آرایش چشم قدم مهم شما در زیبایی

آرایش چشم قدم مهم شما در زیبایی

خداوند زیبای مطلق است؛ پس تمام مخلوقات او و هر آنچه در طبیعت یافت می شود بر اساس ذات زیبای او، زیبا آفریده شده اند. انسان ها نیز به هر شکل، رنگ و نژادی که باشند، زیبایی های خاص خود را دارند و این پیام طبیعت است. طبیعتی که بدون قضاوت و بدون تعریف معیاری خاص برای زیبایی، پیام خود را به ما می رساند. و اما آرایش چشم چه تاثیری در زیبایی ما خواهد داشت؟ و اصلاً چرا باید آرایش چشم را بشناسیم؟

آرایش چشم

چرا باید آرایش چشم را بشناسیم؟

انسان ها برای خود معیارهایی از زیبایی ظاهری را شکل داده اند. به عقیده بسیاری از انسان ها یکی از مهمترین معیارهای زیبایی در صورت انسان چشم ها هستند. از رنگ چشم گرفته که می توان با انواع لنز رنگی چشم آنها را تغییر داد، تا تقارن آنها روی صورت. به همین دلیل است که در بین خانم ها، آرایش چشم در بحث آرایش، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. درعلم ارتباطات هم تمام نگاه اطرافیان بیشتر به چشم افراد است، تا جایی که این فرهنگ بین مردم شکل گرفته است که نگاه کردن به چشم کسی که با شما صحبت می کند احترام گذاشتن به اوست. با علم به این موضوع و در نظر گرفتن اینکه همه نگاه ها اول به روی چشم متمرکز می شود، اهمیت موضوع آرایش چشم در بین خانم ها روشن تر می شود.

آرایش چشم، همیشه جلوه ای چند برابر به چشم ها داده و آنها را جذاب تر و گیرا می کند. شاید باور این موضع کمی برایتان مشکل باشد، اما واقعیت این است که آرایش چشم حتی ممکن است روی جلوه عضوهای دیگر صورت تاثیر گذار باشد. به عنوان مثلا آرایش چشم و بزرگ تر نشان دادن آن می تواند باعث کوچک تر نشان دادن بینی شود. اگر تا به حال به این نکته توجه نکرده اید، در آرایش بعدی خود، این نکته را آزمایش کنید. قبل از آرایش چشم، به صورت و بینی خود توجه کنید و بعد از آن این مورد را برسی کنید.

انواع لوازم و روش ها برای آرایش چشم

آرایش چشم روش ها و تکنیک ها گوناگونی دارد که با توجه مواد و وسایلی که مخصوص آرایش چشم طراحی و ساخته شده اند انجام می شود. مدل آرایش چشم هم بستگی به شرایطی دارد که در آن قرار می گیرید. به عنوان مثال مدل آرایش چشم روزانه با آرایش چشم میهمانی و مجالس عروسی فرق دارد. در این میهمانی های خاص معمولا آرایش چشم سنگین تر بوده و زمان بیشتری برای آرایش آن صرف می شود که در آن آرایشگر یا خود شخص اول اقدام به زیرسازی و آرایش بیس چشم می کند و بعد با ترکیب سایه ها و محو کردن آن روی پلک و قسمت بالای چشم اقدام به طراحی سایه ها و هایلایت ها می کند. استفاده از مژه مصنوعی را نیز نباید در این نوع آرایش چشم فراموش کرد.

ریمل

شاید به جرات بتوان گفت که یکی از مهم ترین ابزارهای آرایش چشم ریمل است. مخصوصا اگر مژه های نازک و کم حجمی داشته باشید ریمل ابزاری بسیار مفید برای جبران حجم آن خواهد بود.تقریبا همه خانم ها می داند که  کاربرد اصلی ریمل این است که به مژه ها حجم داده و آنها را منظم و مرتب می کند. اما چند نکته دیگر وجود دارد که باید آنها را یادآوری کنیم. بسیاری از ریمل های موجود در بازار خواص جانبی دیگری هم دارند مثل خاصیت حجم دهنده گی مضاعف، تقویت کننده مژه، ضد آب بودن و قابلیت های دیگر. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که باید ریملی انتخاب کنید که با شرایط ظاهری مژه شما هماهنگ باشد.

