تاریخچه شلوار جین+ کاربر دکمه‌های ریز روی شلوار جین

تاریخچه شلوار جین+ کاربر دکمه‌های ریز روی شلوار جین

در این مقاله قصد داریم به تاریخچه شلوار جین+ کاربر دکمه‌های ریز روی شلوار جین بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

جین به شلوارهایی گفته می‌شود که با پارچه دنیم دوخت شده باشند. دنیم نام نوعی پارچه کتان با بافت راه راه و ضخیم می‌باشد ولی اگرچه همه نوع لباس با آن دوخته می‌شود اما این پارچه فقط برای دوخت شلوار به کار می‌رود. در کشور ایران در لفظ عموم مردم به جین لی هم گفته می‌شود که در واقع نام یک برند می‌باشد. برند لی اولین سازندگان شلوار جین آبی کالین راجرز، ژاکوب دیویس و لوی اشتراوس در سال ۱۸۷۳ بودند. اما از سال ۱۹۵۰ در بین نوجوانان محبوبیت زیادی پیدا کرد.جین به شلوارهایی گفته می‌شود که با پارچه دنیم دوخت شده باشند.

پارچه جین 

در مبحث دکمه‌های ریز روی شلوار جین پارچه جین اولیه مبدأ فرانسوی و ایتالیایی دارد. در شهر نیم کشور فرانسه بافندگان تلاش کردند تا پارچه جین را باز تولید کنند اما به جای آن یک پارچه مشابه با الگوی بافتنی از دنده‌های موازی مورب توسعه دادند که به نام دنیم شناخته می‌شود. واژه دنیم از کلمه فرانسوی “de Nimes” معنی آن ” از نیم” است آمده است.

برای اولین بار لباس ملوانان از پارچه جین تهیه شد. در دهه ۱۹۵۰ بود که استفاده از این نوع شلوار اول در بین نوجوانان و سپس در بین همه مردم رایج شد. امروزه آمریکایی‌ها هر سال ۱۴ میلیارد دلار جین می‌خرند. از قدیمی‌ترین مارک‌های شلوار جین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لی
  •  لیوایز
  •  رنگلر

کاربر دکمه‌های ریز روی شلوار جین

شاید باورتان نشود اما دکمه‌های ریزی که در نزدیکی جیب شلوار جین شما قرار دارد برای جلوه دادن به آن نیست و برای یک هدف خیلی مهم قرار داده شده است. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

این چفت و بست ها که با اسم پرچ شده روی شلوارها قرار داده می‌شوند برای جلوگیری از پاره شدن شلوارهای جین در قسمتهای درزها و شکاف‌ها هستند.

شاید این قضیه از محل قرار گرفتن این دکمه‌ها در شلوار هم قابل حدس بود. اما همه چیز این نیست. در قسمت جوابهای سایت یاهو به این سؤال که دلیل قرار دادن این دکمه‌ها در شلوار جین چیست می‌خوانیم زمانی که شرکت سازنده شلوارهای جین شکایت‌های مردم که در مورد پاره شدن سریع شلوارها می‌پرسیدند رو به رو شد، تصمیمی ‌گرفت و آن هم قرار دادن این دکمه‌ها در این مکان‌ها بود و دلیل این که شلوارهای جین چند سال‌ عمر می‌کند و پاره نمی‌شود هم همین امر است.

 

ممنون که تا پایان این مقاله همراه مجله اینترنتی مکس بکس بودید. امیدواریم با خواندن این مقاله که در مورد تاریخچه شلوار جین+ کاربرد دکمه‌های ریز روی آن است لذت برده باشید و مطالب و نکات گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد.همچنین شما می‌توانید با مراجعه به مقالات مرتبط از طریق لینک‌های زیر اطلاعات مفید و آموزنده‌ای در رابطه با خرید لباس زنانه و خرید لباس مردانه به دست آورید.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0