدم. آقایون در تصادفات همیشه عصبی هستند و شاید چرت و پرتی هم بگویند. بگویید افسر الان می‌آید همه چیز درست می شه البته با ملایمت و احترام.
 12. همان طور که آقایون بهترین باز کنندگان شیشه ترشی و مربا هستن بهترین ختم به خیر کنندگان تصادف هم هستن. من با همسرم تماس گرفتم و ایشون آمدن و باقی ماجرا با جناب همسر جان بود.
 13. موقع تماس با همسر، پدر یا برادرتون بهشون اطمینان خاطر بدید هیچ اتفاق بدی نیفتاده تا بنده خدا هول نکنه.

احترام، احترام به وجود می‌آورد

من همه این موارد سیزده‌گانه را رعایت کردم و البته از حق هم نگذریم که آقایی که باهاش تصادف کرده بودم هم آدم محترمی بود و خیلی عصبی نشد و بعد از یک ربع به حالت عادی برگشت و حتی رفتار خوب من سبب شد چندباری هم بگوید: «فدای سرتون خانوم ضرر به جونتون نخوره به مال که اهمیتی نداره» و از این حرفا. باور داشته باشید که رفتار محترمانه شما با دیگران احترامی برای خود شما به وجود می‌آره.

راستی افسر که اومد گفت هردومون مقصریم و خسارت را پنجاه پنجاه تقسیم کرد این هم گفتم که بدونید خیلی هم دست فرمونم بده نیست.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0