بازی کیسه حسی برای کودکان و خردسالان

بازی کیسه حسی برای کودکان و خردسالان

[quote arrow=”yes”]این بازی حسی که لمس یک کیسه‌ حاوی ژل مو است، تجربه فوق‌العاده‌ای برای حس لامسه و دیداری کودکان و خردسالان است. چون حاوی ماده‌ای شفاف است و نور از آن عبور می‌کند، برای کودکان بسیار مهیج است. همچنین حباب‌هایی که در بافت ژل‌مو ایجاد می‌شود، می‌تواند برای کودک جالب باشد و ترغیب شود که حباب‌ها را با دست لمس کند. حال در اینجا نحوه آماده کردن این کیسه‌ی بامزه را برایتان شرح می‌دهیم.[/quote]

چگونه این کیسه مهیج حسی را درست کنیم؟ شما برای درست کردن آن فقط به ۲ وسیله اصلی نیاز دارید.

  • یک کیسه محکم و تمیز پلاستیکی. ترجیحا کیسه زیپ کیپ.
  • مقداری ژل موی رنگی.

کیسه‌ای که انتخاب می‌کنید باید محکم باشد تا وقتی کودک با آن بازی می‌کند، پاره نشود. چون کودک در حال اکتشاف احساسات تازه‌ای است و ممکن است هر کاری با این کیسه انجام دهد. مثلا: کیسه را پرتاب کند، ناخن بکشد و یا وسیله‌ای را روی آن بکشد و… . برای اطمینان می‌توانید از ۲ تا کیسه داخل هم استفاده کنید. درون کیسه را با “ژل مو” پر‌کنید. احتیاجی به مقدار زیادی ژل مو نیست و فقط می‌خواهیم لایه‌ی نازکی از ژل مو درون کیسه پلاستیکی وجود داشته باشد. چون اگر میزان ژل مو زیاد باشد ممکن است زیر دستان کودک هیجان زده‌ای که در حال اکتشاف است خیلی زود پاره شود. کیسه‌ای که فقط حاوی ژل مو است، برای یک بازی حسی فوق‌العاده است. دارای بافتی هیجان‌انگیز در زیر‌دستان کوچک کودک شما است. وقتی کیسه را به‌دستانش دادید، با دقت به دست‌های کنجکاوش بنگرید. همچنین چشمانش که کنجکاوانه تغییرات کیسه ژل را نگاه می‌کند.

برای جذابیت بیشتر این کیسه، می‌توانید چیز‌های دیگری نیز به آن اضافه کنید تا کودک کنجکاوی بیشتری داشته باشد. چیزهایی مانند: اشکال ستاره و قلب براق، اکلیل، اسباب‌بازی‌های ریز، برنج، مروارید‌های رنگی و… . در کل هر چیز دیگری که برای کودک جالب باشد.

چه بازیهایی با این کیسه میتوان انجام داد:

  • از کودک بخواهید احساسش را درباره لمس کیسه به شما بگوید. مثلا: حس نرمی و لطیف بودن لمس کیسه، جابجا شدن ژل درون کیسه و… .
  • به اشکال درون کیسه اشاره‌کنید و از کودک بخواهید نام آن‌ها را بگوید. این‌ کار به مهارت گفتاری کودک کمک می‌کند.
  • به او بگویید اشکال مانند هم را شناسایی کند و با جابجایی در یکجا جمع کند. با این کار ذهن، چشم و دست‌های کودک درگیر می‌شود و باعث هماهنگی بین حس بینایی و حرکتی کودک می‌شود.
  • می‌توان کیسه را به پنجره چسباند و عبور نور را دید. که این کار برای کودک جذاب است.
  • با استفاده از جسمی که تیز و برنده نباشد، می‌توان روی کیسه اشکالی ایجاد کرد.
  • و…

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0