ارگونومی صورت مربع | آموزش کانتورینگ صورت مربعی

ارگونومی صورت مربع | آموزش کانتورینگ صورت مربعی

در این بخش به صورت کامل و حرفه ای با ارگونومی صورت مربع و آموزش کانتورینگ آن آشنا میشویم و قبل از آن مروری اجمالی داریم بر سایر بخش های ارگونومی در بخش های قبلی که تقدیم شما عزیزان شد. پس با این مقاله بسیار مفید و کاربردی با مجله اینترنتی مو تن رو همراه باشید.

در قسمت اول ارگونومی صورت فهمیدیم که، ارگونومی صورت علمی‌ست که باعث می‌شود شما فرم چهره خود را بشناسید، تک‌تک اجزا را بررسی کنید و با استفاده از هنر گریم، نواقص را به کمترین حد برسانید. آرایش و گریم این نیست که چهره خود را نقاشی کنید و تغییر رنگ بدهید بلکه این است که با استفاده از حقه‌های این هنر، ظاهر خود را بی نقص‌تر و جذاب‌تر به نظر آورید. در این مجموعه مقاله، تیم موتن‌رو تلاش در شناساندن انواع فرم صورت به مخ

اطبان خود دارد.

با شناختن این فرم، می‌توانید با استفاده از گریم‌های ساده که در قسمت‌های آتی به شما می‌گوییم، به سادگی در مجالس بدرخشید.

اندازه‌گیری و تعیین فرم صورت را شناختیم و دانستیم طول و عرض هر فرم صورت به چه اندازه است.

در قسمت دوم ارگونومی صورت، با فرم صورت بیضی، روش‌های گریم و میکاپ و همچنین کانتورینگ آن آشنا شدیم.

در قسمت سوم ارگونومی صورت، با فرم صورت گرد، حقه‌های گریم این فرم صورت و کانتورینگ صحیح آن را شناختیم. در قسمت چهارم از این مجموعه مقاله نیز صورت‌های مستطیلی را شناختیم و نحوه گریم متناسب آن را نیز بررسی کردیم.

ارگونومی صورت مربع

در این قسمت از مطلب سریالی ارگونومی موتن‌رو ، قصد داریم تا ارگونومی صورت‌های مربع شکل را بررسی کنیم. با شناخت این فرم صورت می‌توانیم بهترین روش‌های گریم را اعمال کنیم.

 

 

مطالعه بیشتر: ارگونومی صورت مستطیلی و کانتورینگ آن

افرادی که دارای فرم صورت مربع شکل هستند، دارای پیشانی پهن و فک‌های زاویه‌دار هستند. طول و عرض صورت این افراد باهم برابر است و اگر دارای تفاوت اندازه باشد، بسیار ناچیز است.

در این فرم صورت، اندازه عرض پیشانی با عرض استخوان گونه برابر است ، و در همین راستا استخوان فک نیز با آن‌ها به یک اندازه است.

با این توضیحات متوجه می‌شویم که تمامی اضلاع این فرم صورت باهم برابر است و اضلاع صورت، صاف و مستقیم می‌باشد. در این صورت‌ها تیزی استخوان‌های فک و تیزی گوشه‌های گونه کاملا محسوس است.

کانتورینگ صورت‌های مربع شکل

برای کانتورینگ این فرم صورت باید کاری کنیم تا تیزی اضلاع صورت کمتر به چشم آید ، فرم صورت شبیه به فرم دایره شود و شکستگی‌های صورت را منحنی‌تر به چشم بیاوریم.

برای گردتر به نظر رسیدن صورت، باید از کرم پودر روشن تر از پوست خود استفاده کنید.

(اگر پوست سبزه یا برنزی دارید، می توانید از کرم پودر یک درجه روشن‌تر و براق‌تر استفاده کنید.)

حال با استفاده از کرم کانتورینگ (سایه تیره) مناطقی که در عکس مشاهده می‌کنید را تیره‌تر کنید.

مناطقی مانند: دو طرف فک، دو طرف پیشانی در محل رویش موها و بخش بالای گردن

در واقع شما محل‌های شکستگی‌ تیز صورت را محوتر کرده‌اید و لطافت بیشتری به صورت خود داده اید.

حالا با استفاده از کانسیلر، زیر چشم و استخوان بالای گونه را با یک انحنای نرم هایلایت کنید.

ضمنا سه‌گوش بین ابروها روی پیشانی نیز باید هایلایت شود.

و در پایان با استفاده از رژ گونه هلویی یا صورتی مناطق مشخص شده را سایه بزنید . و با استفاده از براش مناسب خطول هایلایت‌ها و کانتور‌ها را محو کنید.

کانتورینگ صورت مربعی

مطالعه بیشتر: ارگونومی صورت بیضی و کانتورینگ آن

نکات مهم

  • به خاطر داشته باشید، پخش کردن مناسب پودر گریم و یکنواخت کردن آن روی صورت، نقش بسیار مهمی در طبیعی جلوه دادن آرایش صورت دارد. در واقع اگر زیر سازی درستی نداشته باشید، سایه‌های هایلایت و کانتور به خوبی روی پوست شما محو نمی‌شوند.
  • با در نظر گرفتن ابعاد صورتتان سراغ یک یا چند برس با سایز مناسب بروید. معمولا سایز متوسط و بزرگ، برای گریم مناسب هستند.

 فرم ابرو مناسب در صورت های مربع

در صورت‌های مربع شکل ما نیازمند آن هستیم که فرم صورت را دایره‌ای جلوه دهیم .

از آنجا که در قسمت‌‌های قبلی خوانده بودیم که برای گردتر نشان دادن صورت می‌توانیم از فرم ابرو هلالی و گرد استفاده کنیم . در نتیجه شما می‌توانید با رعایت فواصل درست ابرو‌ها و چشم، ابروهای خود را به شکل هلالی آرایش کنید .

فرم مو مناسب صورت‌های مربع

برای این فرم صورت هم می‌توانید از موهای بلند و یکدست استفاده کنید . در کل کاری کنید که کشیدگی موها همی از زاویه‌های تیز و تند صورتتان را بکاهد.

این مدل موها مناسب فرم چهره شما هستند.

مدل‌های ممنوعه برای صورت شما: به یاد داشته باشید که مدل موهای کوتاه صورت را بیشتر مربع‌شکل‌ می‌کنند.

در زمان آرایش و کانتورینگ این نکات را فراموش نکنید:

  • سعی کنید در زمان کشیدن سایه، از سایه‌های لبه‌دار و تیز پرهیز کنید.
  • خط چشم کشیده و طولانی برای فرم صورت شما مناسب نیست و صورت شما را خشن نشان می‌دهد . سعی کنید خط چشم با دنباله کوتاه استفاده کنید.
  • برای چشمان درشتی دارید، از رژ لب‌های خیلی روشن استفاده نکنید. زیرا رنگ روشن رژ لب باعث درشت‌تر نشان دادن لب‌ها می‌شود و همین درشتی لب‌ها در کنار درشتی چشمانتان صورت شما را اغراق آمیز نمایش خواهد داد.
  • پس سعی کنید در این فرم صورت، تمرکز بینندگان را یا بر روی درخشش چشمان یا زیبایی لب‌ها جذب کنید.

 

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0