مطالب مرتبط: بهترین ریمل های سال ۲۰۱۸ کدام اند؟

آرایش چشم

مثلا اگر مژه های کشیده و پرپشتی دارید نباید از ریمل هایی که به مژه حجم مضاعف می دهند استفاده کنید. چون ممکن است جلوه ای اغراق آمیز به مژه های شما بدهد. نکته دیگر مربوط به نوع براش های ریمل است که معمولا در اندازه و شکل های مختلفی عرضه میشوند. انتخاب اندازه براش ریمل به بلندی و کوتاهی مژه شما بستگی دارد، به این شکل که اگر مژه های بلند و کشیده داشته باشید، احتمالا با براش بزرگ راحت تر خواهید بود. از مشخصات اصلی یک ریمل خوب و با کیفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خشک نبودن
  • گوله گوله نشدن بعد از استفاده روی مژه
  • درعین مقاوم بودن، به راحتی با مواد پاک کننده پاک شود
  • دارای براش یکدست و با کیفیت

مداد چشم و خط چشم

کاربرد این دو ابزار مشخص است و برای جدا کردن چشم از صورت توسط یک کنتراست با خطی تیره استفاده می شود. نکته ای که باید به آن توجه کنید فرق بین ابزار خط چشم و مداد چشم است که بتوانید انتخابی درست داشته باشد. مهم ترین فرق بین خط چشم و مداد چشم در ماندگاری آنها ست، خط چشم حالتی مایع دارد اما بعد از استفاده حالتی خشک به خود گرفته و ساعت ها روی پوست پلک باقی می ماند اما مداد چشم ماندگاری کمتری دارد اما درعوض استفاده از مداد چشم بسیار ساده بوده و مانند خط چشم نیاز به دقت زیادی ندارد. شاید دلیل اینکه مداد چشم هنوز هم طرفداران زیادی دارد سادگی استفاده از آن باشد. اما استفاده از خط چشم هم مزایای خودش را دارد که میتوان به نازکی و ظرافت خط آن و ماندگاری بالا اشاده کرد.

سایه چشم

شاید از سایه چشم کمتر از موارد دیگر در آرایش روزانه چشم استفاده شود، اما شکی نیست که سایه چشم می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت چشم داشته باشد. مانند انواع رژلب ها، در تولید محصولات سایه چشم هم از رنگ های بسیار متنوع استفاده می شود که ممکن است در قالب یک محصول تک رنگ کوچک یا به صورت پالت چند رنگ ارائه شود. مسلم است که هر چه پالت سایه شما رنگ های بیشتری داشته باشد، تنوع آرایش چشم شما هم بیشتر خواهد بود. حتی با ترکیب این رنگ ها می توانید به رنگ های بیشتری برسید که فراتر از تعداد کل رنگ های پالت است. سایه چشم اگر به صورت پالت چند رنگ ارائه شود، معمولا در چند نوع رنگ های گرم ، رنگ های سرد و رنگ های ترکیبی عرضه می شوند که با توجه به سلیقه و نوع آرایشی که قرار است انجام شوم، انتخاب می شود. استفاده از سایه های تک رنگ بسیار ساده بوده و می تواند به زیبایی و تکمیل آرایش چشم شما کمک کند. ولی اگر خواهان آرایشی حرفه ای تر با سایه چشم هستید باید کمی تجربه و دانش ترکیب رنگ ها را فرا گرفته و آن را بکار ببرید.

آرایش چشم

مژه مصنوعی

مژه مصنوعی با توجه به ساختار و موادی که برای چسباندن آن روی مژه طبیعی استفاده می شود، نباید مصرف روزانه داشته باشد. اما استفاده از مژه مصنوعی در مراسمی خاص می تواند زیبایی و جذابیت آرایش چشم را به اوج خود برساند. به نحوی که مژه مصنوعی یک عضو جدا نشدنی از آرایش عروس است. علاوه  بر مژه مصنوعی، لیفت مژه، یکی از روش های نسبتاً جدید و پرطرفدار برای بلند تر کردن و پر حجم کردن مژه ها می باشد. این روش دائمی بوده و می توانید تا چندین ماه مژه های زیبا و جذاب داشته باشید بدون اینکه وقتی برای آن ها صرف کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0