آشنایی با تکنیک کاموفلاژ در گریم

آشنایی با تکنیک کاموفلاژ در گریم

گاهی با وجود استفاده از بهترین لوازم‌آرایشی و انجام بهترین روش آرایش بازهم نتیجه ۱۰۰% مطلوبی بدست نمی‌آید. منظور از نتیجه مطلوب، پوشاندن کامل عیوب و نواقصی است که بر روی صورت موجود است و که گاهی کامل این کار انجام نمیشود و چهره را به جای شاداب کردن، زشت و غمگین جلوه می دهد. شاید فکر کنید برای برطرف کردن جای زخم، ماه گرفتگی، تاتو، جای جوش و یا حتی قرمزی بر روی پوست،  باید یک لایه کرم پودر و یا پنکک بیشتری بر روی پوست استفاده کنید؛ اما باید بدانید استفاده از کرم ‌پودر و پنکک هم‌، اندازه دارد. چرا که استفاده بیشتر از یک ماده مانند کرم پودر ممکن است چهره را خسته و گرفته نشان دهد. علاوه بر خستگی، رنگ صورت را هم بدرنگ می‌کند. پس چه باید کرد؟ چاره ی کار استفاده از تکنیک اساسی و حرفه‌ای به نام کرم گریم”کاموفلاژ” است که در ادامه مقاله به معرفی آن می پردازیم.


پیشنهاد نویسنده: آموزش یک مدل آرایش ساده


کاموفلاژ چیست؟

کاموفلاژ، تکنیکی است که برای پوشاندن جای ماه‌گرفتگی، لک و آکنه، تاتو و یا هر لک و تیرگی و روشنی که در پوست صورت وجود دارد، گفته می شود. کاموفلاژ یک تکنیک حرفه‌ای در دنیای “گریم” است. این تکنیک حرفه‌ای برای درست کردن یک چهره‌ی بی‌عیب و نقص از جهت رنگ پوست و هماهنگی سایر اجزای چهره با یکدیگر به‌ کار می‌رود. کاموفلاژها همچنین به‌عنوان یک ماده زیر ساز، برای ماندگاری هر چه بیشتر سایر مواد آرایشی بر روی پوست به‌کار می‌روند.

کاموفلاژ بافتی فشرده دارد و به دلیل پوشانندگی بالا از آن برای پوشاندن هر آنچه که در صورت خوشایند نیست استفاده می‌شود. به طور مثال بعضی از خانم‌ها پوست صورت نازکی دارند که رگ‌های آن مشخص است. با کاموفلاژ می‌توان از پنهان شدن آن اطمینان داشت. افرادی هم هستند که برای برطرف کردن عیوب ابرو و یا خط چشم، از تاتو استفاده  می کنند و بعضی اوقات می خواهند که تاتوی خود را محو کنند، که بهترین راه استفاده از گریم کاموفلاژ است. همچنین برای زیر ساز سایه پشت پلک، جهت ماندگاری بیشتر سایه و داشتن رنگ بهتر هم می توان از کاموفلاژ، استفاده کرد. مهمترین کاربرد گریم کاموفلاژ در پشت پلک، جهت استفاده برای سایه عروس است. به بیانی دیگر، از تکنیک گریم کاموفلاژ برای روح بخشیدن به‌صورت با تیره و روشن کردن رنگ پوست صورت استفاده می‌شود. استفاده از کاموفلاژ بر روی صورت باید به دقت و بسیار حرفه‌ای انجام شود. چراکه در غیر این صورت نتیجه مطلوب به‌دست نمی‌آید.کرم کاموفلاژ کنویس

خرید کرم کاموفلاژ کنویس

روش صحیح استفاده از کاموفلاژ در گریم

برای اینکه از کاموفلاژ در گریم استفاده نمایید، باید با انواع رنگ ها و کاربرد ان ها و از همه مهمتر،نحوه استفاده بر روی پوست آشنایی کافی داشته باشید. با فرض دانستن نوع رنگ از  کرم کاموفلاژ، به نحوه استفاده از آن می پردازیم.

  • ابتدا مقداری از کاموفلاژ را با کاردک مخصوص بردارید.
  • سپس روی پشت دست قرار داده تا با گرمای دست نرم شود.
  • با استفاده از یک قلم‌موی مناسب به‌صورت ضربه‌ای روی محل مورد نظر در صورت بزنید.
  • با یک اسفنج(پد آرایشی) که کمی هم مرطوب است به‌صورت ضربه‌ای کاموفلاژ را در محل مورد نظر صورت یکدست کنید.
  • بعد از زدن کاموفلاژ، از یک کرم پودر مایع، پنکک و یا پن‌استیک با رنگ مناسب برای پوشش دادن کل صورت استفاده نمایید.
  • مرحله آخر، تثبیت کردن مواد آرایشی روی صورت است. برای این کار از یک پودر فیکس کننده با استفاده از قلم پودر آرایش، جهت ماندگاری بر روی پوست صورت استفاده نمایید.

توصیه: کاموفلاژ بافت سنگینی دارد. به همین دلیل برای زیر چشم مناسب نیست. اگر برای زیر چشم استفاده شود، بعد از ۲ الی ۳ ساعت ماسیده می‌شود.برای استفاده در زیر چشم بهتر است از یک کانسیلر استفاده شود.

خرید کیت کاموفلاژ

خرید کرم کاموفلاژ

معرفی رنگ‌های کاموفلاژ

همانطور که در بالا اشاره شد،کرم گریم کاموفلاژ دارای رنگ‌بندی مختلفی است و هر رنگ از کاموفلاژ دارای کاربرد خاصی در گریم صورت است. ابتدا باید بدانید، چه انتظاری از کاموفلاژ دارید و متناسب با کاربرد و رنگ صورت، رنگی مناسب برای گریم صورت انتخاب نمایید. در ادامه به معرفی رنگ های کاموفلاژ می پردازیم.

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0