ترفندهای آرایشی که خانم ها باید بدانند

ترفندهای آرایشی که خانم ها باید بدانند

هرچه سنمان بالاتر می رود، ممکن است هر چند وقت یک بار به فکر عمل زیبایی بیفتیم، تا به شکلی چین و چروک و عیب و ایراد صورتمان را بپوشانیم. مهم است بدانید که راه های ایمن تر، ارزان تر و طبیعی تری برای زیبایی وجود دارد. حتما این سوال برایتان پیش آمد که پس این روش های جایگزین و امن کجا هستند؟ باید بگویم که جواب دقیقا در خانه خود شماست. همه چیز با چند ترفند آرایشی ساده قابل حل است به شرطی که شما این ترفندهای آرایشی را به درستی رعایت کنید.

رژلب تیره سنتان را بالا می برد

بعد از خواندن این عنوان حتما با خودتان می گویید که “امکان ندارد!”  اما متاسفانه باید بگویم که این کاملاً درست است. هر چه سنمان بالا تر می رود، لبهایمان باریک تر و جمع تر می شوند. به همین دلیل است که خیلی از ما از رژلب برای حجم دادن به لب هایمان استفاده می کنیم. با این حال بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید وگرنه بیشتر از سن واقعی خودتان به نظر می آیید. بچسبید به رنگ های صورتی و ارغوانی روشن، و از زدن برق لب نیز نترسید.

رژلب تیره

ترفند آریشی برای پوشاندن تیرگی زیر چشم

از عمل زیبایی پرخطر و گرون صرف نظر کنید. فقط کافی است با استفاده از یک کانسیلر مناسب با رنگ پوستتان، زیر چشمتان یک مثلث مطابق با عکس ایجاد کنید. این یک ترفند آرایشی ساده و در عین حال کاربردی است.

پوشاندن تیرگی زیر چشم با کانسیلر

با ریمل حجم دهنده مژه هایتان را پر پشت کنید

با پر کردن مژه ها به درشت تر کردن چشمهایتان کمک می کنید. فقط کافی است از یک ریمل حجم دهنده مناسب استفاده کنید. استفاده از ریمل به چشمانتان فرمی می دهد که انگار خط چشم زدید در حالی که نزدید! این کار به چشمانتان فرم نچرال و طبیعی می دهد. اگر از زدن ریمل به طور روزانه خسته شده اید، می توانید لیفت مژه را امتحان کنید. لیفت مژه یک روش نسبتاً جدید و دائمی برای بلند کردن مژه هایتان است. با این روش دیگر نیازی نیست تا هر روز کلی وقت برای ریمل زدن بگذارید.

ترفند آرایشی برای پر کردن مژه

 پودر ترنسلوسنت برای حجم دهی به مژه ها

نیازی به گفتن نیست ولی همه ما مژه هایی بلند و پر پشت می خواهیم. و حدس بزنید چه شده؟ ما یک ترفند آرایشی ساده برای پر تر کردن مژه هایتان پیدا کرده ایم و آن استفاده از پودر بی رنگ یا پودر ترنسلوسنت “translucent powder” است. این روش بسیار ساده است و همچنین آنقدر هم گران تمام نمی شود. فقط کافی است یک بار که ریمل زدید، مقداری از پودر ترنسلوسنت را با یک برس ریمل تمیز به مژه هایتان بزنید سپس برای بار دوم از ریمل استفاده کنید. به همین سادگی!

پودر ترنسلوسنت برای مژه

استفاده از سایه سفید به عنوان بیس آرایش چشم

یک ترفند آرایشی بسیار ساده برای اینکه سایه چشم ماندگاری بیشتری داشته باشد و زود پاک نشود، این است که از سایه چشم سفید به عنوان بیس سایه استفاده کنید. ابتدا سایه سفید را به کل پلک چشم بزنید، سپس سایه دلخواه را روی ان بزنید و گوشه ها را با یک براش یا انگشت محو نمایید.

ترفند آرایشی برای بیس سایه

ترفند آرایشی برای کشیدن خط چشم

با این ترفند ارایشی شما به راحتی می توانید یک خط چشم صاف و بدون ایراد بکشید. یک چسب پلاستیکی یا کاغذی را به طور مورب زیر چشمتان بچسبانید. از گوشه داخلی چشم شروع کنید به کشیدن خط چشم. سپس از انتها دم خط چشم را بکشید و بعد قسمت های باقی مانده را پر کنید. بهتر است برای کشیدن دم آن از یک خط چشم مایع یا خط چشم ژله ای استفاده کنید.

ترفند آرایشی

ترفند آرایشی برای ماندگاری رژلب

اگر شما هم جزو دسته کسانی هستید که رژلبتان پخش می شود یا زود از روی لبتان محو می شود، پس این ترفند برای شماست. باید بگویم که راه حل پخش نشدن رژلب نیز، پودر بی رنگ یا translucent است. البته این پودر را نباید به طور مستقیم روی لبتان بزنید. ابتدا رژلب به رنگ دلخواه خود را بزنید، سپس یک لایه نازک دستمال کاغذی را روی لبتان بگذارید و با یک براش ارایشی تمیز، مقداری از پودر translucent را برداشته، آن را کمی بتکانید و به صورت ضربه ای و ارام بر روی لبتان بزنید.

