استفاده از لوازم آرایشی غیراستاندارد ممنوع

استفاده از لوازم آرایشی غیراستاندارد ممنوع

استفاده از لوازم آرایشی غیراستاندارد ممنوع

استفاده از کرم ها و لوازم آرایشی غیرمجاز و فاقد علامت استاندارد، بسیاری اوقات باعث ایجاد مشکلات جبران ناپذیری می شود. این بار نیز پزشکان نسبت به استفاده از این کرم ها هشدار دادند. زنی ۲۸ ساله که در ۷ سال گذشته هر هفته ۲ تیوپ معادل ۶۰ گرم از نوعی کرم سفیدکننده استفاده می کرد نابارور شده و ترک های شدیدی روی پوست او پدید آمد.
هرچند چنین واکنش هایی بندرت اتفاق می افتد، ولی بهتر است مردم بدانند کرم های غیراستاندارد حاوی مقادیر بالایی هیدروکسی کوئینون (ماده ای شیمیایی برای سفیدتر کردن پوست) و دوزهای بالایی از استروئیدها هستند. این ماده مدت هاست که از محصولات آرایشی و بهداشتی انگلستان حذف شده است زیرا موجب تغییراتی جدی در سطح هورمون های بدن و ایجاد حساسیت های شدید پوستی می شود.

افراد سیاهپوست و ساکنان آسیا بیشتر از بقیه از این نوع کرم ها استفاده می کنند. این زن نیز سیاهپوست و دارای پوست نازکی بود که پزشکان سندرم کوئینگ را برای او تشخیص دادند. این سندرم با افزایش سطح هورمون های استروئیدی مانند کورتیزول در خون ایجاد می شود. این سندرم موجب مشکلاتی در غدد آدرنال و هیپوفیز ایجاد می کند و میزان بیشتری سیگنال و پیام به غدد آدرنال فرستاده می شود. بیشتر افراد از مضرات استروئید و هیدروکسی کوئینون موجود در این کرم ها بی اطلاعند. البته پزشکان معتقدند افرادی که به طور مداوم از این کرم استفاده می کنند، نباید یکباره آن را کنار بگذارند زیرا بدن آنها تاکنون هورمون ها را از جذب کرم ها به دست می آوردند و اکنون نمی تواند هورمون کافی بسازد. در صورت استفاده بیش از حد از این استروئیدها شکستگی در سیاهرگ ها، کبودی و لک هایی در بدن به وجود می آید

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0