آموزش کشیدن خط چشم برای انواع فرم چشم

آموزش کشیدن خط چشم برای انواع فرم چشم

سخت‌ترین قسمت در میکاپ، کشیدن خط چشم است. کشیدن خط چشم تاثیر زیادی بر روی زیبایی فرد می‌گذارد. افراد زیادی هستند که هنوز برای رفتن به مهمانی‌ به راحتی نمی‌توانند خط چشم بکشند و یا بخاطر لرزش دستانشان از انجام آن منصرف می‌شوند. برای کشیدن خط چشم‌های زیبا باید مهارت کافی در کشیدن آن را داشته باشید که با تمرین کردن حاصل می‌شود چرا که برای کشیدن خط چشم مستلزم حوصله، تمرکز و دقت زیادی هستید. در این مقاله، استایلی شما را با نحوه‌ی کشیدن خط چشم بر اساس نوع چشمانتان آشنا خواهد کرد.


چه خط چشمی به چشم‌های شما می‌آید؟


از آنجایی که اکثر خانم‌ها هنگام کشیدن خط چشم، دستانشان با لرزش همراه است برای جلوگیری از این لرزش بهتر است انگشتان پاهای خود را جمع کنید که این باعث می‌شود لرزش‌ دست‌ها کمتر شود. روش دیگر برای جلوگیری از لرزش دستانتان این است که آرنج خود را به یک میز تکیه دهید تا بتوانید تعادل داشته باشید. برای خط چشمی زیبا باید فرم چشم‌های خود را بشناسید و بر اساس آن، خط چشم مورد نظرتان را بکشید.

چشمان درشت: اگر جزو افرادی هستید که چشمانی درشت دارید باید به سراغ خط چشم‌های پهن بروید زیرا باعث می‌شود زیبایی چشمانتان بیشتر شود و تمامی توجهات به سمت چشمانتان جلب شود. اگر خواهان چشمانی کوچک‌تر و گردتر هستید بهتر است داخل چشمانتان را با مداد سیاه کنید.

چشمان گود رفته: خانم‌هایی با چشمان گود بهتر است از خط چشم‌هایی که باریک هستند و ظرافت دارند استفاده کنند و به هیچ عنوان از سایه‌های مشکی در اطراف چشم خود استفاده نکنند زیر باعث می‌شود گودی چشم‌ها بیشتر به چشم بخورد و هر چه سایه‌هایی که برای چشم استفاده می‌کنید روشن‌تر باشد خط چشم بیشتر خودش را نشان می‌دهد.

چشمان از حدقه بیرون زده: اگر چشمانی دارید که از حدقه بیرون زده است بهتر است از خط چشم پهن به همراه سایه‌ی تیره برای پشت پلک‌تان استفاده کنید زیرا سایه‌ی مشکی باعث می‌شود که چشم‌ها حالت فرورفته‌تر داشته باشند.

چشمان ریز: افرادی که چشمان ریزی دارند بهتر است برای درشت‌تر شدن چشمانشان دو پلک بالا و پایین را خط چشم بکشند تا چشمانی برجسته‌ و درشت‌تر داشته باشند. بنابراین هدف از کشیدن خط چشمِ پایین، درشت‌ جلوه کردن چشم‌هاست.

چشمان با فاصله زیاد: افرادی که فاصله‌ی دو چشم‌شان از هم بیشتر است توصیه می‌شود که از خط چشم‌هایی استفاده کنند که انتهای چشم حالتی گوشه‌دار داشته باشد یعنی از ابتدای پلک به انتهای پلک خط چشم کشیده شود و از انتهای گوشه‌ی چشم مجددا به سمت داخل چشم نیز خط کشیده شود و به هم وصل شود. این کار باعث می‌شود فاصله‌ی بین دو چشم کمتر جلب توجه کند.

چشمان نزدیک به هم: اگر چشمانی به هم نزدیک دارید توصیه می‌کنیم خط چشم خود را از وسط پلک شروع کنید به کشیدن و تا انتهای چشم بکشید هرگز خط چشم را از ابتدای پلک نکشید زیرا باعث می‌شود چشمانتان بیشتر به هم نزدیک شود.

چشمان گرد: افرادی با چشمان گود بهتر است که از ترکیب خط چشم نازک و پهن استفاده کنند یعنی ابتدای پشت پلک را با خطی نازک شروع کنند و از وسط پلک تا انتهای پشت پلک را پهن‌تر بکشند و استفاده از خط چشم‌های گوشه‌دار باعث می‌شود چشمانی کشیده‌تر داشته باشید و گردی چشمانتان کمتر به چشم بیاید.


آموزش کشیدن خط چشم گربه‌ای


این خط چشم در صنعت مد بین خانم‌ها طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. از جمله خط چشم‌هایی که باعث می‌شود چشمانی درشت‌تر و کشیده‌تر داشته باشید، خط چشم گربه‌ای است. برای کشیدن این خط چشم ابتدا باید انتهای پلک خود را با یک دست به آرامی بکشید چرا که باعث می‌شود خطی که می‌کشید خطی صاف باشد. سپس از گوشه‌ی داخلی چشم‌تان شروع کنید یک خط صاف بکشید تا انتهای پلک همانطور که در بالا به آن اشاره شد برای جلوگیری از لرزش دستتان آرنج‌تان را به یک میز تکیه دهید. برای اینکه خط چشم گربه‌ای را بکشید بایستی تا جایی که می‌خواهید ادامه داشته باشد را علامت‌گذاری کنید و خط چشم کشیده شده را به آن نقطه وصل کنید و به آن یک زاویه بدهید و از راس آن به سمت انتهای مژه‌ها بروید فواصل ایجاد شده را پر کنید. شاید اگه دفعه‌ی اول‌تان است این کار با سختی و وقت زیادی همراه باشد ولی با تمرین کردن می‌توانید سرعت و خطای خود را کمتر کنید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ اشتباه که خط چشم گربه‌ای(بالدار) شما را خراب می‌کند 

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0