ترفند آرایشی برای ماندگاری رژلب

ترفند بزرگ کردن لب

برای بزرگ کردن لب، استفاده از یک هایلایتر یا کانسیلر ترفند آرایشی بسیار خوبی است. یک کانسیلر روشن را دور تا دور لب خود بزنید و با انگشتتان آن را محو کنید. می توانید از اسفنج آرایشی نیز استفاده کنید. با این حال قسمت های بالای لب را زیاد پخش نکنید که بزرگتر به نظر برسند. می توانید برای برجسته تر شدن آن ار یک هایلایتر نیز در قسمت بالایی لب استفاده کنید.

ترفند آرایشی برای  بزرگ کردن لب

استفاده از روغن بچه به عنوان آرایش پاک کن

پاک کننده مناسب برای پاک کردن ارایش چشم ندارید؟ یا از پاک کننده های ارایشی خسته شده اید؟ اینجاست که روغن بچه به کارتان خواهد امد. چند قطره از روغن بچه را روی پد آرایشی بزنید و به ارامی روی صورتتان بمالید تا آرایشتان پاک شود. علاوه بر ان، از آن جایی که روغن بچه در دسترس است، ارزان است و باعث تحریک پوستی نمی شود، هر زمان که به ان نیاز داشته باشید، می توانید به اسانی استفاده کنید.

روغن بچه به عنوان آرایش پاک کن

ترفند استفاده از مژه مصنوعی

یکی از ملاک هایی که باعث می شود مژه مصنوعی زیبا به نظر برسد، استفاده از مقدار مناسب چسب است. استفاده از چسب زیاد برای مژه مصنوعی الان دیگر کاربرد ندارد. کافی است از یک سنجاق ساده برای زدن چسب به مژه استفاده کنید. با این روش شما کنترل بیشتری روی مژه دارید و می توانید مقدار مناسبی از ان را اعمال کنید. از این ساده تر نمی شود!

ترفند آرایشی برای مژه مصنوعی

ساخت رژلب خانگی

اصلی ترین چیز برای ساخت رژلب خانگی، سایه است. سایه های چشمتان که شکسته شده یا دیگر از ان استفاده نمی کنید را دور نریزید. به جای دور ریختن، انها را در یک ظرف ریخته و کمی ژله پترولیوم یا وازلین به آن اضافه کنید و مخلوط را میکس کنید. با این ترفند آاریشی ساده، شما رژلب با رنگ دلخواه و منحصر به فرد خود را خواهید داشت.

ترفند ارایشی برای ساخت رژلب خانگی

استفاده از رژلب به جای رژگونه

بله باید بگویم که رژلب فقط یک کار را انجام نمی دهد. حتما برای شما هم پیش آمده که جایی هستید و تمام لوازم آرایشی تان را همراه ندارید و فقط یک رژلب صورتی یا قرمز دارید. از همان رژ لب، می توانید با یک براش برای زدن به گونه هایتان نیز استفاده کنید. با این ترفند، علاوه بر گلگون شدن گونه هایتان، برق خاصی پیدا می کنند و انگار که گونه هایتان به طور طبیعی سرخ شده است.

استفاده از رژلب به عنوان رژگونه

ترفند آرایش ابرو

اگر شما هم از ان دسته کسانی هستید که ابروهایی پراکنده و نامنظم دارند، می توانید از از این ترفند برای فرم دهی به ابروهایتان استفاده کنید.  مقداری از اسپری مو را به یک براش ریمل یا یک مسواک قدیمی بلااستفده بزنید، سپس از آن برای شانه کردن ابروهایتان کمک بگیرید. این ترفند ابرو های شما به طور منظم سر جای خود قرار می گیرند و لازم نیست دوباره برای یک لوازم ارایشی دیگر کلی پول خرج کنید.

ترفند آرایشی/ اسپری مو برای ابرو

ترفند آرایشی برای ریمل خشک شده

این یک امر رایج است که ریمل چشم بعد از مدتی سریع خشک شود، به خصوص اگر شما به طور روزانه از ان استفاده می کنید. فقط کافی است چند قطره از  محلول آب نمک را داخل ریمل بریزید. می توانید از چند قطره گلاب نیز استفاده کنید. با این ترفند ریملتان دوباره بر می گردد به حالت اولش.

ترفند آرایشی برای ریمل خشک شده

امیدوارم این چند ترفند آرایشی ساده به کارتان بیاید و از آن ها استفاده کنید. اگر این مقاله برایتان جالب بود یا ترفند های آرایشی دیگری می دانستید، با ما و کاربران مجله اینترنتی مو تن رو به اشتراک بگذارید.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0