از تیشرت، این لباس راحت بیشتر بدانیم

از تیشرت، این لباس راحت بیشتر بدانیم

تی شرت مردانه از لباسی که به شکل “T” است و بدن و دست ها را می پوشاند ریشه دارد و قدمت آن به اوایل دهه ۱۹۰۰ باز می گردد. تی شرت در طول تاریخ توسط نظامیان، کشاورزان اولیه و بازیگران پوشیده می شد. اما امروزه در کمد لباس یک میلیاردر نیز پیدا می شود. تی شرت ها قطعات لباس های بسیار کاربردی در پوشاک هستند، زیرا بادوام و متنوع هستند و می توان به عنوان یک لباس و یا لباس زیر استفاده شوند.

علاوه بر این تی شرت ها با انبوهی از رنگ ها، الگوها، و سبک ها به وجود می آیند. زمانی که به دنبال تی شرت هستید، پارچه ها و بافت های مختلف را در نظر بگیرید. برخی از آن ها برای پوشیدن در هوای گرم مناسب هستند در حالی که برخی دیگر برای پوشیدن در باشگاه های ورزشی ایده آل می باشند. وقتی نوبت به تی شرت و استایل می رسد، نظرات اغلب به دو دسته تقسیم می شوند. بعضی از مردان هستند که به تی شرت به عنوان لباسی که برای هر موقعیتی مناسب است، نگاه می کنند و می توانند آن را در هر موقعیتی بپوشند.

از تیشرت، این لباس راحت بیشتر بدانیم

هر چند سنت گرایانی هم وجود دارند که البته تعداد معدودی هستند، اما احساس می کنند که تی شرت ها کاملا جوانانه و نامرتب هستند، و نباید در خارج از یک سالن ورزشی و یا دور از ساحل استفاده شوند. اما ما دوست داریم یک راه میانی را پیشنهاد کنیم. تی شرت به عنوان یک لباس کلاسیک، و لباسی چند منظوره می تواند مناسب باشد، اما نه همیشه. همچنین اجازه دهید پیشنهاد کنیم که حتی اگر تی شرت یک جزء ساده از کمد لباس هر فرد را تشکیل دهد، راه هایی برای اینکه انتخاب های بهتری داشته باشید بیشتر است.

تاریخچه تی شرت

در حالی که تی شرت حس کاملا مدرنی دارد، اصلیت آن به عنوان یک زیرپوش به بیش از یک قرن پیش بر می گردد. تی شرت ها بدنه مستطیلی شکل و آستین های آن شکل گرفته است. این تی شرت ها قرن ها پیش از پشم یا ابریشم ساخته می شدند، این لباس زیرها که تمام بدن را می پوشاندند، برای جذب عرق طراحی شده بودند و به عنوان مانعی بین پوست یک مرد و لباس های گران قیمتی که می خواست از جرم بدن محافظت کند، به کار می رفت.

از تیشرت، این لباس راحت بیشتر بدانیم

لباس زیر مردانه اصلی، از مجموعه ای از لباس های یکپارچه (سرهمی) ایجاد شد. وقتی تولید کنندگان شروع به ساخت مجموعه های دوتایی کردند لباس زیر مدرن متولد شد.

در طی انقلاب صنعتی، پیشرفت در بافندگی منجر به تولید پارچه های نخی ای شد که پارچه هایی نرم تر و دارای قابلیت تنفس را تولید می کردند. تی شرت ها در طول قرن نوزدهم و به شکل تاپ یا لباس زیر توسط کارگران معدن و تنها با شلوار پوشیده می شدند.

در حدود قرن بیستم، نیروی دریایی آمریکا شروع به فرستادن زیرپیراهنی برای ملوانان خود کرد و سپس دیگر شاخه های نظامی نیز از آن استقبال کردند. این لباس ها طوری طراحی شده بودند که زیر یونیفرم پوشیده شوند، اما سربازان، ملوانان و نیروی دریایی، به خصوص آن هایی که در هوای گرم و داغ در حال جنگ بودند، اغلب لباس های نظامی خود را در می آوردند  و با تی شرت و شلوار کار می کردند.

لباس هایی که به طور خاص طراحی شده بودند و به عنوان لباس زیر نیز پوشیده می شدند و در دسترس عموم قرار داشتند. آن ها راحت و ارزان بودند و به راحتی تمیز می شدند و توسط کشاورزان، دامداران و کارگران مختلف و همچنین ورزشکاران و مشتاقان ورزش استفاده می شدند. در دهه ۱۹۴۰ تی شرت های کتان تبدیل به لباس بازی محبوب، برای پسرهای جوان شدند، که مجبور نبودند دیگر به عنوان یک قانون از لباس مردان مسن پیروی کنند.

از تیشرت، این لباس راحت بیشتر بدانیم

پس از جنگ جهانی دوم، جانبازان در حالی که در اطراف خانه کار می کردند به پوشیدن شلوار خود در هنگام کار در اطراف خانه ادامه دادند. سپس در دهه ۱۹۵۰، در فیلم هایی مانند «وحشی ها»، یک خیابان با نام خیابانی نامرئی و شورش، بدون هیچ دلیلی ، این لباس را به عنوان لباس های مستقل، محبوب ساخت.

پیشرفت در صحنه ی نمایش سینما در دهه ۱۹۶۰ موج جدیدی از تی شرت های گرافیکی را به نمایش گذاشت که همه چیز را از نام گروه ها و شعارهای سیاسی به نمایش می گذاشت. تی شرت به یکی از دموکراتیک ترین لباس آمریکایی تبدیل شد. در حالی که برش، خیاطی و پارچه ی لباس قبلا مشخصه فرد بود، تیشرت های ارزان به وسیله ای برای بیان شخصیت ها تبدیل شده بود. و به این ترتیب بود که این نوع لباس تا ۷۵ سال پیش در خیابان ها تن افراد دیده نمی شد، اما بعدها تبدیل به لباس ملی ایالات متحده آمریکا شد.

باهمه این ها تیشرت ها دارای تاریخ پر فراز و نشیبی هستند و راحتی و قابل دسترس بودن را حفظ کرده اند و به همین دلیل است که در وهله ی اول محبوب هستند. ممکن است هرگز لباسی مناسب عروسی یا مراسم تدفین نباشند، اما می توانند برای رفتن به ساحل و باشگاه ورزشی مناسب باشند.

تی شرت ها یک لباس ساده و یکی از اساسی ترین موارد در کمد لباس مردان تبدیل شده است. اما این به این معنا نیست که شما بدون هیچ گونه تفکری می توانید آن ها را بپوشید. با توجه به چیزهایی مانند تناسب، رنگ و سبک، می توانید یک تی شرت را به لباسی کلاسیک تبدیل کنید و عالی به نظر برسید.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0